Skocz do zawartości

Seamonkey - nie można ustalić lokalizacji [SOLVED]


Rysio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem zagrać online na portalu https://gry.lotto.pl/pl/home.html

Niestety po założeniu konta  wypełniłem kupon i podczas finalizacji zakładu pojawił się problem gdyż nie można ustalić lokalizacji a można zawierać zakłady będąc tylko na terytorium

Polski. Zmieniłem ustawienia "ciasteczek" ale  problem jak był tak jest. Zaczynałem od Seamonkey  ale inne przeglądarki też nie ogarniają (midori, chromium, firefox).

Skasowałem "ciasteczka" i zmieniłem uprawnienia dla gry.lotto.pl  ale to też nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.
Pomyślałem że może coś na ruterze więc odpaliłem WINDOWS na laptopie i tam bez problemu się udało sfinalizować zakład.

Telefon komórkowy z kolei też ma podobny problem pomimo włączenia usługi  "lokalizacja".

A jeszcze dodam może Linux localhost.localdomain 5.6.13-100.fc30.x86_64 #1 SMP Fri May 15 00:36:06 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 09:23, Jonshu napisał:

pytanie może całkiem nielogiczne, a masz ustawiony język w systemie i przeglądarce PL czy EN?

Pytanie jest całkiem logiczne, kiedyś na jakiejś stronie miałem podobny problem z lokalizacją, pomogło zmienienie ustawień w przeglądarce.

 

Poza tym @Jonshu takie żarty są po prostu niesmaczne, lepiej zachowaj je dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem proponowanym narzędziem i wszystko wygląda dobrze.

Your browser's Accept-Language header:
pl,en-US;q=0.7,en;q=0.3
Meaning: (in order of preference) Quality
Polish 1
English (United States) 0.7
English 0.3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim systemie wygląda to tak

pl-PL,pl;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7

załóżmy teoretycznie że dany skrypt szuka wzorca typu LANG;q=X.X z przecinkiem w roli separatora (co byłoby oczywiście niepoprawne), to na Twoich odczytach pierwszym językiem byłby en-US, a na moim pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, usunięcie obsługi innych języków poza naszym ojczystym też nie odniosło pożądanego skutku, choć na stronie testowej pozostało samo "pl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za IP? Może jest identyfikowane jako IP spoza Polski?

Myślę, że @SeeM dobrze mówi, żeby sprawdzić adres. Na stronie takiej jak np.  https://www.maxmind.com/en/locate-my-ip-address można sprawdzić czy adres jest widziany jako zlokalizowany w Polsce czy poza nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak już pisałem IPek jest dobrze lokalizowany ba, nawet region i miasto.
Ale ostatnio na mapa.targeo.pl wyznaczałem trasę i chciałem żeby mi samo znalazło lokalizację - ale niestety i tutaj nie powiodła się ta sztuka.

Wyglądało to tak jakby targeo odpytywało inny serwis o lokalizację, a to oznacza że muszę temu serwisowi zezwolić na sprawdzenie, rzecz w tym że muszę

w takim razie sprawdzić poprzez netstat  z czym się komp chce połączyć, chyba że jest jakiś inny, mniej skomplikowany sposób.

lokalizacja.png.6c0b37e3063add8115a836bee620181f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ostatecznie problem dotyczy SEAMONKEY,  przeglądarki którą sobie upodobałem, fakt że zmieniłem system na F32 ale i tutaj SEAMONKEY nie udostępnia  lokalizacji (np. prognoza pogody) pomimo że potwierdzam w wyskakującym oknie "Udostępnij" .
 Firefox daje radę więc temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu changed the title to Seamonkey - nie można ustalić lokalizacji [SOLVED]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...