Skocz do zawartości

Forum Unb - Pierwsze Wrażenia


SebOOl

Co sądzisz o UNB?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co s?dzisz o UNB?

    • Podoba mi si?
      20
    • Nie podoba mi si?
      12
    • Jeszcze nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _PaT
podczas przekierowywania z linku jednego na inny , wtedy pojawia się byk wam w php.

 

To według mnie poprostu(po prostu) wyświetla linijkę z adesem na który jest przekierownie ... U mnie nie ma błedu tylko Warning jakiś adres.php i dopiero ładuje się następna strona (pisałem o tym na UNB)

 

Walczyliśmy z gajownikiem długo, ale dzielnie. Błędy naprawiono, developerów UNB poinformowano, jak mają je sobie naprawić. Polskie tłumaczenie też jest ukończone (2 noce nieprzespałem). Innymi słowy, zrobiliśmy wszystko, aby Was zachęcić do UNB, więc może chociaż potestujecie trochę?

 

Dziękuję za zgłoszone błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

UNB jak dla mnie ma strasznie dziwny wygląd. Taki sposób wyświetlania zajmuje za dużo miejsca. Jestem przyzwyczajony do IPB. Ma też okropne emotki. Wyszukiwarka dobrze działa. Forum ma RSS co jest dla mnie ogromną zaletą.

 

[edit]

 

Chociaż jak się tak przyjrzałem to nie zajmuje tak wiele miejsca. Można by przetransportować jakiś topic i zobaczyć jak to by wyglądało w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Taki sposób wyświetlania zajmuje za dużo miejsca.

Hmmm... oglądając dotychczasowe posty i porównując z IPB można stwierdzić, że miejsce jest oszczędzane (przy krótkich postach)!

 

Moim stronniczym zdaniem forum jest bardzo czytelne.

 

Nie przywiązujcie uwagi do aktualnego wyglądu. Ładny motyw stworzymy zaraz przed migracją z IPB (o ile do niej dojdzie). A może wesprze nas jakiś grafik ? My kompletnie się na tym nie znamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się troche po tym UNB rozejrzałem i musze stwierdzić, że chodzi dość szybko (pewnie małe obciążenie serwka), topici dość czytelne, emoty już niezbyt wpadające w oko, ale da się przeżyć.

Ale ja i tak jestem za tym, aby przywrócić to stare czerwone forum * B)

 

 

 

 

 

 

* joke ofkoz. Fajne jest rzeczywiście to UNB 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
chodzi dość szybko (pewnie małe obciążenie serwka)

Owszem, serwer jest mało obciążony, ale nie niewiele mniej niż obecny fedora.pl. Poza tym na czas testów w opcjach aktywowałem wszystko, co jest z sekcji (CPU-eating items, czyli opcje obciążające procesor). Bez tego będzie działało jeszcze szybciej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy: :)

1) Jest jakiś konwertert danych, żeby można było przenieść posty z ipb to tamtego?

2) To zależy czy jako grafikę rozumiesz przygotowanie obrazka czy zrobienie szablonu dla unb, bo na tym drugim to się raczej nie znam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jest jakiś konwertert danych, żeby można było przenieść posty z ipb to tamtego?

Jak już wspominałem, kiedyś była tu jeszcze inna wersja forum (phpBB, ale głowy nie dam). Skoro dało się przenieść baze z phpBB do IPB, to i do UNB się da ;)

 

@_PaT to dobrze, bo to już jest nazbyt obciążone. Slimaczy się równo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
1) Jest jakiś konwertert danych, żeby można było przenieść posty z ipb to tamtego?

Jest konwenter :) Niedługo będziemy testować, jak tylko dostanę zrzut baz danych :D

2) To zależy czy jako grafikę rozumiesz przygotowanie obrazka czy zrobienie szablonu dla unb, bo na tym drugim to się raczej nie znam :P

Chodzi mi o to drugie. Szkoda...

 

[ot] (szkoda, że tu to nie działa...)

700 post :) Ale ze mnie maniak... O ludziasz, którzy mają tyle postów zawsze myślałem negatywnie... cóż, teraz już nie będę zmieniał zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Jak już wspominałem, kiedyś była tu jeszcze inna wersja forum (phpBB, ale głowy nie dam). Skoro dało się przenieść baze z phpBB do IPB, to i do UNB się da ;)

Tak, to było phpBB (gdzieś pewnie jeszcze jest, ma ktoś sentymentalnego linka?). A jeśli będą problemy z przeniesieniem bazy danych, to zrobimy tak jak ze wszystkimi dotychczasowymi problemami, czyli posiedzimy, pooglądamy, popróbujemy, popytamy, poszukamy, poczytamy, znowu pooglądamy, poedytujemy, popoprawiamy, potestujemy i będzie UNB (nawet jeśli to zajmnie miesiąc) (jeśli będziecie chcieć oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przywiązujcie uwagi do aktualnego wyglądu. Ładny motyw stworzymy zaraz przed migracją z IPB (o ile do niej dojdzie). A może wesprze nas jakiś grafik ? My kompletnie się na tym nie znamy :(

W sumie to tylko pomysł na razie jest potrzebny, bo jeszcze przed wydaniem wersji 1.5.4 ma być zmieniony sposób zmieniania wyglądu forum i wiele sie pozmienia.

Ale ja susełka używam teraz i sobie muszą ręcznie przestawiać kodowanie w Operze.  :P

No to masz coś skopane w ustawieniach :P Właśnie zainstalowałem Operę i bez problemów wybrała kodowanie na UTF-8 :-) Były problemy z wyświetlaniem emotek w oknie edycji, ale wystarczyło zmienić w opcjach identyfikację jako IE na coś innego i problem zniknął.

700 post :) Ale ze mnie maniak... O ludziasz, którzy mają tyle postów zawsze myślałem negatywnie...

Eeej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Nawiązując do tematu, to ja sobie sądze że nowiutkie forum UNB jest całkiem w pyte !! Ogólnie kolorystycznie jest nawet ciekawe, ma kilka nowych funkcji, które nieco usprawniają egzystęcje na tym forum. hehe No te emoty nieco mi się nie podobają i się jeszcze zlewają z niebieskim kolorem postów, co w efekcje daje niemiłe wrażenie estetyczne :]

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Nawiązując do tematu, to ja sobie sądze że nowiutkie forum UNB jest całkiem w pyte !! Ogólnie kolorystycznie jest nawet ciekawe, ma kilka nowych funkcji, które nieco usprawniają egzystęcje na tym forum. hehe No te emoty nieco mi się nie podobają i się jeszcze zlewają z niebieskim kolorem postów, co w efekcje daje niemiłe wrażenie estetyczne :]

POZDRAWIAM!!

Co wy ludziska chcecie od tych pięknych emotów. Wy wszyscy byście chceli albo GG albo IPB :/ Trzeba szukać piękna we wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...