Skocz do zawartości

"gdzie Jest Duch Linuksa?"


przemk

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym polecic LINK z pewnego polskiego forum innej dystrybucji linuksowej. Warto przeczytac i pomyśleć, rowniez pozniejsza dyskusje..

Szczególnie dedykuje to "kilkupostowym expertom", ktorzy pisza ze fc X (czy tez inne distro) to g***, nie znajacy absolutnie nawet najprymitywniejszych podstaw obslugi systemu... Ze nic nie warte, ze "Instaluje wiec wymagam" :(.. Krytykanctwo, bezpodstawne i nie poparte konkretami, szerzy sie niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przez tych "expertów" coś ostanio nie chce się w ogóle wchodzić na forum :/ Już wolę się zabrać za coś innego (tworzenie wiki, tłumaczenie FAQ/programów, pomaganie w tworzeniu paczek w Extras, zgłaszanie błędów w Bugzilli).

 

Może sytuacja zmieniłaby się na lepsze, gdyby ludzie lepiej znali idee GNU i wartości Otwartego Oprogramowania. Przykładowo, nie mogę zrozumieć po co ludzie piratują NEROLinux i używają tego zamkniętego programu, skoro są otwarte odpowiedniki :/ Wszystko kradną i mają wartość czyjejś pracy w czterech literach. Ech te przyzwyczajenia z Windows...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie masz na myśli?

Każda paczka musi przejść proces weryfikacji. Często ludzie robią błędy w plikach SPEC i trzeba je naprawić. Pomagałem spakować nessusa oraz kadu (pisałem wczoraj wieczorem, ale maile jeszcze nie doszły na f-e-l - coś im się serwer popsuł).

 

Jak znajde trochę wolnego czasu to chyba będe utrzymywał w Extras paczki athcool i hunkyfonts (jeszcze mam za mało odwagi na coś większego :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nigdy w ten sposób nie myślałem :) ale art jest przyjemny i ma swoją siłę... wierzę w to, że duch open source przetrwa wszystko... za dużo ludzkiej pracy zostało w niego wsadzone aby zapomnieć, zniszczyć, przestać używać...

 

Ja niestety jestem tylko kierowcą, pewnie za jakiś czas się to zmieni - chciałbym; moja wiedza rośnie z dnia na dzień i myślę, że któregoś dnia coś zrobię z tymi hamulcami :)

 

Dzięki wszystkim, którzy przykręcili koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie dorzucę tylko że szkoda że mało opisów jest do programowania pod QT czy GTK. Kursów programowania pod WINAPI, Borland, M$ .net jest naprawde dużo ...

Szkoda ...

 

Co do Suse to mnie dziwi ten artykuł. Suse jest komercyjny ... Jak ktoś kupi Suse za 100 zł to ma prawo zadzwonić do ich konsultanta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagałem spakować nessusa oraz kadu (pisałem wczoraj wieczorem, ale maile jeszcze nie doszły na f-e-l - coś im się serwer popsuł).

Czyli mam rozumiec ze te oficjalne paczki mARa (mam nadzieje ze nie przekrecilem nicka), ktore byly dostepne do tej pory w yumie przez repo kadu.repo beda teraz w extras? tak?

 

jak tak to super... pomogles dodac te paczki do extras i w przyszlosci bedzie latwiej to instalowac.... extra. I tak wlasnie koła tego auta zwanego linuksem sie krecą

 

PS. Od siebie dodam ze jak WIKI bedzie ukonczone i oficjalne(odrobinke choc ladniej wygladalo i duzo czytelniej) to bede tam pisac. Bo poki co to nie umiem tam stworzyc nowej strony :| no nie widze tam tego... ale to tak OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie dorzucę tylko że szkoda że mało opisów jest do programowania pod QT czy GTK. Kursów programowania pod WINAPI, Borland, M$ .net jest naprawde dużo ...

Nic w tym dziwnego jeśli przyjrzeć się skali posiadania produktów popełnionych przez $MS a *nixów. Z tej perspektywy nie wygląda to tak źle, a już na pewno nie dziwi... Zaś co do konkretów to pod koniec sierpnia zabieram się za drugą część kursu qt B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec ze te oficjalne paczki mARa (mam nadzieje ze nie przekrecilem nicka), ktore byly dostepne do tej pory w yumie przez repo kadu.repo beda teraz w extras? tak?

Tak :]

pomogles dodac te paczki do extras

No to dopiero początek. Paczka musi przejść cały proces weryfikacji i ktoś o większych uprawnieniach musi ją zatwierdzić.

 

http://www.redhat.com/archives/fedora-extr...t/msg00048.html

odrobinke choc ladniej wygladalo i duzo czytelniej

Teraz jest trochę za ciemne. Poprawi się potem ;] Najpierw niech to wszystko ruszy oficjalnie.

Bo poki co to nie umiem tam stworzyc nowej strony :|

http://pmwiki.org/wiki/PmWiki/CreatingNewPages

 

Tworzysz np. w spisie treści linka, zapisujesz i potem klikasz na niego. Dalej to już będziesz wiedział ;-) Ważne tylko, by wrzucić do odpowiedniego działu.

 

Jeśli znasz angielski, to przeczytaj sobie to → http://pmwiki.org/wiki/PmWiki/Installation i zainstaluj u siebie na kompie. Potem dograj jakiegoś fajniejszego skina, np. tego → http://www.pmwiki.org/wiki/Cookbook/BeeblebroxNetGila

 

Jeśli chodzi o mnie, to wolę najpierw napisać artykuł na swoim komputerze, a potem go przekopiować na serwer ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie dorzucę tylko że szkoda że mało opisów jest do programowania pod QT czy GTK. Kursów programowania pod WINAPI, Borland, M$ .net jest naprawde dużo

 

Jesli chodzi o mnie to w srodowisku windows trzyma mnie dokladnie jedna rzecz jeszcze.... MSVC++ (ogolnie cale ich IDE)... Wiem wiem odezwa sie teraz glosy: przeciez jest tyle zamiennikow kdevelop, anjuta, ostatnio code::blocks.

Tak niestety nie dorastaja tamtemu do piet. Poza tym pisze z wykorzystaniem DirectX, wiem ze jest przeciez opengl. Nie mniej chcialbym sie i tego API nauczyc.

Sam jestem dopiero na poczatku drogi z Linuksem, ale calkowicie popieram ta idee. Mam nadzieje ze kiedys w ogole nie bede zalezny od MS.

 

Co do tworzenia tego samochodu :) to osobiscie chyba nikogo bym nie skrytykowal bo zdaje sobie sprawe jak ciezko stworzyc kazdy jeden wiekszy projekt, poprawic go... ZWLASZCZA ZE TE OSOBY NIE POBIERAJA ZA TO WYNAGRODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie idzie ta pomoc finansowa dla Fedory  :?:

Np. na infrastrukturę - serwery WWW, FTP, z CVS-em, serwery grup mailingowych, farmy budujące pakiety, na prawników (trzeba też czasami posprawdzać czy jakieś programy nie łamią patentów), na płace deweloperów RedHata pracujących nad Fedorą, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że właśnie zwątpiłem... w Linuksa, komputer, ogólnie w rzeczywistość. Wszystko jakieś szare, niby to samo a inne, już nie cieszy. Szczególnie denerwuje mnie (_linuks_ → Linux) ORT, w moim mniemaniu jego idee upadają. Popadłem w stagnację, rutyna mnie zabija, nie mam na nic czasu, nawet na przemyślenia, skasowano mi konto na jabberpl.org, forum zeszło na psy (albo userzy) i jeszcze wiele innych czynników negatywnie wpływa na moją dotychczasową postawę. Jestem agnostykiem, to okropne. W październiku zaczynam studia informatyczne, nie widzę w tym sensu... Trzeba było pójść na psychologię...

 

Mam skromną nadzieję, że to minie; to chyba nie jest nadzieja, tylko złudne, ciche pragnienie (jak u naiwnego małego dziecka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pat: No co ty! Nie wątp, bedzie dobrze! :) skonczylem informatyke, nie psychologie, ale po prostu dopadla Cie deprecha! :) Nic strasznego ;) Dostrzegane negatywy maja dla Ciebie wieksze znaczenie niz pozytywy.. A tych drugich tez jest naprawde duzo..

 

Nie jest az tak zle, ani wcale za dobrze. Po prostu (_linuks_ → Linux) ORT padł ofiarą własnej popularności. Zaczeli zajmować sie nim ludzi zwykli (marudzący czy tez chcący na nim zarobic), a nie tylko ci ktorzy otaczali go 'miłością rodzicielską'. Idee moim zdaniem nie upadaja i szybko nie upadna, dalej bedzie sie niesamowicie rozwijał. Ale jak to mowia, wszystko plynie, zmienia sie.... A poniewaz nawet pojedynczy zielony user ma na to wplyw, wiec warto sie nad tym choc przez chwile zastanowiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał @przemk

Idee są żywe póki są propagowane !!!

To że jakaś menda w D idee to nie jest powód do narzekań.

Poprostu trzeba dziada olać i tyle. (nie rozumiem zupełnie dlaczego jak na forum trafi się maruder - co ostatnio często się zdarza - to wszyscy mu coś udowadniają podczas gdy takiego delikwenta należało by olać a nie coś mu tłumaczyć bo i tak tego nie zrzumie)

 

@_PaT Witamy w prawdziwym świecie[/b] niestety ale w życiu chyba każdego przychodzi moment w którym przestaje widzieć kolorowy świat oczami nastolatka (jednym to przychodzi wcześniej, innym póżniej a jeszcze innym wcale) i widzi szarość i bezsens ... parę lat temu sam tak miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...