Skocz do zawartości

Forum Unb - Pierwsze Wrażenia


SebOOl

Co sądzisz o UNB?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co s?dzisz o UNB?

    • Podoba mi si?
      20
    • Nie podoba mi si?
      12
    • Jeszcze nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak się nie mylę to gajownik napisał plugin ze znacznikiem [ot] tak?

Nie :P Ja tylko napisałem prosty filtr słów poprawiający błędy ortograficzne (jest w nim jeszcze mały błąd, ale nad tym pracuję). Tag [ot] trzeba było samemu sobie włączyć w ustawieniach (standardowo nie jest). Dodawanie kolejnych tagów też jest banalnie proste -- wystarczy znać tylko trochę (X)HTMLa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten błąd to że jak ktoś pisze przebyłem to poprawia na p(rz_eby → żeby)łem?

Tak. Muszę trochę doczytać o wyrażeniach regularnych. Najgorsze jest to, ze \b nie zawsze działa gdy używam znaków innych niż [a-zA-Z0-9]. Muszę jakoś obejść ten problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: przyzwyczailem sie do tego forum i jesli ja mialbym wybierac, to skupilbym sie raczej na dopracowaniu wlasnie jego. Do tego zrobilibysmy porzadek w dziale Porady i byloby ok :) Co do UNB, to hmm... trzeba to jeszcze dopracowac. Nie mam nic przeciwko przejsciu, a przy okazji moze jakas nowa organizacja forum (chociaz ta nie jest zla) no i porzadek by byl :) Od poczatku zaczeloby sie wszystko robic tak, jak powinno byc. Na tym forum najbardziej ograniczajaca jest wyszukiwarka (4-ro znakowy limit), ale mysle ze pewnie da sie to jakos zrobic bez destabilizacji dzialania skryptu. Narazie zaglosowalem na nie, ale mysle ze tamto forum mogloby byc ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: przyzwyczailem sie do tego forum i jesli ja mialbym wybierac, to skupilbym sie raczej na dopracowaniu wlasnie jego. Do tego zrobilibysmy porzadek w dziale Porady i byloby ok :) Co do UNB, to hmm... trzeba to jeszcze dopracowac. Nie mam nic przeciwko przejsciu, a przy okazji moze jakas nowa organizacja forum (chociaz ta nie jest zla) no i porzadek by byl :) Od poczatku zaczeloby sie wszystko robic tak, jak powinno byc. Na tym forum najbardziej ograniczajaca jest wyszukiwarka (4-ro znakowy limit), ale mysle ze pewnie da sie to jakos zrobic bez destabilizacji dzialania skryptu. Narazie zaglosowalem na nie, ale mysle ze tamto forum mogloby byc ciekawe :)

Z tym forum już się nic nie da zrobić. Aktualizacje niedostępne, zmiania limitu wyszukiwania jest praktycznie niemożliwa... Co do działu porady, zawiera wiele niepotrzebnych artykułów, z których połowa znajduje się w FAQ z fedorafaq.org...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehm Adios mylisz się ;). Zmiana limitu jest jak najbardziej możliwa ;D. A co do forum zawsze mamy "apgrejd" do wersji 2.0.0 unlimited trial [jakby kto pytał jest to LEGALNA wersja]. To taka mała dygresja ;). Btw. Adios jesteś zbyt pesymistycznie nastawiony do IPB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do forum zawsze mamy "apgrejd" do wersji 2.0.0 unlimited trial [jakby kto pytał jest to LEGALNA wersja]

I tu można polemizować.

IPB 2.0.0

 

Invision Power Board 2.0.0 was released under the same license as IPB 1.3.1.

oraz:

Although no time limit was imposed for the evaluation period, it was accepted that permanent use requires a purchased license
(źródło → http://docs.invisionpower.com/kb/article.php?id=240 ). Na Fedora.pl mamy przypadek ciągłego używania forum, więc wersja unlimited trial odpada.

 

Zresztą nie ma sensu pakować się w zamknięte oprogramowanie skoro dostępny jest odpowiednik na GNU GPL. Oprócz samej licencji posiada też sporo zalet, które zostaly wcześniej wymienione :P Migracja na UNB jest nieunikniona ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... www.ibplanet.pl [nie jest to reklama!] korzysta z wersji IPB 2.0.0 Unlimited trial już czas dłuższy i wiem, że szybko nie wykupią licencji. A tam też mamy przypadek z ciągłym korzystaniem z forum....

 

Z drugiej strony UNB, jest całkiem fajne. Dziś sobie zainstalowałem i potestowałem troszkę, może dla kółka szkolnego skorzysta się z UNB [w koncu GNU GPL ;)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... www.ibplanet.pl [nie jest to reklama!] korzysta z wersji IPB 2.0.0 Unlimited trial już czas dłuższy i wiem, że szybko nie wykupią licencji.

To, że ktoś tak postepuje, nie oznacza, że my tak musimy. Zresztą instalacja wersji 2.0.0 jest bez sensu, bo ona też jest dziurawa. Błędy zostały poprawione, ale w nowszych wydaniach ( http://secunia.com/product/3705/ ). Nie ma sensu odcinać sobie dostępu do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Pierwszy post - zero tremy.

 

Napiszę wam kilka słów dotyczących UNB. Sądzę, że mam ku temu podstawy - skryptu UNB używam od około 4 miesięcy.

 

Skrypt UNB, jak każdy, ma zalety i wady. Wg mnie - ma zalety. W poszukiwaniu nowego skryptu dla mojego własnego forum (przełom grudnia/stycznia) kierowałem się kilkoma podstawowymi zasadami:

 

- szybkość działania,

- licencja freeware,

- projekt wciąż otwarty, rozwojowy,

- możliwość indywidualnej modyfikacji.

 

Wcześniej działałem na miniBB jeśli coś to komuś mówi, wiedziałem więc już czego oczekuję.

 

Przetestowałem kilkanaście skryptów. W założeniu odrzuciłem phpBB (straszne gówno, wszędzie go pełno, każdy może postawić forum na tym) i IPB - jako komercyjne (a wersja freeware nie jest już poprawiana, a to ślepa uliczka).

 

Wybór padł na UNB (wcześniej BlackBoard, w wyniku zawirowań prawnych nazwa została zmieniona). Dlaczego? Spełnia podstawowe warunki:

 

- szybkie,

- freewareowe,

- rozwojowe,

- łatwe do modyfikowania, można pisać własne pluginy etc

 

oraz dodatkowo:

 

- pełna zarządzalność - serce każdego admina rośnie jak widzi ilość opcji, którą może ustawić (wbrew pozorom to ważne także dla userów, bo szczęśliwy admin to łaskawy admin),

- generuje RSS dla każdego forum/podforum/wątka - wystarczy spreparować odpowiednie zapytanie w kliencie RSS (ja używam NewzCrawlera, działa jak złoto),

- subskrybcja via jabber - jw, tylko za pośrednictwem sieci Jabber! rozwiązanie genialne i NIEDOCENIANE wyłącznie przez tych, którzy nie widzieli tego w działaniu - nie trzeba już czekać na odpowiedzi we własnym wątku, dostaje powiadomienie na komunikator z odpowiednim linkiem,

- elastyczność - przenoszenie wątków pomiędzy forami, nadawanie i odbieranie praw użytkownikom bądź całym grupom etc jest kwestią sekund.

 

Zalet jest wiele więcej, trudno je opisać w kilku zdaniach.

 

Do czego zmierzam? Nie powinniście się obawiać UNB, ja się na nim, pomimo wciąż istniejących błędów, nie zawiodłem i nie zamierzam z niego rezygnować.

 

Malkontentów przekonywał nie będę. Jedno, co im mogę zasugerować, zanim się przyczepią do UNB, to dokładne prześledzenie wszystkich dostępnych opcji w panelu sterowania. Mogą się zdziwić co tam można znaleźć - jaka to sytuacja ma miejsce w przypadku, kiedy zarzuca się UNB prezentowanie postów w formie opis usera w góry/post na dole. Polecam odznaczyć opcję "Poziomy układ w widoku nowych wątków (dla węższych okien)" w Panelu Sterowania/Wygląd.

 

Lepiej?

 

Pozdrawiam.

 

smile

http://smile.mif.one.pl - to jest zapewne pierwsze polskie forum UNB, z tego co mi wiadomo. ja też dokonałem pierwszego, co prawda niepełnego tłumaczenia, którym nieco posiłkowali się wasi koledzy :) skórka również jest mojego autorstwa, tak samo jak implementacja nowych emotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

:shock: Dziękujemy za wypowiedź niezależnemu "ekspertowi" (czytaj, pierwszy polski amator UNB). Heh, muszę przyznać, że o kilku rzeczach sam nie wiedziałem :) Jestem pozytywnie zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- licencja freeware,

Wydawało mi się że to Open Source a nie freeware ale mogę być w błędzie...

 

EDIT

Sprawdziłem to jest rozprowadzane na licencji GNU/GPL a więc freeware to to nie jest ... lepiej zapoznaj się z poszczegulnymi(poszczególnymi) licencjami bo widzę że nie jesteś zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebOOl , nie ma sie co czepiać...

 

serce każdego admina rośnie jak widzi ilość opcji, którą może ustawić (wbrew pozorom to ważne także dla userów, bo szczęśliwy admin to łaskawy admin)

 

Pat, gajownik bedziecie łaskawi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...