Skocz do zawartości

Fedora 10 - Poradnik


adios

Rekomendowane odpowiedzi

Powstało RPMFusion
Jakoś tak zgaduję, że sokar620 dobrze o tym wie ;) A Livna - jako taka - znikła. W każdym razie ode mnie wygląda to tak:
[waldo@F10 ~]$ [root@F10 ~]# traceroute livna.org
livna.org: Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemożliwe
Cannot handle "host" cmdline arg `livna.org' on position 1 (argc 1)

I ani be ani me ani fiku-miku ;) Nawet IP nie jest rozwiązywane po nazwie w przeciwieństwie do Freshrpms czy Dribble

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Libdvdcss zaczyna pomału znikać - było na livnie, jako jedyna paczka dl F10, nie ma livny. Dawno nie zaglądałem na atrpms, ale tak chyba nie było (zostaje jeszcze paczka dla F9 z freshrpms).

Postaram się sprawdzać czy linki działają, ale pakiety z biblioteką chyba lepiej "zabezpieczyć", wyjdzie F11 i może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze całkiem lamerskie pytanie bo nic a nic się na tym nie znam. Dlaczego do odtwarzania DVD potrzebna jest libdvdcss? Ja tego nie mam

[waldo@F10 ~]$ rpm -qa | grep dvd
libdvdnav-4.1.3-1.fc10.x86_64
libdvdread-4.1.3-1.fc10.x86_64
dvd+rw-tools-7.1-2.fc10.x86_64

i bez najmniejszego problemu odtwarzam płyty DVD. Wszelkie - kupione "u dziada" ze stolika, z wypożyczalni, dołączane do gazet itp.

To jak to jest w końcu? Bo po co walczyć z biblioteką z repo, którego już nie ma jeśli to nie jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja początkujący ale widzę że chyba nawet nie muszę pisać bo znaleźliście problem z instalowaniem odtwarzacza DVD-brak Livny, mam tylko małe pytanko czy istnieje inny prosty sposób by go zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje inny prosty sposób by go zainstalować?
W sumie jeśli będziesz uważał co instalujesz, a najlepiej wykorzystasz to tylko do instalacji libdvdcss, to sposób, który podał SeeM jest OK. Ten z dodaniem repo ATrpms.

 

Ponowię pytanie do wszystkich: czym odtwarzacie DVD, że potrzeba Wam tego libdvdcss? W mplayerze idzie bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że libdvdcss potrzebny jest do płyt, które mają blokadę regionalną. Nigdy nie testowałem tego na "porządnej" płycie (z wypożyczalni, kupionej, a nie z jakiejś gazety). Przy okazji trzeba będzie to sprawdzić. Skoro u WalDo wszystko działa, może wystarczy libdvdread i libdvdnav. Wydawało mi się, że te pakiety są domyślnie instalowane w systemie, ale teraz już nie jestem pewien - może warto dodać je do poradnika(ewentualnie coś o libmpeg2 libmpeg3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie do wszystkich: czym odtwarzacie DVD, że potrzeba Wam tego libdvdcss? W mplayerze idzie bez problemu.

 

to DRM, ale słabe szyfrowanie jest proste do złamania; bez libdvdcss nie da się ich odtworzyć na komputerze (chyba że się ma PowerDVD, albo inny tego typu program, który ma to wbudowane); mam jeden taki film: "Coś" i lubię sobie czasem obejrzeć dla odprężenia

 

didnav i dvdread są domyślnie instalowane i nie ma się co martwić, że zostaną dociągnięte z atrpms, bo ich tam zwyczajnie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie dzisiaj Alphę i mam problem z instalacją Ati Radeon, podczas kroku:

 

yum --enablerepo=rpmfusion-nonfree-updates-testing install akmod-fglrx xorg-x11-drv-fglrx xorg-x11-drv-fglrx-libs.i386

 

otrzymuję:

 

Błąd: Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: rpmfusion-nonfree-updates-testing. Please verify its path and try again

 

Czy jest jakieś inne repo gdzie znajdę akmod-fglrx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pytania wnoszę, że nie jesteś za bardzo biegły w temacie (popraw mnie jeśli się mylę), więc nie rozumiem dlaczego zainstalowałeś sobie rozwojową, deweloperską wersję? Ostatnią stabilną wersją, którą powinien sobie instalować przeciętny użytkownik jest Fedora 10.

Jeśli upierasz się przy testowaniu F11, to do zainstalowania kmod-fglrx potrzebujesz aktywować repozytoria "rpmfusion-free-rawhide" i "rpmfusion-nonfree-rawhide".

 

Ale jeśli chcesz korzystać z tego systemu i nie zrazić się do niego to ściągnij i przeinstaluj sobie F10.

F11 przed oficjalnym wydaniem to potencjalne źródło kłopotów, niższa wydajność, dziesiątki a czasem setki MB aktualizacji właściwie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach siedzenia na Ubuntu postanowiłem się czegoś pouczyć, Slackware'a od razu nie chcę, a jako że Fedora to też bardziej desktop to pomyślałem że Alpha będzie w sam raz żebym się czegoś nauczył. Repozytoria o których napisałeś mam aktywowane. Kiedy chciałem pakiety znaleźć w internecie to znajduje mi wersje starsze niż wymagane 9.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem tak - Fedora 10 Ciebie wielu rzeczy nauczy, Fedora 11 zrazi do systemu. Po prostu nie będzie chodziło o Twój brak umiejętności, ale o niedorobione paczki. I będziesz niepotrzebnie się denerwował i szukał solucji, której najzwyczajniej w świecie nie będzie...

 

P.S. do adminów - którą wikipedię w końcu ładujecie? ;). Chyba do MediaWiki suma-sumarum template się znalazł, więc kwestia tylko przekopiowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. do adminów - którą wikipedię w końcu ładujecie? ;). Chyba do MediaWiki suma-sumarum template się znalazł, więc kwestia tylko przekopiowania...

W wolnej chwili zaaplikuję MediaWiki. Powinienem się wyrobić w przeciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...