Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowaliście tej rady:

Just add the following to /etc/yum.repos.d/xorgFix.repo :

[rdieter]
name=xorg-x11-server rebuilds for nvidia users
baseurl=http://rdieter.fedorapeople.org/repo/fedora/$releasever/$basearch/
enabled=1
gpgcheck=0


Then:
-#> yum update

 

Ja zainstalowałem z rpmfusion-testing:

xorg-x11-drv-nvidia-190.42-4.fc12.i686

kmod-nvidia-2.6.31.5-127.fc12.i686.PAE-190.42-1.fc12.4.i686

xorg-x11-drv-nvidia-libs-190.42-4.fc12.i686

 

kernel /vmlinuz-2.6.31.5-127.fc12.i686.PAE ro root=UUID=03e9fad6-2e43-4328-a6aa-49e7c6404eb6 LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 quiet rdblacklist=nouveau

 

i działa prawie normalnie ;) bo znikł mi pasek w KDE ;).

 

Aktualizacja:

Sprawdziłem przełączanie między monitorami (nvidia-settings) i działa normalnie.

Sprawdziłem vdpau - działa aż miło.

Siedzę już kilkadziesiąt minut i żadnych problemów nie zauważyłem, ale paska z KDE nie znalazłem więc dodałem drugi ;), ale jak założyłem nowego usera było OK.

http://hubus.pl/linux/Screeny/Fedora_12/zrzut%20ekranu4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Czytałem o tym wczoraj - hUBI - ale plik do "yuma.repo", po skopiowaniu i uruchomieniu yumex-a wypluwa same błędy, więc przed chwilą ściąnąłem wszystkie pakiety xorg ręcznie,

wszystkie się ładnie zainstalowały oprócz xorg-x11-server-Xorg-1.7.1-7.fc12.1.nv.i686.rpm, odinstalowałem pakiet z repo fedory (xorg-x11-server-Xorg-1.7.1-7.fc12.i686 z opcją --nodeps) i zainstalowałem ten z rdieter (w nazwie paczki mają "nv") zainstalowałem yumex-em z rpmfusion kmod-nvidia pae i xorg-nvidia, sprawdziłem xorg.conf - oczom moim ukazał się ekran KDE pozbawiony negatywów - wszystko działa bez uwag - aceleracja również, w obecnej chwili piszę ten post na sterach działających nvidii 190.42.1.fc12.4

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radziok18 pokaż jak wygląda u Ciebie (z konta root)
lsmod | grep nou

I jeszcze jedno: instalujesz z binarnego pliku NVIDIA*.run ze strony nvidia .com czy z repo rpmfusion?

 

wersje 190 z nvidi natomiast wersja 17X ktoś wyżej zmaieścił linki. Z repo fusion zapewne chodzi o dodanie repo ze stronki rpmfusion.org - z teog niestety nie potrafie dodać repo

wchodzać na strone "http://rpmfusion.org/Configuration" pobierając "RPM Fusion free for Fedora 10, 11 and 12" bądź "RPM Fusion nonfree for Fedora 10, 11 and 12" przy instalacji wyskakuje błąd

"Can't install /home/admin/Pobrane/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm as no transaction"

 

Przy wpisaniu polecenia lsmod | grep nou wychodzi:

[root@radeklin admin]# lsmod | grep nou
nouveau               499356  2 
ttm                    34264  1 nouveau
drm_kms_helper         22688  1 nouveau
drm                   135064  4 nouveau,ttm,drm_kms_helper
i2c_algo_bit            4820  1 nouveau
i2c_core               23120  4 i2c_nforce2,nouveau,drm,i2c_algo_bit

 

Nie wiem ile w tym prawdy bo wpradzie wróciłem do fedory po latach ale ponoć w F11 był ten sam problem przy kartach graficznych ATI - wystarczyło coś wyłączyć w systemie, z teog co wiem to teraz zrobili także z nvidią - obiło mi się to o uszy ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersje 190 z nvidi natomiast wersja 17X ktoś wyżej zmaieścił linki. Z repo fusion zapewne chodzi o dodanie repo ze stronki rpmfusion.org - z teog niestety nie potrafie dodać repo

wchodzać na strone "http://rpmfusion.org/Configuration" pobierając "RPM Fusion free for Fedora 10, 11 and 12" bądź "RPM Fusion nonfree for Fedora 10, 11 and 12" przy instalacji wyskakuje błąd

"Can't install /home/admin/Pobrane/rpmfusion-nonfree-release-stable.noarch.rpm as no transaction"

 

Skorzystaj z poradnika _musi_ zadziałać ;)

http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Jak_do...um_RPMFusion.3F

 

Przy wpisaniu polecenia lsmod | grep nou wychodzi:

[root@radeklin admin]# lsmod | grep nou
nouveau               499356  2 
ttm                    34264  1 nouveau
drm_kms_helper         22688  1 nouveau
drm                   135064  4 nouveau,ttm,drm_kms_helper
i2c_algo_bit            4820  1 nouveau
i2c_core               23120  4 i2c_nforce2,nouveau,drm,i2c_algo_bit

 

Nie wiem ile w tym prawdy bo wpradzie wróciłem do fedory po latach ale ponoć w F11 był ten sam problem przy kartach graficznych ATI - wystarczyło coś wyłączyć w systemie, z teog co wiem to teraz zrobili także z nvidią - obiło mi się to o uszy ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Edytuj /etc/grub.conf dodając:

rdblacklist=nouveau

 

cała linijka powinna wyglądać tak:

kernel /vmlinuz-2.6.31.5-127.fc12.i686.PAE ro root=UUID=03e9fad6-2e43-4328-a6aa-49e7c6404eb6 LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 quiet rdblacklist=nouveau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z poradnika _musi_ zadziałać ;)

http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Jak_do...um_RPMFusion.3F

 

 

 

Edytuj /etc/grub.conf dodając:

rdblacklist=nouveau

 

cała linijka powinna wyglądać tak:

kernel /vmlinuz-2.6.31.5-127.fc12.i686.PAE ro root=UUID=03e9fad6-2e43-4328-a6aa-49e7c6404eb6 LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 LANG=pl_PL.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 quiet rdblacklist=nouveau

 

 

A jam ma taką mała iskierke nadziei ze wiesz co zrobiłeś i jak to naprawić bo po uruchomieniu kompa linux już sie nie odpala ukazuje się czarny ekran z migającym kursorem tka jak w trybie tekstowym i nic dalej nie idzie zrobic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam ma taką mała iskierke nadziei ze wiesz co zrobiłeś i jak to naprawić bo po uruchomieniu kompa linux już sie nie odpala ukazuje się czarny ekran z migającym kursorem tka jak w trybie tekstowym i nic dalej nie idzie zrobic....

 

;)

 

A robiłeś wszystko po kolei ? bo jak zacząłeś od blacklistowania nouveau to niedobrze :D

 

Naprawić się na pewno da pytanie tylko czy to zły czy dobry objaw, najpierw sprawdź czy masz konsole wciskając ALT+F2 lub ALT+CTRL+F2 (nie pamiętam). Jak masz konsole to się zaloguj na roota i sprawdź czy masz /etc/X11/xorg.conf (ścieżka z głowy więc mogłem się pomylić). Jeżeli nie masz konsoli to możesz "uratować" swój system naciskając dowolny klawisz w trakcie bootowania i powinien pojawić się GRUB - tam możesz edytować linię poleceń jądra tak żeby wyglądała jak wcześniej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie , ale jednak na konkurencyjnym ubuntu jest inaczej .

Stery nvidii są dostępne w repozytoriach już w momencie ukazania sie nowej wersji .[aktualnie 9.10]

Jeśli zainstaluje sie stery nvidii na standardowym jądrze , a po upgradzie wyskoczy nowy kernel ,

to stery nvidii same sie reinstalują , tak że nie trzeba ich na nowym kernelu instaować od nowa . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po starcie mamy działający sterownik.

 

Testowałem kilka metod instalacji sterowników nv i przyznaje w tej kolejności wreszcie działa ale nie wszystkie punkty były mi potrzebne.

 

glxgears

27647 frames in 5.0 seconds = 5529.391 FPS

29148 frames in 5.0 seconds = 5829.484 FPS

29249 frames in 5.0 seconds = 5849.664 FPS

Wreszcie jakieś normalne cyferki

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja używam kernel i386 PAE , w momeńcie kiedy jeszcze był ładowany sterownik nouveau i wpisałem dodatkowo vmalloc=256m nie startował u mnie kernel,

ja postąpiłem inaczej, usunąłem sterowniki nouveau z jądra, następnie zainstalowałem pakiety Xorg z rdieter i wszystko działa dobrze.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...