Skocz do zawartości

Instalacja F11 - Wpływ Na Cokolwiek?


Pienia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za rady!

 

Właśnie po paru głębszych z kolegą Fedorowcem wpadliśmy na genialny pomysł, że 3a stery z nviadia.com ściągnąć i usunąć starte kmod-nvidia i zainstalować wspomniane stery.

 

I... działa, Xy się uruchamiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę:) To z dyskiem to jest bug?

 

A ja już myślałem że mi dysk pada:)

 

Niezbyt dobrze zrozumiałem opis z bugzilli.

To znaczy że po zainstalowaniu update powiadomienie zniknie?

 

To nie jest BUG to oznacza że dysk pada, choć prawdę mówiąc ciężko mi jest w to uwierzyć gdyż by wynikało że mam 262168 bad sektorów :| Bez komentarza, ale chyba lepiej zaopatrzyć się w jakiś dysk.

 

 

Dzięki za rady!

 

Właśnie po paru głębszych z kolegą Fedorowcem wpadliśmy na genialny pomysł, że 3a stery z nviadia.com ściągnąć i usunąć starte kmod-nvidia i zainstalować wspomniane stery.

 

I... działa, Xy się uruchamiają.

 

Sterowniki bezpośrednio od producenta :| Dawno mnie tu nie było ale zawsze to się kończyło problemami, ale to było kiedyś, może coś się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest BUG to oznacza że dysk pada, choć prawdę mówiąc ciężko mi jest w to uwierzyć gdyż by wynikało że mam 262168 bad sektorów :| Bez komentarza, ale chyba lepiej zaopatrzyć się w jakiś dysk.

 

 

 

 

Sterowniki bezpośrednio od producenta :| Dawno mnie tu nie było ale zawsze to się kończyło problemami, ale to było kiedyś, może coś się pozmieniało.

 

Masz racje ,stery od producenta będą sprawiały problemy przy zmianie kernela ,a wystarczyło usunąć stare i zainstalować nowe z repo i problem znika na dłużej niż tylko do najbliższego update'u kernela ;)

 

Zapomniałbym mój konfig : asus a8n-sli (nvidia4sli) + athlon3500+, nvidia7600gs,1gb ram kingmax ,dysk 160gb samsung sata II

Narazie jednak odpuszę sobie instalacje fedory ,poczekam tak z 2 tygodnie aż dopracują tą wersję,narazie zostanie arch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod topic.

 

Ściągnąłem sobie F11 live i testuję, jak na razie fajnie działa, ale zawiesiła mi się przy wyłączaniu systemu :)

 

Ciekaw jestem waszych opinii o:

-update z F10, czy nie kończy się na konieczności reinstalacji?

-konwersja do ext4, czy warto?

-firefoks 3.5 beta, działa jakoś, czy lepiej poczekać na stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-update z F10, czy nie kończy się na konieczności reinstalacji?
Wg mnie zawsze lepiej reinstalować. Po upgrade zawsze obserwowałem spadek wydajności i to znaczący bo liczony "na oko".

-konwersja do ext4, czy warto?
Wg mnie ryzykownie, bo to wciąż nowy file system. Chcesz mieć stabilnie - użyj ext3.

-firefoks 3.5 beta, działa jakoś, czy lepiej poczekać na stable?
Działa jakoś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem waszych opinii o:

-update z F10, czy nie kończy się na konieczności reinstalacji?

 

-firefoks 3.5 beta, działa jakoś, czy lepiej poczekać na stable?

Ja jestem po preupgrade z F10 i muszę powiedzieć, że narazie śmiga całkiem fajnie. Jedyne co mnie przeraża to czasem konqueror odpowiada trochę ociężale, a przed sekundą jak chciałem otworzyć katalog to się zwiesił skubany...Pierwszy raz takie coś miałęm :|

 

Odnośnie FF3.5 to dla mnie jest to porażka... mam wrażenie, że strasznie wolno chodzi (możliwe, że to tylko wrażenie)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie FF3.5 to dla mnie jest to porażka... mam wrażenie, że strasznie wolno chodzi (możliwe, że to tylko wrażenie)...

 

A co do FF3.5 czy także macie problemy z otwarciem folderu, oczywiście z poziomu managera pobierania plików FF, do którego ściągnięty został plik? Bo jak wejdę w "pobieranie plików", wybiorę "otwórz folder zawierający" to wyskakuje okno z prośbą o wybór programu za pomocą którego ma być on otwarty. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do FF3.5 czy także macie problemy z otwarciem folderu, oczywiście z poziomu managera pobierania plików FF, do którego ściągnięty został plik? Bo jak wejdę w "pobieranie plików", wybiorę "otwórz folder zawierający" to wyskakuje okno z prośbą o wybór programu za pomocą którego ma być on otwarty. :/

 

tak dokladnie tez tak mam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"otwórz folder zawierający" to wyskakuje okno z prośbą o wybór programu za pomocą którego ma być on otwarty. :/
To wpisz /usr/bin/nautilus i zaznacz, żeby domyślnie wybierał nautilusa i po problemie. IMO dobrze, że dodali taką możliwość.

 

Po upgrade zawsze obserwowałem spadek wydajności i to znaczący bo liczony "na oko".
Spadek wydajności w stosunku do nowej wersji instalowanej od początku, czy do starej wersji? U mnie po updacie, nowa fedora 11 działa na oko szybciej/wydajnie niż f10.

 

-konwersja do ext4, czy warto?
Nie wiem czy warto, ale ja zainstalowałbym na ext4, a ważne dane można zawsze trzyma na osobnej partycji ext3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek wydajności w stosunku do nowej wersji instalowanej od początku, czy do starej wersji? U mnie po updacie, nowa fedora 11 działa na oko szybciej/wydajnie niż f10.
Jedno i drugie :)

Z F10 na F11 nie próbowałem w ten sposób, ale próba F8 na F9 oraz póżniej F8 na F10 (bo F9 sobie odpuściłem) dała odczuwalny (subiektywnie) spadek szybkości działania.

W F11 brak takiego efektu może wynikać również z tego, że F11 (znowu subiektywnie) wydaje się działać znacznie szybciej od F10.

Żeby mieć pewność trzebaby jakieś benchmarki porobić, bo myśląc logicznie, to jeśli cały system (wszystkie pakiety) został wymieniony, to dlaczego miałoby być wolniej? No, ale takie zawsze miałem wrażenie spowolnienia między "upgrade" a "fresh install" jak również w stosunku do wersji poprzedniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z anakondą !!

Chciałem sobie zainstalować na nowo f11 i wszystko szło dobrze do momentu przeszukiwania urządzeń pamięci masowej. Wyskoczył mi komunikat o treści "Błąd podczas przetwarzania dysku sda" z dwoma opcjami do wyboru: pomiń dysk i ponownie zainicjuj dysk. Jak rozumiem ta druga opcja sformatuje mi na nowo dysk, więc stracę wszystkie dane. Wybrałem pomiń dysk, ale przez to nie mam na czym zainstalować fedory. Mój twardziel to nic specjalnego, zwykły dysk PATA i aż dziw, że są takie kwiatki przy instalacji. :angry:

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...