Skocz do zawartości

Fedora 10 - Poradnik


adios

Rekomendowane odpowiedzi

Lista TODO (taka sama dla siebie, bo dziś już mi się grzebać nie chce). Jeśli czegoś brakuje, dawajcie znać.

 

- FAQ w piach

- wiki.fedora.pl - zrobić (pewnie wkleję wersję morsika)

- wikiold.fedora.pl - tymczasowo - może jakieś treści się przeklei

- poradnik.fedora.pl - powoli przenieść na wiki, potem alias do wiki.fedora.pl

- obmyśleć system kont na wiki

 

Wszystko dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie. Dlaczego dokuwiki? Wiki została zapomniana z lenistwa czy z technicznych powodów. Sorry morsik, rozumiem Twój wkład, ale to chyba najlepszy moment żeby się zastanowić jaka wersja wiki to ma być.

 

- obmyśleć system kont na wiki

dać prawa wszystkim z forum :rolleyes: przecież i tak wiki będzie miało jakiś moderatorów, czego tu się bać.

 

[EDIT]

@morsik

- założę się że jakbyś przeszukał dział "artwork" to by się znalazło, no ale to tylko propozycja była

czy to to? https://fedoraproject.org/wiki/Websites#Resources

- ano na Ciebie i mam dowód ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawicie!

 

I ten tego... bo to trzeba ustalić... ja bym jakoś tak dał Poradnikowi miejsce szczególne na tym wiki, żeby się nie zrobiła z tego polska dokumentacja + gdzieśtam pod n'tym linkiem jakiś Poradnik. Ja nie mam nic przeciwko polskiej dokumentacji (jak ktoś ma czas i chęci ją robić), tylko żeby zwykły użytkownik wiedział gdzie jest Poradnik w tym całym zamieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dlaczego dokuwiki? Wiki została zapomniana z lenistwa czy z technicznych powodów. Sorry morsik, rozumiem Twój wkład, ale to chyba najlepszy moment żeby się zastanowić jaka wersja wiki to ma być.

 

Wybór dokuwiki, był wyborem _PaTa z racji tego, że nie jest oparty o bazę danych, a o pliki tekstowe. Ja sam osobiście byłem za MediaWiki.

 

Skoro znalazłes CSSa to można zrobić na nowo, ale na MediaWiki już, ale to niech będzie wspólnie uzgodnione. Początkowo tak tylko gadałem z _PaTem i ustaliliśmy, że Dokuwiki będzie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby zwykły użytkownik wiedział gdzie jest Poradnik w tym całym zamieszaniu.
Dokładnie tak. Bo znowu będzie dużo gadania, wielkie plany, wybieranie silnika, dekoracji itp. a skończy się jak zwykle na wątku na forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie teraz, ale jak się coś ruszy to akurat dział "FORUM→Propozycje, uwagi i błędy" będzie najodpowiedniejszym miejscem na dyskusje o sprawach organizacyjnych, w końcu po to powstał. Jak przyjdzie nowy ogarnięty człowiek z uwagami do wiki, to pewnie w tym dziale będzie chciał to zgłosić, a nie na oślej łączce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sugestie WalDo pisze:

W poradniku http://fedora.pl/poradnik

W rozdzialem "IV Multimedia" brakuje dodatkowych informacji

np. w punkcie "4. Odtwarzanie filmow DVD pod Linuxem"

Instalacja paczki libdvdcss-1.2.10-5.fc10 konczy sie niepowodzenim, bowiem

wymagana jest do tej instalacji inna paczka libdvdcss-1.2.10-5.fc10.

Dopiero po jej instalacji mozna wydac wskazana w poradniku komende.

W przeciwnym razie takie wskazanie w poradniku jest tylko czesciowym

rozwiazaniem problemu.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sugestie WalDo pisze:

W poradniku http://fedora.pl/poradnik

W rozdzialem "IV Multimedia" brakuje dodatkowych informacji

np. w punkcie "4. Odtwarzanie filmow DVD pod Linuxem"

Instalacja paczki libdvdcss-1.2.10-5.fc10 konczy sie niepowodzeniem.

 

miałem o tym właśnie napisać; osobiście zrobiłbym to yumem, tak jak jest w innych punktach poradnika, np:

 

Odtwarzanie DVD.

 

Tworzymy plik konfiguracyjny dla yum:

gedit /etc/yum.repos.d/atrpms.repo

 

i wpisujemy do niego

[atrpms]
name=Fedora Core $releasever - $basearch - ATrpms
baseurl=http://dl.atrpms.net/f$releasever-$basearch/atrpms/stable
gpgkey=http://ATrpms.net/RPM-GPG-KEY.atrpms
gpgcheck=1
enabled=0

 

instalujemy pakiet libdvdcss

yum --enablerepo=atrpms install libdvdcss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Tylko nie to. Nie mieszajmy ludziom w głowach. Jeśli instalacja repo ATrpms, to z uwzględnieniem instalacji yum-priorities albo przynajmniej z adnotacją, że instalowanie tego repozytorium może spowodować podmianę standardowych bibliotek własnymi bibliotekami ATrpms (nie zawsze zgodnymi z tym co jest w systemie) co może z kolei spowodować problemy przy kolejnych aktualizacjach.

Ja wiem... Zaraz ktoś napisze, że nigdy nie miał z tym problemu, że wszystko super śmiga itd itp, ale warto jednak uprzedzić ludzi, że robią to na własne ryzyko i uświadomić, że potencjalnie problem istnieje.

 

Pamiętajcie - poradnik jest dla początkujących a nie dla starych wyjadaczy.

 

[EDIT]

@Maciej R - jakiego pakietu brakuje przy instalacji? Z Twojego posta wynika że libdvdcss-1.2.10-5.fc10 wymaga libdvdcss-1.2.10-5.fc10 ;) Napisz dokładnie o co chodzi. Najlepiej wklej to co na terminalu się wypisuje, bo trzeba by zmienić jeśli tak jest.

 

[EDIT2]

Z tego co widzę być może brakuje libdvdcss2-1.2.10-5.fc10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Tylko nie to. Nie mieszajmy ludziom w głowach. Jeśli instalacja repo ATrpms, to z uwzględnieniem instalacji yum-priorities albo przynajmniej z adnotacją, że instalowanie tego repozytorium może spowodować podmianę standardowych bibliotek własnymi bibliotekami ATrpms

 

dlatego właśnie w konfiguracji jest wyłączone; nie wiem ile wersji "w tył" atrpms trzyma na swoich serwerach, ale jeśli w poradniku pozostanie taka forma, to trzeba co jakiś czas sprawdzać czy linki do pakietów są wciąż aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba co jakiś czas sprawdzać czy linki do pakietów są wciąż aktualne
Też o tym pomyślałem. Czyli trzeba sobie przypomnieć jak to jest z tym yum-priorities i napisać jak to skonfigurować, żeby nieszczęścia nie było.

Fakt, że jawne odblokowanie repo (--enablerepo) dla tego jednego tylko pakietu wydaje się być dość bezpieczne.

Ale yum-priorities chyba sobie przypomnę i coś napiszę o tym. Chyba, że ktoś "z głowy" pamięta jak to się konfigurowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko można zmienić na

x86

rpm -Uvh ftp://ftp.pbone.net/mirror/atrpms.net/f10-i386/atrpms/stable/libdvdcss-1.2.10-5.fc10.i386.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/atrpms.net/f10-i386/atrpms/stable/libdvdcss2-1.2.10-5.fc10.i386.rpm

x86_64

 rpm -Uvh ftp://ftp.pbone.net/mirror/atrpms.net/f10-x86_64/atrpms/stable/libdvdcss-1.2.10-5.fc10.x86_64.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/atrpms.net/f10-x86_64/atrpms/stable/libdvdcss2-1.2.10-5.fc10.x86_64.rpm

Livna znikła na dobre, może mirror na pbone.net się dłużej utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livna znikła na dobre, może mirror na pbone.net się dłużej utrzyma.
Livna nie całkiem znikła. Powstało RPMFusion z połączenia Livny, FreshRPMs oraz Dribble (takie repo z gierkami i różnymi emulatorami konsol np. Nintendo DS).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...