Skocz do zawartości

System od kilku dni nie widzi żadnych aktualizacji


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek wyczyść cache i uruchom aktualizację.

Kernel? Przecież możesz sam zajrzeć na dowolny serwer lustrzany z aktualizacjami i sam sprawdzić. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie serwery jednocześnie są aktualizowane i przez jakiś czas mogą się różnić zawartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się to robi? Jakimi komendami? Chyba już trzy - cztery dni nie widzi żadnych aktualizacji, jestem przyzwyczajony do częstszych.

EDIT

Pytam o kernel bo mają w nim naprawić problem z sterownikami do karty nvidii, dopóki nie wyjdzie nie mogę korzystać z najnowszej wersji systemu -z tego co zrozumiałem 4.19.5-300 to ten w którym problem został naprawiony. Nie chce aktualizować systemu inną drogą niż poprzez aktualizacje w "Oprogramowaniu" (centrum oprogramowania) Podałbyś mi odpowiednie komendy, które mają sprawić że mój system zacznie widzieć aktualizacje? Oczywiście jeśli są, ale wydaje mi się, że w Fedorze zwykłym jest ze co dwa dni bądź nawet codziennie pojawiają się jakieś aktualizacje. Może źle pamiętam i niepotrzebnie się martwię. Nie mogę się doczekać tej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel jest już w repozytorium updates. Do aktualizacji używam tylko dnf więc, co do twoich problemów, że system nie widzi aktualizacji się nie odniosę.

Ale podejrzewam, że oprogramowanie, które używasz to i tak tylko nakładka na dnf. A wystarczy tylko w terminalu jako root wydać polecenie

dnf update --refresh -y

Czasami aktualizacje pojawiają się z opóźnieniem  i/lub są problemy z zależnościami, ale z mojego doświadczenia wynika to tylko z naprawdę marnej jakości polskich mirrorów fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 16:09, sunrise napisał:

Kernel jest już w repozytorium updates. Do aktualizacji używam tylko dnf więc, co do twoich problemów, że system nie widzi aktualizacji się nie odniosę.

Ale podejrzewam, że oprogramowanie, które używasz to i tak tylko nakładka na dnf. A wystarczy tylko w terminalu jako root wydać polecenie


dnf update --refresh -y

Czasami aktualizacje pojawiają się z opóźnieniem  i/lub są problemy z zależnościami, ale z mojego doświadczenia wynika to tylko z naprawdę marnej jakości polskich mirrorów fedory.

Na stronie Fedory w dziale poświęconym aktualizacji podana jest komenda sudo dnf upgrade --refresh bez -y. Co takiego zmienia -y?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam skrótu myślowego. no chłopaki nie każdy musi być komputerowcem, mi to trzeba łopatologicznie tłumaczyć...  jest może jakaś książka o fedorze z serii dla idiotów?

chciałbym wiedzieć jaka jest różnica przy dodaniu tego -y.   chyba nie ma się czego wstydzić jak się tego nie wie.. po prostu się pytam, nie umiałem tego wyguglać.

mam słabą pamięć - jak coś rzadko robię to zapominam więc trudno mi myśleć analogicznie bo brak info, musiałbym całościowo coś poczytać w jakiejś łopatologicznej książce co wszystko co proste tłumaczy, albo częściej coś robić.. wcale nie jest tak zawsze łatwo wszystko znaleźć w googlach jak nie wiadomo czego szukać.,. na razie na fedorze to co robię to używam przeglądarek instaluje proste programy użytkowe a do tej pory nie miałem żadnych problemów, jak coś było to szybko sobie jakoś radziłem przy pomocy forum tak więc działania w terminalu to niestety ale musiałbym uczyć się od podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toni napisał:

nie kumam skrótu myślowego

To nie skrót myślowy tylko polecenie do wykonania w terminalu. Man to jedno z podstawowych poleceń linuxa. Man to skrót od manual czyli podręcznik, w terminalu podajesz polecenie man a po nim polecenie o którym chcesz przeczytać manual np.

man ls
man dnf
man dir
man man
man pwd

Dla niektórych poleceń, nie ma podręcznika man, ale są np. podręczniki info, a dla niektórych poleceń dostępne są oba podręczniki np

info info
info pwd
info dir

Co do książki, to dowolna książka o podstawach linuxa.

A teraz co robi opcja -y w dnf. W terminalu wydajesz polecenie

man dnf

pojawi Ci się tekst podręcznika, przewijasz go strzałkami, ale również możesz wyszukiwać interesujący Cię tekst, w tym celu naciskasz klawisz slash ( / ) a po nim wpisujesz interesujący Cię tekst, czyli w tym przypadku -y i naciskasz enter. Wyświetli Ci się coś takiego

-y, --assumeyes
       Automatically answer yes for all questions

Czyli dnf automatycznie odpowiada "tak" na wszystkie pytania, które bez tej opcji by zadawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...