Skocz do zawartości

Fedora 10 - Poradnik


adios

Rekomendowane odpowiedzi

26.27.12-17.25.fc10.x86_64
Czy może 2.6.27.12-170.2.5.fc10.x86_64?

Czy robiłeś restart? Dopiero przy restarcie następuje kompilacja i przygotowanie modułu.

 

U mnie na 64-bitowej F10, ATI x1200 na płycie zadziałało bezbłędnie. Sprawdzałem na "czystej" instalacji F10 z najnowszym kernelem, bo miałem pewne wątpliwości co do poprawności opisanej w "Poradniku" procedury. Czy na pewno Twoja karta jest wspierana przez te sterowniki? Napisz jaką masz.

 

[EDIT]

Głupoty piszę.

Sprawa jest prosta. Prawdopodobnie nie wykonaleś polecenia

mkinitrd -v /boot/initrd-`uname -r`.img  `uname -r`

lub zakończyło się ono błędem.

 

Sprawdź czy masz jeszcze stary initrd

ls -l  /boot/initrd-`uname -r`.img.backup

Jeśli jest, to go przywróć na miejsce (np.bootując się pod tym starym jądrem)

mv /boot/initrd-`uname -r`.img.backup /boot/initrd-`uname -r`.img

zrestartuj na nowym jądrze i powtórz całą procedurę instalacji sterowników od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, słuchajcie, coś trzeba w końcu zrobić w kwestii Poradnika - NIE DA SIĘ manualnie synchronizować wersji na Forum oraz zewnętrznej na bieżąco. Byłbym wdzięczny za opinie:

a)Olać poradnik zewnętrzny [Forma jaka jest teraz nie jest w dużym stopniu lepsza. Z drugiej strony - wraz z powiększaniem się poradnika trzymanie wszystkiego w jednym poście to kiepski pomysł]

b)Olać poradnik Forumowy i tylko podlinkować do zewnętrznego (coś co częściowo już wprowadziłem edytując swój post na Poradniku) - zachowuje całkowitą niezależność osób mogących edytować poradnik oraz umożliwia w przyszłości łatwą zmianę formy.

 

Osobiście jestem za punktem B, ale wtedy trzeba się trzymać konwencji - wyrzucić poradnik z Forum, żeby nie wprowadzać zamieszania, zostawić podwieszony post informujący o tym gdzie jest poradnik.

 

Sądzę, że wtedy dodatkowe pomysły i idee mogłyby być umieszczane ciągle w tym temacie, a wtedy osoby mające uprawnienia do edycji by sukcesywnie (na zasadzie kto pierwszy zauważy/ma chwilę wolnego czasu) modyfikowały zewnętrzny poradnik...

 

Pozdrawiam,

Theriel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie postów wyżej ^^

 

Niezależnie od charakteru poradnika, powinien on być umieszczony w ramach forum ...

 

Podzielam Twoją opinię. Moim zdaniem w ramach Forum lepiej. I forma "książki kucharskiej" też lepiej do Forum pasuje - szybkie przepisy co i jak. Dokumentację można znaleźć w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że synchronizacja ręczna wpisów w dwóch miejscach musi w którymś momencie się rozjechać.

 

Na forum jest jednak najprościej. Jeśli moderatorzy zadbają, żeby w wątku "Poradnik" były tylko czyste porady bez komentarzy, to da się przez to jakoś przebrnąć. Jedyny mankament jaki widzę to brak możliwości wykonania jakiegoś sensownego spisu treści (chociaż można próbować coś w pierwszym poście wyrzeźbić z ręki - mogę spróbować <_< )

 

Na forum chyba również łatwiej niż na wiki jest kontrolować zmiany - ja zazwyczaj korzystam z linku "Zobacz nowe posty" i widzę wszystkie zmiany od mojej ostatniej wizyty. Nie znam się za bardzo na wiki, więc nie wiem czy jest tam tego rodzaju prosty, "jednoklikowy" system śledzenia zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba również łatwiej niż na wiki jest kontrolować zmiany - ja zazwyczaj korzystam z linku "Zobacz nowe posty" i widzę wszystkie zmiany od mojej ostatniej wizyty. Nie znam się za bardzo na wiki, więc nie wiem czy jest tam tego rodzaju prosty, "jednoklikowy" system śledzenia zmian.

Większość skryptów wiki ma taką możliwość. Klikasz w "ostatnie zmiany" i oglądasz edycje.

Za wiki, poza oczywistymi względami, przemawia też możliwość integracji kont użytkowników z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to ewentualnie... Tylko zamiast a nie jako trzecie z kolei do synchronizacji :lol:

No i teraz nie wiem co mam robić, bo właśnie chciałem dodać jak ściągnąć i zainstalować stery do niektórych laserówek HP, których brakuje na liście standardowo wyświetlanej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kochani, takiego burdelu to chyba nikt nie ma. Chcieliście dobrze, a zrobiliście wersje: na czysto, na brudno, komentarze :lammer: ...obłęd, panowie. Na samym forum jest kilka aktualizowanych wątków instalacji/ustawień trzeba je podłączyć, albo zaprosić autorów do przenosin w jedno miejsce.

Do tego te różne błąkające się po sieci krótkie poradniki, śmietnik internetu. Jak powiedział prof. Hołyst minęła epoka komputerów, "mamy epokę sieci". Nie da się nad tym panować, ale jeśli już to ja to widzę tak:

 

1. poradnik = faq = krótki wstęp dla początkujących

- to powinny być tylko linki do wiki, spis tematów, bo po co pisać dwa razy to samo, 10 razy wynajdywać koło.

- ile widzieliście poradników? ale każdy większy projekt ma taki faq, w którym jest krótka odpowiedź na pytanie i link gdzie jest opis (u nas czyt. opis na wiki/dokumentacji/jak tam to się będzie nazywać)

 

2. wiki = dokumentacja

- prawa edycji dla każdego,

- z cały czas widocznym spisem treści w postaci drzewka po lewo (dokumentacja eclipse moim zdaniem świetnie to prezentuje o tak jak tu koncepcja piękna moim zdaniem, można by coś na ten przykład)

 

3. Ujednolicić te wszystkie nazwy, przecież to można pier*** dostać jak to wygląda, zrobić przekierowania/aliasy. Jeden punkt wyjścia daje leprze rozeznanie w witrynie.

a) fedora.pl

B) forum.fedora.pl = fedora.pl/forum

c) wiki.fedora.pl = fedora.pl/wiki = doc.fedora.pl = pomoc.fedora.pl

faq.fedora.pl = wiki.fedora.pl/faq = poradnik.fedora.pl

i wszystko co tam jeszcze przyjdzie do głowy, żeby się sprowadzało do jednego systemu nazw. Treść tych poradników też jest strasznie rozdrobniona.

 

4. Niech to będzie proste i przejrzyste

a) fedora.pl = marketing i reklama, ogłoszenia, żadnego poradnika tylko link do poradnika

B) forum

c) dokumentacja

 

Dużo jest zrobione na wiki.fedora.pl, trzeba to tylko aktualizować, po cholere wszystko od nowa. A jak już od nowa, to usuwać po sobie te starocie, to tylko mętlik wprowadza.

 

Tak naprawdę można to zrobić na wiele sposobów, ale niech to będzie proste, przejrzyste, logiczne, intuicyjne, a dopiero potem zapełni się z czasem wyczerpującą wiedzą. Myślę, że mamy czas do wydania 11 ;) wtedy runą pytania.

 

ps. w poradniku jest java jre 32, a nie ma wersji 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo - nie o to mnie chodziło... Jedyna sensowna forma robienia poradnika na Forum to utrzymywanie jednej, pierwszej wiadomości w temacie w pełni aktualnej i zawierającej wszystkie pomysły nadsyłane (czyt.: "kopiuj" post nadesłany -> "wklej" w odpowiednim miejscu w pierwszej wiadomości). Przebijanie się przez grono niepoukładanych różnych postów wielu osób nie ma sensu.

 

@adios - Wiki nie jest głupim rozwiązaniem, jeśli mówimy o JEDNEJ stronie opartej o system wiki, tak jak tutaj:

http://ubuntuguide.org

Wygodny spis treści. Wszystko w jednym miejscu. NIC poza poradnikiem (a nie - ogromny system wiki i gdzieś między innymi jakiś poradnik).

 

Z tego co wiem wiki ma jakiś sytem gdzie poprawki (robione przez kogokolwiek) są wysyłane do zespołu moderatorów, który je zatwierdza... nie wiem dokładnie, nie korzystałem.

--

Szkoda, że IP.Board nie ma jakiegoś sensownego systemu FAQ...

--

 

//added do wypowiedzi Borzole:

Również jestem zdania, że fedora.pl potrzebuje "kopniaka świeżości". Poradniki są w kilku miejscach (poradnik.fedora.pl oraz fedora.pl/poradnik to dwa zupełnie inne systemy i poradniki, nie mówiąc o tym tutaj na forum). Jeżeli mam być szczery - jako początkujący użytkownik nie miałbym ZIELONEGO pojęcia jak znaleźć daną informację. Bo w każdym miejscu jest podane inne rozwiązanie tego samego problemu, a dam głowę, że początkujący nie wie, że Fedora 10 może mieć zupełnie inne podejście do danego tematu jak np: Fedora 9. Albo, że ktoś się machnął w poście na forum, a poprawiono tylko w wersji zewnętrznej...

 

I prawdą jest, że najlepiej by było to zrobić teraz, przed F11...

 

//added2... :

 

IMO ubuntuguide.org jest najbliższy naszym pomysłom - książka kucharska typu "prowadzenie za rączkę w sprawie podstawowych lub dziwnych w instalacji rzeczy". I taka uproszczona wikipedia do tego się chyba najlepiej nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki, tak jak tutaj:

http://ubuntuguide.org

i na poradnik by było najprościej, a na końcu każdego tematu można dopisać "więcej w tym wątku na forum", albo jakieś linki do źródeł i był by spokój. Podczepić to całościowo pod adresy

wiki.fedora.pl = poradnik.fedora.pl = itp. Moderator miałby tylko dylemat, czy podczepić temat pod wiki, czy w dziale danego forum, albo tu i tu. Będzie git, jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram poparcie Borzole ;p. Jeszcze bym dodał: wywalcie zupełnie http://wiki.fedora.pl/. Całość - większość zawartych tam informacji jest po prostu nieaktualna i wprowadza w błąd. Ewentualnie ukryjcie pod jakimś wiki-old.fedora.pl z dopiskiem "Stare, nie dotykać".

 

I zamiast tego wrzucić system taki jaki jest na ubuntuguide.org, podlinkowany, tak jak Borzole sugerował, *wszędzie*, w miarę możliwości z zamienionym przyciskiem na górze forum z "WIKI" na "Poradnik" (tam obok szukaj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalcie zupełnie http://wiki.fedora.pl/. Całość - większość zawartych tam informacji jest po prostu nieaktualna i wprowadza w błąd. Ewentualnie ukryjcie pod jakimś wiki-old.fedora.pl z dopiskiem "Stare, nie dotykać".

Ja bym nie wyrzucał w ciemno i nie ukrywał, nawet ostatnio sprawdzałem jak to z sambą było ;) Tam jest parę takich dupereli o których początkujący nie wiedzą, nie koniecznie związanych z fedorą, a z linuxem jako takim. Pamiętam niedawno gdzieś morsik coś majaczył że będzie reaktywacja wiki, gdzie on? Ja bym to jednak zrobił tak: ten jednostronicowy poradnik nazwał poradnik/faq i umieścił na dużym wiki. To by pozwoliło zrobić mieć i przejrzysty poradnik i miejsce do wyrzycia się dla tych co chcą napisać od czasu do czasu dłuższy artykuł "jak to zrobić". Tak wiem, można napisać posta, ale na forum nie można edytować autora, a na wiki tak.

 

Proponuje zrobić wiki z głównym tematem "poradnik" i zezwolić na tworzenie "wolnych" tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego pomysłu (myślałem o odnowieniu tego wiki, bo nie ma żadnego polskiego wiki Fedory) jakiś czas temu, miałem się zająć wiki za zgodą _PaTa i robiłem jakiś layout do dokuwiki.

 

Wyszedł mi dość prosty:

screenshotfv6.th.png

 

Trochę przerobiłem domyślne kolory pod takie "fedorowe' i layout sam robiłem. Niby coś tam już długo w html/php piszę, ale nie zbyt zaawansowane rzeczy, więc wymaga pewnych poprawek (np. na dole znikają w stopce linki "Do góry" i "Indeks') oraz jest problem z kolorowaniem składni (zrobiłem czarne tło dla code ale jak się okazało kolorowanie GeSHI jakoś tak dziwnie robi, że gdzie-niegdzie tekst też czarny jest, ale narazie i tak kolorowanie nikomu pewnie nie będzie potrzebne :P ).

 

Jak widać na screenie, testuję to u siebie w domu (nie chce mi się nigdzie wrzucać), a że mam Neo, to nie będę IP podawał :)

 

Napiszcie co myślicie o tym.

 

PS. Po zrobieniu screena _PaT jeszcze podał kilka poprawek (a właściwie jedną :D): zwiększyłem margines treści właściwej do 8px.

 

EDIT$

@borzole: z chęcią, ale załatwisz nam ten theme fedorawiki? ;)

 

EDIT2$

Pamiętam niedawno gdzieś morsik coś majaczył że będzie reaktywacja wiki, gdzie on?
Ech, i znowu na mnie... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...