Skocz do zawartości

Jak Doinstaować Kde 3.5.10 W Fedorze 10


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o porade ; jak powinna wyglądać prawidłowa składnia polecenia w konsoli tak aby zainstalowało sie całe środowisko KDE 3.5.10 w Fedora 10 .Czyli ; YUM INSTALL i co dalej :?:

Z góry dzięki za pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na pewno, ale według mojej wiedzy się nie da. A szkoda... Dlatego dalej siedzę na F7.

Ja do tej pory z podobnych przyczyn siedziałem na F8 ale spróbowałem i się przesiadłem po releasie 4.2 na f10 i jest (_na prawdę_ → naprawdę) ORT rewelacyjnie. Szybszy start, ładniej to wygląda i działa (_na prawdę_ → naprawdę) ORT się opłaca.

PS czy wiadomo już kiedy kde 4.2 będzie w oficjalnym stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory z podobnych przyczyn siedziałem na F8 ale spróbowałem i się przesiadłem po releasie 4.2 na f10 i jest (_na prawdę_ → naprawdę) ORT rewelacyjnie. Szybszy start, ładniej to wygląda i działa (_na prawdę_ → naprawdę) ORT się opłaca.

PS czy wiadomo już kiedy kde 4.2 będzie w oficjalnym stable?

 

Nie mam na celu wywoływania flejma, ale ostatnio przez 2 tygodnie zmuszałem się do KDE 4.2 i nie udało się. Pierwsze wrażenia były dobre - dość szybkie, choć do GNOME brakowało lat świetnych, stabilne jak na KDE4, prawie pełen zestaw aplikacji potrzebnych użytkownikowi (tego GNOME brakuje), brakuje KDevelop i K3B w QT4. Czas ładowania to lekka parodia - każde inne środowisko Uniksowe się włącza dużo szybciej, baa... nawet Vista szybciej przechodzi do pełnego załadowania (tz. nie mieli dysku, nie żre procesora). Ale kwestię uruchamiania pomijam, da się przeżyć.

Plasma jest w końcu stabilna - co z tego, jeśli już manager plasmoidów cierpi na chroniczny zanik czcionek i ikonek. Panel KDE4 działa stabilnie dopóki nie doda się plasmoidu a'la makowy Show Dashboard. Composite w Kwin nie ma już problemów z wydajnością, aż do czasu, gdy zminimalizuje i zmaksymalizuje szybko okno. Kickoff kompletnie nie przypadł mi do gustu - zresztą jest totalnie nieintuicyjny, a animacje trwają zbyt długo. Czarę goryczy przelało notoryczne znikanie plasmoidu z listą okienek z paska - tragedia...

Nie wiem, czy KDE 4.2 działa na losowych komputerach dobrze, a na innych tragicznie, ale jeszcze długa droga przed KDE zanim stanie się środowiskiem produkcyjnym - jeśli miałbym wdrażać, gdzieś takie środowisko to prędzej wybrałbym Windows 7 6.1.7000 niż KDE 4.2.

 

Trzymam kciuki za następne wydania KDE4 i mam nadzieję, że niedługo będzie wystarczająco dobre, aby mogło zagościć na moim pulpicie - po prostu mi się podoba. Aha i jeszcze jedno - niech pomyślą nad nowym menu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na celu wywoływania flejma

 

Dawaj, poflameujemy trochę :P;)

 

KDE4 jest beznadziejne! Nawet Linus się na nie obraził ;) Mnie osobiście się w głowie nie mieści, jak można było rozwalić kompletne, funkcjonalne i w miarę stabilne środowisko (KDE3.5) na rzecz takiej niedoróbki. Po co wynajdywać koło po raz kolejny, skoro można było dopracowywać dalej to co było? A tak - piszą od nowa, to co było już napisane. Kiedyś na Enterku napisałem, że "integracja przeglądarki www i menedżera plików w KDE (starym) jest tak genialna, że Microsoft może o tym najwyżej pomarzyć". A tu co mamy? Imitację Viśty i do tego niezbyt stabilną...

 

A co do menu - chyba najbardziej skopany element nowego KDE. Co mnie obchodzi, że jakiś mądrala wymyślił (cytat z pamięci) "że takie jest bardziej intuicyjne i wszelkie bdania na to wskazują i takie będzie". Ja się przyzwyczaiłem do klasycznego i nie mam zamiaru się odzwyczajać i przyzwyczajać od nowa, tylko po to, żeby za jakiś czas kolejny mądrala stwierdził "że to nowe jest jescze bardziej intuicyjne" i od nowa? Thank you, but no thank you...

 

Ale to tylko takie moje ranty ;) Zaczęły się prawie rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja jest zbyt powolnym procesem, dlatego w KDE odbywa się rewolucja.

Jeśli się nie podoba to proszę nie używać :)

Arabski, będzeisz musiał się odzwyczaić kiedy KDE3 przestanie być używane tudzież rozwijane. Prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[flamewar]

dlatego w KDE odbywa się rewolucja.
"Kiedy słyszę słowo 'rewolucja' odbezpieczam pistolet". To niestety parafraza z Goebbelsa :P

Mieliśmy już jedną rewolucję w 1917 i do tej pory d... boli wszystkich w kraju :) Nie chcę więcej :ph34r:

[/flamewar]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDE4 jest beznadziejne! Nawet Linus się na nie obraził ;)
Widzisz a developer Gnome myśli inaczej http://jasondclinton.livejournal.com/71412.html Dobrze się stało, że ludzie odpowiadający za KDE zdecydowali się na taką rewolucję, bo nowe środowisko robi wrażenie. Głównym powodem do narzekań jest brak stabilności. Przecież stabilizacja to tylko kwestia czasu i to wcale nie jest taka odległa przyszłość. Ja cierpliwie czekam, testowałem wersję 4.1 i wiem, że warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię, że KDE jest beznadziejne - nie nadaje się po prostu na środowisko produkcyjne, a od mojego biurka wymagam stabilności.

 

KDE4 mi się strasznie podoba, ale obecnie nie mogę go używać. Być może ta niestabilność dotyczy części konfiguracji systemowych/sprzętowych, ale akurat u mnie nie działa zbyt fajnie. KDE 2.x było moim pierwszym środowiskiem Uniksowym z jakim miałem styczność. Działałem na KDE aż do wersji 3.3.x. Później przestawiłem się na GNOME (pasek Aplikacje Miejsca, a później Aplikacje Miejsca System mnie zauroczył ;-)), jednak do KDE zawsze czułem sentyment i lubię to środowisko.

 

A co do stabilizacji... KDE 3.1 było używalne, KDE 4.2 dla mnie niestety takim nie jest. Oczekuje, że KDE 4.3 będzie stabilnym środowiskiem. Być może wtedy będę w stanie zmienić GNOME na KDE ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[flamewar]

"Kiedy słyszę słowo 'rewolucja' odbezpieczam pistolet". To niestety parafraza z Goebbelsa :P

Mieliśmy już jedną rewolucję w 1917 i do tej pory d... boli wszystkich w kraju :) Nie chcę więcej :ph34r:

[/flamewar]

Masz fatalne skojarzenia. Ale fakt jest faktem jeśli chodzi o moją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja mówię że mi się nie podoba! Jest wizualnie fatalne. I do tego te niedorobione programy. Ta wersja którą badałem, sypała się gorzej niż Windows. Jak można było spierniczyć takie fajne środowisko? :huh:

 

Dlaczego wszystkim podoba się podróba Visty?

 

Jeśli się nie podoba to proszę nie używać

Arabski, będzeisz musiał się odzwyczaić kiedy KDE3 przestanie być używane tudzież rozwijane. Prędzej czy później.

 

No właśnie się nie podoba i nie używam. Będę bronił szańca KDE 3.5.7 do upadłego :lol:

Prędzej później jak prędzej. Mój sprzęt targa takie zabytki jak BeOS (teoretycznie martwy jakieś 9 lat) a co dopiero taki pikuś jak świeżutkie KDE 3.5.7. Fedora 7 to jeszcze ze 2 lata u mnie pocharczy...

 

p.s. Mam nadzieję, że wszyscy widzą "oczko" ;) w moich postach w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przy przesiadce z 2.x na 3.0 tak i przy przesiadce z 3.x na 4.0 są problemy. Za jakiś czas będziecie mówili że KDE 4.5 to super stabilne środowisko i za nic w życiu nie zmienicie go na 5.0. Aż do czasu 5.4-5.5. Przy rewolucjach, takich jak obecnie w KDE problemy są nieuniknione - ale te trzeba zgłaszać żeby developerzy wiedzieli co poprawić, a nie marudzić że same problemy są.

Fakt faktem że między KDE4.1.x a 4.2 znowu było sporo zmian (np. w silniku plasmy), dzięki czemu developerom udało się spierniczyć w miarę stabilne KDE jakim było w wersji 4.1.x, ale i tak w mojej opinii jest całkiem w porządku i do 4.2 weszło całkiem sporo udoskonaleń i nowych funkcjonalności. A z porównywaniem KDE 3.5.10 poczekajcie na jego odpowiednik w wersji 4.5.x. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak ; po co w ogóle nowe środowiska graficzne :?:

Myśle że w tej chwili jest już dość dużo środowisk graficznych dla systemów uniksowych .

Ile środowisk graficznych daje nam do wyboru najpopularniejszy system desktopowy na świecie :?: O wiele lepiej by było wg mnie gdyby develoerzy linuksa spożytkowali swe umiejętności na tworzenie programów lub sterowników które są dla winshita i nie mają swoich linuksowych odpowiedników . Ja na przykład wiele bym dał za to by jakiś uczony programista ulepszył wersje BETA sterowników do karty telewizyjnej AVERMEDIA VOLAR HX

Takie rzeczy jak COMPIZ-FUZION czy KDE 4.XX uważam za zbyteczne :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak ; po co w ogóle nowe środowiska graficzne :?:

Myśle że w tej chwili jest już dość dużo środowisk graficznych dla systemów uniksowych .

Ile środowisk graficznych daje nam do wyboru najpopularniejszy system desktopowy na świecie :?: O wiele lepiej by było wg mnie gdyby develoerzy linuksa spożytkowali swe umiejętności na tworzenie programów lub sterowników które są dla winshita i nie mają swoich linuksowych odpowiedników . Ja na przykład wiele bym dał za to by jakiś uczony programista ulepszył wersje BETA sterowników do karty telewizyjnej AVERMEDIA VOLAR HX

Takie rzeczy jak COMPIZ-FUZION czy KDE 4.XX uważam za zbyteczne :ph34r:

 

Czyżbyśmy zatoczyli koło i w jakiś pokrętny sposób wrócili do tego tematu? :D

 

Compiz Fusion to akurat dobry jest, bo skopał tyłek Viście :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...