Skocz do zawartości

pozdro z Fedory 29


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo zdążyłem przed wydaniem. :) Tym razem poszedłem w Fedorę Server, do której doinstalowałem sobie potrzebne rzeczy. Instalator jest nieco odświeżony, ale nic poważniej się nie zmieniło. Mamy Kernel 4.18 (po cichu liczyłem na 4.19 ze sterownikami do RaspberryPi oraz natywną obsługą Steam Controller), Libre Office 6.1, Gnoma 3.30, Firefoksa 62. Załoga Rpmfusion spisuje się na medal. Kodeki są gotowe, filmy hulają, Steam chodzi.

Póki co niczego mi nie brakuje. Po prostu usiadłem do pracy i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na Fedorze 28 zaraz po instalacji miałem około 1500, na Antergos 970 gdy wybrałem Gnome. Ostatnio jakiś Hindus wykrył krytyczną lukę bezpieczeństwa na systemach OpenBSD i Linux w serwerze Xorg, dobrze, że Fedora dzięki Waylandowi nie jest już na to podatna. A nawet nie sprawdzałem, czy standardowy obraz Fedory, zawiera jeszcze jakieś szczątkowe pakiety Xorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 23:15, fredro napisał:

Na Fedorze 28 zaraz po instalacji miałem około 1500, na Antergos 970 gdy wybrałem Gnome. Ostatnio jakiś Hindus wykrył krytyczną lukę bezpieczeństwa na systemach OpenBSD i Linux w serwerze Xorg, dobrze, że Fedora dzięki Waylandowi nie jest już na to podatna. A nawet nie sprawdzałem, czy standardowy obraz Fedory, zawiera jeszcze jakieś szczątkowe pakiety Xorga.

Nie tylko zawiera, ale instaluje "pełny serwis". Jedyne co, to nie uruchamia xorga domyślnie. Trzeba go wybrać samemu podczas logowania do Gnoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 23:45, ADAM00 napisał:

Witam 

To sie poradze kolegów w kwestii, czy początkowy użytkownik ( bedzie pomoc w postaci ksiązki Fedora i Red Hat Enterprise Linux. Praktyczny przewodnik)  poradzi sobie na wersji  Fedora 28 Server , czy sobie nie zawracać głowy i działać na  Fedora 28 Workstation ? 

Fedora Server to naprawdę minimalna instalacja i właśnie dlatego ją lubię. Jeżeli znasz (lub zamierzasz znać) Red Hata, to nawet najlepszy wybór. To, co już mamy w Fedorze, za 2-3 lata pokazuje się na Red Hacie, więc znajomość Fedory ustawia Cię automatycznie o krok dalej od reszty adminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...