Skocz do zawartości

Kilka Problemów Początkującego- Proszę O Porady.


o-mlet

Rekomendowane odpowiedzi

@ WalDo

"Nie dodawałeś jakichś dziwnych repozytoriów? Podaj jakie masz zainstalowane"

Moje yum.repos.d to:

1. adobe-linux-i386.repo

2. fedora.repo

3. fedora-development.repo

4. fedora-updates.repo

5. fedora-updates-testing.repo

6. livna.repo

7. livna-devel.repo

8. livna-testing.repo

 

Czy jest sens dodawać jeszcze jakieś?

 

Apropos problemu z aktualizacją, problem znikł, tak jak pisze kolega matlas

System właśnie się aktualizuje.

 

Pozdrawiam! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

starczy, a wlaczone zostaw tylko 1,2,4,6 (opcja enabled=1)

 

Czemu resztę mam wyłączyć, nie są potrzebne?

 

Dziwi mnie jeszcze jeden fakt w mojej Fedorze. Po włączeniu systemu nie mam automatycznego dostępu do sieci, muszę włączać go ręcznie (menu System>Administracja>Sieć>Zakładka Urządzenia>aktywuj).

Zastanawiam się czy przypadkiem nie mam wyłączonej jakiejś usługi.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może usługa "network" - Activates/Deactivates all network interfaces configured to start at boot time.

Nie wiem czemu ale miałem ją wyłączoną na starcie po instalacji (zaleca się jej nie wyłączać)

 

A teraz trochę po ściemniam, na przykładzie tego co bawiłem się sambą to będzie tak z on/off usługi aaa z konsoli. (# - root)

Chyba nie trzeba wyjaśniać:

# service aaa start

# service aaa stop

# service aaa restart

# service aaa status

Sprawdzenie na jakim poziomie się włącza przy starcie usługa aaa (u mnie network jest na 2 i 5)

# chkconfig --list aaa

Włączenie np. 2 i 5 poziomu

# chkconfig --level 25 aaa on

A co do repo to chyba końcówka mówi sama za siebie w jakim stadium są programy z nich ściągane "devel" "testing", ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kadu to mam ten sam problem, ale nie chciało mi się go rozwiązywać. Teraz widzę, że są dwie przyczyny:

- ścieżki domyślne dźwięków są niepoprawne. Trzeba wejść do konfiguracja -> dźwięki -> ścieżki do dźwięków i podać /usr/share/kadu/themes/sounds/default i potem w tej rozwijanej liście je wybrać.

- domyślny odtwarzacz /usr/bin/play po prostu nie istnieje. Tylko, że nie wiem co wpisać. Jak wpisuje /usr/bin/mplayer to nie działa, mimo że ręcznie mplayer odtwarza ten plik. Próbowałem też /usr/bin/playwave bo było coś takiego, ale nie działa nadal. Tam powinien być jakiś parametr. albo jest jakiś inny domyślny odtwarzacz w systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z Kadu też się już rozwiązał. Tak jak ktoś napisał powyżej, że: alsa był zainstalowany, ale nie był załadowany. wystarczyło otworzyć kadu, wcisnąć F4, pokazuje się menedżer modułów. Ja miałem konflikt modułów: alsy z czymś tam. Po wyłączeniu "czegoś tam" ;) załadowałem alsę (2 razy klik na nazwie modułu - włącza/wyłącza moduł) i dźwięk już jest.

 

Pozdro!

 

I'll be back! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...