Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Musisz się tylko upewnić, że w pliku /etc/X11/xorg.conf w sekcji "Device" w linii Driver masz wpisane "vesa" lub "nv" lub "nouveau" zamiast "nvidia". Wtedy wystarczy ponownie uruchomić komputer. W razie wątpliwości przepisz nawet na kartkę "Device" lub możesz zamontować partycję z windowsa (numerki sprawdzisz fdisk -l) i skopiować plik na nią.

EDIT: jak Ci się uda to możesz nawet dodatkowo skopiować i wkleić tu zawartość pliku /var/log/Xorg.0.log .

Witam i dziękuję za odpowiedź. otóż w pierwszym moim poście napisałem że wpisywałem zamiast vesa: nvidia, nv, nouveau, a nawet z desperacji radeon, intel, i740, openchrome, unichrome. Wpisywałem oczywiście w " ". I nic to nie pomagało.

Teraz druga sprawa. Usunąłem pakiet kmod-nvidia. Zainstalowałem akmod-nvidia. I jest lepsze. Ba dużo lepsze. Ale - właśnie zawsze jest ale. Działało wszystko ok. Jak uruchomiłem ponownie to wszystko było ok. Wykonałem kroki opisane w wiki po instalacji sterowników, włączyłem efekty pulpitu. Część działała a część nie. Nie pamiętam dokładnie czy zrestartowałem, ale na pewno wylogowałem po włączeniu tych efektów. Następnie wyszedłem, a gdy wróciłem to mam komunikat:

Bridge firewalling registered
virbro0: starting STP failed, starting kernel STP
lo:Disabled Privacy Extensions
usb 2-2: [ueagle-atm] modem operational

Odłączyłem modem ale nic to nie pomaga. No chyba że mysz. Nie wiem czy to jest związane ze sterownikami, bo odinstalowałem akmod-nvidia.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...