Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli wyłączyłeś nouveau i ustawiłeś kontekst Selinux, możesz jeszcze:

yum erase xorg-x11-drv-nouveau
mv  /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.txt
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

Zobacz też post #76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usunąłem najpierw xorg-x11-drv-nouveau potem w /boot/grub/grub.conf dopisałem

nouveau.modeset=0

odpaliłem na nowo system i zainstalowałem drivery ze strony nvidia.com ;)

 

Nie wiem tylko czy to co dopisałem tzn "nouveau.modeset=0" teraz usunąć czy zostawić ? Bo system mi się ładuje w trybie tekstowy tzn na dole pasek postępu jest tak jak dawniej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem teraz po zainstalowaniu nowego kernela i sterów nvidii z repo rpmfusion - wszystko działa dobrze.

Pozdrawiam.

 

A próbowałeś odpalić efekty pulpitu ? Bo u mnie instalacja sterów również przebiegła poprawnie wszystko ładnie działa ale efektów pulpitu nie da się włączyć :/ doinstalowałem również compiz fuzion ale to samo nie można włączyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączyłeś nouveau i ustawiłeś kontekst Selinux, możesz jeszcze:
yum erase xorg-x11-drv-nouveau
mv  /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.ko /lib/modules/$(uname -r)/kernel/drivers/gpu/drm/nouveau/nouveau.txt
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

Zobacz też post #76.

 

mhh.. teraz kernel panic :P

 

c10168f0c311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszych poradników zamiast nouveau.modeset=0 powinno być rdblacklist=nouveau Co do ładowania to zobacz to (najładniejszy jest chyba solar). Mam jeszcze dodane vga=0x315 do grub.conf ale może nie trzeba.

 

Dzięki ale raczej tak to pozostawie bo z tego co czytam nie wszystkim wszystko działa a u mnie efekty pulpitu działają wyśmienicie nawet compiz ;) a to że ładowanie systemu wygląda inaczej to nie istotne bo w konsoli przynajmniej mam tryb tekstowy a nie nakładkę graficzną jak przedtem która koszmarnie wyglądała, było po prostu nieczytelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Po prostu odpalam to z dysku przez VM. :)
Hmm... Niedawno zwrócono mi - i chyba słusznie - uwagę, że maszyna wirtualna raczej nie korzysta z fizycznej karty grafiki a jedynie ją emuluje, więc chyba panika jądra jest uzasadniona?

Z jakiej maszyny wirtualnej korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem testy działania KDE,Gnome i Xfce4 - wynik tylko KDE działa źle - wręcz nie działa - przez dwie sekundy działa przez 15 do 20 sekund zamrożony i tak w kółko, pozostałe dwie działają bez problemu - obecnie piszę na Gnome.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem testy działania KDE,Gnome i Xfce4 - wynik tylko KDE działa źle - wręcz nie działa - przez dwie sekundy działa przez 15 do 20 sekund zamrożony i tak w kółko, pozostałe dwie działają bez problemu - obecnie piszę na Gnome.

Pozdrawiam

 

Mam dokladnie to samo po aktualizacji z 11 na 12 KDE praktycznie nie dziala a dokladnie Xorg co chwile robi mi 100% CPU, jajko mam w wersji 2.6.31.6-145.fc12.i686 a sterownik kmod-nvidia-2.6.31.6-145.fc12.i686-190.42-1.fc12.6.i686 karta graficzna to GF6600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kiedyś robiłem tak jak pisałem wcześniej LINK

Teraz do aktualizacji jest:

kernel.i686                                        2.6.31.6-145.fc12 
kmod-nvidia.i686                              190.42-1.fc12.6 
xorg-x11-drv-nvidia.i686                  190.42-5.fc12

Teraz mam:

kernel.i686                                       2.6.31.5-127.fc12
kmod-nvidia.i586                             190.42-1.fc12.4 (to jeszcze z repo testowego)
xorg-x11-drv-nvidia.i686                 190.42-2.fc12

 

Czy jak dam update to się wysypie ?

Pozatym plik init był wcześniej zmieniany czy coś z tym faktem teraz trzeba robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...