Skocz do zawartości

Forum Unb - Pierwsze Wrażenia


SebOOl

Co sądzisz o UNB?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co s?dzisz o UNB?

    • Podoba mi si?
      20
    • Nie podoba mi si?
      12
    • Jeszcze nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm... myślę, że pośród tylu cech, jakie posiada UNB, skupianie się właśnie na aspekcie czy to GPL, czy też freeware nie jest zbyt istotne. chodzi raczej o to, czy skrypt nie jest płatny - a nie jest.

 

poza tym Yves to nie microsoft, nikogo z policji nie naśle, jak zobaczy, że ktoś z jego skryptem jakieś cuda wyprawia :) a i pewnie się ucieszy nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
serce każdego admina rośnie jak widzi ilość opcji, którą może ustawić (wbrew pozorom to ważne także dla userów, bo szczęśliwy admin to łaskawy admin)

 

Pat, gajownik bedziecie łaskawi ? :)

Moje "serce roście"... i zawsze tak będzie.

 

Na naszym testowym UNB praktycznie wszystkie opcje są włączone, także nie powinniście narzekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... myślę, że pośród tylu cech, jakie posiada UNB, skupianie się właśnie na aspekcie czy to GPL, czy też freeware nie jest zbyt istotne. chodzi raczej o to, czy skrypt nie jest płatny - a nie jest.

Napisałem to dlatego że w moich oczach nie jesteś wiarygodny bo sam nawet dobrze nie wiesz czym administrujesz ;) a nie dlatego że to wązny aspekt dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... myślę, że pośród tylu cech, jakie posiada UNB, skupianie się właśnie na aspekcie czy to GPL, czy też freeware nie jest zbyt istotne. chodzi raczej o to, czy skrypt nie jest płatny - a nie jest.

Napisałem to dlatego że w moich oczach nie jesteś wiarygodny bo sam nawet dobrze nie wiesz czym administrujesz ;) a nie dlatego że to wązny aspekt dyskusji!

czym administruję i jak to należy robić - wiem doskonale. zarzut mniej więcej tej klasy jak by komuś zarzucić że nie umie jeździć autem bo nie czytał instrukcji obsługi :)

 

zwłaszcza że nic mnie nie obliguje to znajomości j. angielskiego, w którym to języku jest napisana instrukcja i takie tam copyrights ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... myślę, że pośród tylu cech, jakie posiada UNB, skupianie się właśnie na aspekcie czy to GPL, czy też freeware nie jest zbyt istotne. chodzi raczej o to, czy skrypt nie jest płatny - a nie jest.

Hmm wydaje mi się, że administracja oraz moderacja fedora.pl kieruję się ideologią również ?

Prawda chłopaki ? Wierzycie w wolnosc oprogramowania a nie w jego darmowosc prawda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Wierzycie w wolnosc oprogramowania a nie w jego darmowosc prawda ??

O tak! Wolność ponad wszystko.W dzisiejszych czasach ludzie potrzebują wolności w każdej dziedzinie. Biorąc pod uwagę stereotyp młodego małżeństwa z USA (to tylko stereotyp) widzimy, jak bardzo młoda para się wzajemnie ogranicza, kontroluje, zamiast współdziałać ): . Ja sam w moim otoczeniu nie czuję się wolny, dlatego szukam wolności wszędzie, gdzie mogę...

 

A co do darmowości to opowiem historyjkę. Byłem niedawno w Częstochowie, szedłem ulicą z dwoma kumplami i podeszły do nas dwie młode, ładne dziewczyny pytając, czy chcemy darmowe pamiątki. Moi kumple zachowali się normalnie, ja powiedziałem, że nie chcę... Heh, kumple zapłacili za nie po 8zł, a ja nic, bo dziewczyny były tak zmieszane (nie miały scenariusza pod taką odpowiedź), że nie podjęły się dalszej rozmowy (poza pytaniem: "Jak to?", na które odpowiedziałem: "Wolę sobie zapracować"). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że administracja oraz moderacja fedora.pl kieruję się ideologią również ?

Oczywiście, ideologia jest ważna, ale nie najważniejsza. Kierując się wyborem skryptu patrzymy w przyszłość. Nie chcemy, by doszło, jak to się ładnie mówi po angielsku, do 'vendor lockin'. Potem tylko płać albo płacz ;-)

 

Programy typu freeware od razu odpadają. Przyczyna jest prosta: jak pokazuje historia, te, które odniosły sukses, zmieniły swoja licencję na komercyjną. By móc korzystac z poprawionych i załatanych wersji trzeba potem płacić (podobnie jak z narkotykami -- pierwsza działka gratis ;-) )

 

Przykładowo na samym początku zastanawialiśmy się nad wyborem SMF czyli Simple machines forum. Niestety, prawdopodobnie skończy ono tak jak IPB → ( http://www.post-nuke.pl/displayarticle771.html -- pierwszy komentarz).

 

Jak widać, świadomy wybór Wolnego Oprogramowania to nie tylko sama ideologia, ale również dbanie o spokojną przyszłość. Tu nie chodzi o emocje, a tylko o czystą, zimną kalkulację.

 

Wcale nie ograniczamy się do licencji GNU GPL -- wszystko co jest na normalnej licencji (BSD, MPL, MIT, itp.) też bierzemy pod uwagę.

 

Porzucenie IPB wynika również z samych względów praktycznych. Z UNB znacznie wygodniej się korzysta. Ma kilka ciekawych ficzerów, które czynią życie łatwiejsze. W takich okolicznościach kupno jakiegoś płatnego skryptu wydaje się bezzasadne.

 

Dodatkowo bardzo dobrze współpracuje nam się z autorem UNB, co ma dla nas istotne znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takiej odpowiedzi sie spodziewalem.. fajnie by bylo gdyby jescze zapoznal sie z nia pan smile..

 

podeszły do nas dwie młode, ładne dziewczyny

Ja bym spytal czy one nie chca ode mnie (niezapomnianej) pamiatki :) :) :) hehe...

 

Oczywiście, ideologia jest ważna, ale nie najważniejsza.

Racja, racja, racja... dokladnie tak samo do tego podchodze... nie koszty lecz ideologia i 'jak to bedzie w praktyce wygladalo' sa dwoma najwazniejszymi czynnikami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takiej odpowiedzi sie spodziewalem.. fajnie by bylo gdyby jescze zapoznal sie z nia pan smile..

 

przyznam szczerze, że trochę nie rozumiem celu tej wypowiedzi. tego, co napisano o GNU, jestem świadom. i tyle. prawda zaś jest taka, że może się okazać, że wraz z wersją np. 1.6 Yves zmieni podejście i sposób licencjonowania. niczego nie można być pewnym :) (odpukać, poza tym nie sądzę żeby coś takiego się miało wydarzyć).

 

podkreślam - wybierając skrypt na własne forum szukałem tego, co najbardziej mi się podoba i wybrałem właśnie skrypt UNB (wcześniej BB). mi on całkowicie wystarcza. jeśli ktoś z was nie ma do mnie zaufania i chce moją rekomendację podważać - wasza wola, nie znacie mnie, nie wiecie czy robię sobie żarty czy nie. zaznaczam - rejestrowałem się na tym forum specjalnie w tym celu, by wypowiedzieć się nt UNB i być może pomóc w przekonywaniu przeciwników UNB i tych, którzy nadal się wahają. z moich starań jak widzę wynikło tyle, że stałem się adresatem uwag, które dla mnie osobiście nie mają wiele wspólnego z tym, o co tak naprawdę chodzi. przypomnę - chodzi o to, czy UNB to skrypt dobry, czy zły. i czy migracja fedora.pl z IPB na UNB ma sens.

 

w chwili obecnej stwierdzam z przykrością, że moja dalsza obecność tutaj nie jest potrzebna. zamiast pytań o UNB, na które z chęcią bym odpowiedział, zmuszony jestem odpisywać na posty nie mające wiele wspólnego z tematem samego użytkowania UNB. a to mi się wydawało najważniejsze w całej tej dyskusji, nie zaś to, jaka jest licencja itd. kiedy przychodzi pora na dokonanie wyboru zostawiam na boku całą ideologię ideologię freeware/GNU - jakże cenną dla linuxowców, mniemam! ale ja nim nie jestem i, sądząc po kilku zetknięciach z linuxem właśnie, jeszcze długo nim nie pozostanę. użytkuję po prostu to, co dla mnie najlepsze i najwygodniejsze. i dlatego też, podkreślam, moim wyborem było UNB.

 

ideologię zostawiam politykom na nadchodzące wybory, będę mógł się pośmiać. jak ktoś woli dyskucję o ideologiach i słowne przepychanki, no to niestety, ale nie znajdzie we mnie wdzięcznego rozmówcy. mi na takie banały po prostu szkoda czasu.

 

z drugiej strony, na swój sposób, cieszy mnie to, że tematyka tego wątka poszła w tym kierunku. wierzę w to, że przyczyną tego jest brak większych zastrzeżeń do UNB jako takiego.

 

ew dalsze uwagi proszę via mail ew GG 4841234 / ssmile - jabber.wp.pl / ICQ 30755590 / ssmile - tlen.pl. tutaj już mi się pisać nie chce, wybaczcie.

 

mniej uprzedzonych do mojej osoby zapraszam na sprawdzenie jak UNB może wyglądać i działać. adres mojego forum w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich starań jak widzę wynikło tyle, że stałem się adresatem uwag, które dla mnie osobiście nie mają wiele wspólnego z tym, o co tak naprawdę chodzi. przypomnę -  chodzi o to, czy UNB to skrypt dobry, czy zły. i czy migracja fedora.pl z IPB na UNB ma sens.

 

w chwili obecnej stwierdzam z przykrością, że moja dalsza obecność tutaj nie jest potrzebna.

Eee tam. Zawsze znajdą się osoby, które lubią ponarzekać i wytknąć coś komuś ;-) Ja bym się na Twoim miejscu aż tak tym nie przejmował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
To wróćmy do UNB :D Przydałoby się coś do powiadamiania o nowych postach via GG. To znacznie ułatwiłoby życie- nie każdy jest użytkownikiem Jabbera ;)

A jest to możliwe? Zapodaj metodę, jakiś opis, to popracujemy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się coś do powiadamiania o nowych postach via GG. To znacznie ułatwiłoby życie- nie każdy jest użytkownikiem Jabbera ;)

A jest sens wspierać zamknięty format? To tak jakbym udostępniał pliki DOC, bo ktoś może nie ma przeglądarki plików PDF.

 

Gdybyśmy dodali powiadamianie via GG, to pewnie odezwałyby się głosy użytkowników Tlena, ICQ i czegoś pewnie tam jeszcze. Lepiej poświęcić czas na coś bardziej potrzebnego.

 

Założenie konta Jabbera to chwila, a do większości programów IM wystarczy dograć odpowiednią wtyczkę. W końcu musi byc też jakaś zachęta do przesiadania się na otwarty format transmisji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...