Skocz do zawartości

Forum Unb - Pierwsze Wrażenia


SebOOl

Co sądzisz o UNB?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co s?dzisz o UNB?

    • Podoba mi si?
      20
    • Nie podoba mi si?
      12
    • Jeszcze nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Moja argumentacja?

1) Na pierwszy rzut oka - złe wrażenie (to źle :P ),

2) Ogłoszenia na górze,

3) Nie ma pseudo wyszukiwarki (shoutboxa),

4) Kiepski układ postów,

5) Kiepskie wyświetlanie profilu,

Chyba wystarczy :>

--

@_PaT - doceniam Twoją pracę, ale czy to w ogóle ma jakiś sens? :ph34r:

A apropo pana z solidarności to muszę przyznać, że ostatnio się poprawił i nie mam nic do niego, co nie zmienia faktu, że jak zostanie prezydentem (lol) to ja emigruję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2) Ogłoszenia na górze,

Co w nich złego? Bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o powiadamianie użytkowników forum przez adminów/moderatorów.

4) Kiepski układ postów,

Możesz napisać coś więcej na ten temat?

5) Kiepskie wyświetlanie profilu,

Możesz napisać coś więcej na ten temat?

 

No to ja może coś napisze za i przeciw ;-)

 

Zalety IPB:

  • jest szałtboks
  • ludzie się do tego przyzwyczaili
Wady IPB:
  • jest dziurawe
  • słabe zarządzanie nieprzeczytanymi postami (jak wyłączysz przeglądarkę, to wszystko znika)
  • bardzo kiepska wyszukiwarka -- trzeba się trochę pomęczyć, żeby coś znaleźć (nawet nie bede wspominał limitu czteroliterowego)
  • jest niewolne
  • kolorowanie, pogrubianie, itd w oknie wysyłanie działa siermiężnie -- zaznacz jakiś tekst i daj mu pogrubienie. Zamiast pogrubic dany tekst, to pokaże się tag na samym końcu
Wady UNB:
  • nie ma szałtboksa (dla niektórych to zaleta :P )
  • ludzie nie sa do tego przyzwyczajeni
  • trzeba zmienić obrazki pokazujące się na stronie głównej, bo te worki z cementem nie wyglądają zbyt ładnie ;-)
Zalety UNB:
  • jest na licencji GNU GPL
  • wyszukiwarka nie ma ograniczeń
  • lepiej się moderuje
  • bardzo dobre zarządzanie nieprzeczytanymi postami (nie znika po wylogowaniu)
  • kolorowanie błędnie wpisanych tagów BBCode
  • od razu przenosi do pierwszego nieprzeczytanego posta
  • bardzo łatwo koloruje się, pogrubia, itd tekst w oknie wysyłania wiadomości
  • integracja z Jabberem
  • z wersji na wersję coraz lepsza obsługa standardów XHTML i CSS
  • tag [OT] ;-)
  • w sondach można zmienić zdanie
Jak coś jeszcze mi się przypomni, to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc - kiepski układ postów w sensie że dokładają się kolejne bloki, a informacje o userze są na górze - to kiepski pomysł

Nie sądzisz, że jesteś nieco stronniczy? W ipb też można dokładać tagi, a i ze zmienieniem limitu wyszukiwarki nie powinno być problemu - trzeba znaleźć jedynie odpowiedni plik...

Reasumując... jestem na nie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś byk w skrypcie wywala wam się podczas rejestracji ..... argument na NIE , ale pewnie sie poprawi tą dziure

Co chwile pisze o jakichs przekierowywaniach :(

kolejne bzdurne ale avator naprawde pyci musi być :( bo mój ni holere nie wchodzi :( ani z linka ani przesłanie

albo jestemm ślepy albo nie mam funkcji związanej z Odpisz , Napisz nowy temat !!!!

 

Dobra jest ..... ale sie nieco naczekałem na validate mail

 

Jakieś ciągłe błędy w kodzie PHP widac nonstop podczas napisania postu

Edytowane przez blazejwiecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
ze zmienieniem limitu wyszukiwarki nie powinno być problemu

No niestety jest. Nasze IPB jest zablokowane skryptowo i nie da się wpisać liczny mniejszej od 4 w opcjach. Przecież gdyby to było łatwe, już dawno ktoś by to zrobił!

 

Teoretycznie istnieje możliwość odblokowania ręcznego, po dłuższej zabawie, ale wtedy forum jest niestabilne i mogą występować błędy. Dlatego na tym IPB raczej nigdy nie będzie wyszukiwania krótkich wyrazów ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

@_PaT - doceniam Twoją pracę, ale czy to w ogóle ma jakiś sens?

Cieszę się. To się okaże :D

jakiś byk w skrypcie wywala wam się podczas rejestracji ..... argument na NIE , ale pewnie sie poprawi tą dziure

Co chwile pisze o jakichs przekierowywaniach :(

kolejne bzdurne ale avator naprawde pyci musi być :( bo mój ni holere nie wchodzi :( ani z linka ani przesłanie

albo jestemm ślepy albo nie mam funkcji związanej z Odpisz , Napisz nowy temat !!!!

 

Dobra jest ..... ale sie nieco naczekałem na validate mail

 

Jakieś ciągłe błędy w kodzie PHP widac nonstop podczas napisania postu

Opisz dokładnie swoje problemy, to poprawimy. Taki opis niestety uniemożliwia mi podjęcie działań (u mnie wszystko jest w porządku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak złapie i skopjuje to (_napewno_ → na pewno) ORT dam , bo to jest podczas przekierowywania z linku jednego na inny , wtedy pojawia się byk wam w php. A jest to cięzko bo przekierowywanie widnieje tylko ułamek sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady IPB:

[*]słabe zarządzanie nieprzeczytanymi postami (jak wyłączysz przeglądarkę, to wszystko znika)

och, tak to to mnie draznilo.....

 

Nie sądzisz, że jesteś nieco stronniczy?

przyganial kociol garnkowi...

 

ustalmy UNB to nowoczesnosc, IPB (w wersji 1.x) to starosc. Staroc nie radosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc - kiepski układ postów w sensie że dokładają się kolejne bloki, a informacje o userze są na górze - to kiepski pomysł

Zależy co kto lubi. Nietypowe rozwiązanie, ale mi się podoba ;-)

jakiś byk w skrypcie wywala wam się podczas rejestracji

Dzięki za informacje, juz znalazłem. To jest wersja rozwojowa, więc takie kwiatki mogą być. Błędy zgłaszamy autorowi UNB. Pisałemo tym tutaj → http://stemar.com.pl/stereotyp/forum/forum...thread&id=7#p54

kolejne bzdurne ale avator naprawde pyci musi być :( bo mój ni holere nie wchodzi :( ani z linka ani przesłanie

Avatar jest ustawiony 100x100pikseli o max rozmiarze 16kB.

albo jestemm ślepy albo nie mam funkcji związanej z Odpisz , Napisz nowy temat !!!!

Są linki "Stwórz nowy wątek" oraz przyciki "Odpowiedz" oraz "Cytuj". Jesli tego nie widzisz, to w Panelu sterowania → Wygląd forum ustaw by obok ikonek pokazywał się tez tekst.

Jakieś ciągłe błędy w kodzie PHP widac nonstop podczas napisania postu

Jakbyś podał dodatkowe informacje (przeglądarka; jak powtórzyć błąd; zrzut ekranu) to byłoby fajnie. Dodatkowo _Pat co jakiś czas aktualizuje tłumaczenie, więc wyskakują pewne błędy (trzeba wtedy odświeżyć stronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNB jest świetne, szybkie, średnio przetłumaczone :P, ładne(układ strony), wygodne, GPL, niezwykle, niespotykane, inne, user-friendly, ma RRS, dobrze się nim administruje(wiesz ile moderatorzy się męczą z tym IPB). Czego nie ma UNB - szałboksa(czyli nie będzie undergroundowej organizacji "Loża Szyderców" :P), kupy błędów, ceny, komercyjnej licencji, kiepskiej wyszukiwarki itp.

 

Byle jak najszybciej zmienić to forum.

 

P.S. Zawsze wolałem fora inne niż IPB i phpBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych błedów ...

To według mnie poprostu wyświetla linijkę z adesem na który jest przekierownie ... U mnie nie ma błedu tylko Warning jakiś adres.php i dopiero ładuje się następna strona (pisałem o tym na UNB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio przetłumaczone :P

Wszystkiego od razu nie zrobimy :P Miejsce na sf.net będzie dopiero w ciągu kilku dni (potrzebny nam CVS do wspólnej pracy). W sumie to i tak szybko nam poszło, bo zaczęliśmy przedwczoraj.

Średnio = Dobrze. Widziałeś tłumaczenie IPB z przed ok. 3 lat ?? Katastrofa. A najlepsza była kwestia "Wybierz swój sex" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...