Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bo bez kombinacji najwyrazniej sie nie obedzie :D
Za pierwszym razem zawsze będzie kombinacja, bo trzeba w większości przypadków przebudować initramfs (usunięcie nouveau). Osobiście wolałbym, żeby nie robiła tego bez mojej wiedzy paczka instalacyjna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem zawsze będzie kombinacja, bo trzeba w większości przypadków przebudować initramfs (usunięcie nouveau). Osobiście wolałbym, żeby nie robiła tego bez mojej wiedzy paczka instalacyjna :)

Na szczęście w niektórych przypadkach wystarczy samo zblacklistowanie nouveau, tak jak u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]samo zblacklistowanie [...]
Teraz popatrzyłem na mojego posta i widzę, że prześlicznie go napisałem z logicznego punktu widzenia :) "Zawsze", czyli "w większości przypadków" :lol:

Oczywiście lepiej byłoby napisać "w znacznej części przypadków należy przebudować initramfs", ale jak słusznie zauważył Amos w wielu przypadkach wystarczy to co przychodzi w paczkach kmod-nvidia, czyli dodanie nouveau do czarnej listy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje sobie F12 na oddzielnym dysku. U mnie pomogło:

yum update
yum install kmod-nvidia

oraz wyłaczenie w grub.conf nouveau, sterowniki wstał i wszytko działa, również efekty pulpitu. Zauwżyłem jeden probem, jak klikam na znaczek fedory na pasku zadań, żeby dostać się do menu KDE4 to trwa to kilka ładnych sekund, zanim pojawi się menu KDE4 (tak jakby KDE na chwili zawieszało się ale myszka noralnie chodzi itd.). Wyłączanie efektów pulpitu nie rozwiązuje tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając tematy dotyczące fedory 12 dochodzę do wniosku ,że ja jakiś wyjątkowy szczęściarz jestem, system śmiga aż miło patrzeć ,nic się nie sypie,nie zawiesza.Uruchomiłem yumexa ,wybrałem repo rpmfusion-nonfree-updates-testing ,zaznaczyłem akmod-nvidia dociągnęły się zależności i karta gf 7600gs działa bez problemu ,compiz również, teraz przy każdej aktualizacji kernela pobierają się paczki kmod-nvidia. Blokowałem nouveau zgodnie z poradnikiem włącznie z przebudową initramfs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, no mi się nawet nie chce tryb graficzny na Livecd w F12 odpalić :) W Ubuntu się odpala (co dziwne), ale po zainstalowaniu sterowników jakieś dziwne zniekształcenia obrazu się pojawiają, jakby obraz falował?..

 

W każdym razie tak jest na kilku różnych wersjach sterownika : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi działają stery Nvidi, bez żadnej zabawy i pieprzenia się, niemalże z pudełka, jak? Zainstalowałem Ubuntu... F12 to kpina.

 

 

Nie przesadzajmy ja właśnie z ubuntu przesiadłem się na fedore, jestem już z nią od wersji 10 i powiem szczerze, że w moim odczuciu to ubuntu jest kpiną ale jak to mawia pewien bardzo mądry informatyk ;) ta dystrybucja jest najlepsza, którą znamy najlepiej :) i tego się i ja trzymam.

Co do sterowników mam kartę geforce 9300m i jajko PAE, nvidia instalowana zgodnie z poradnikiem wszystko działa dobrze, miałem pewien problem z compizem ale po ostatnich aktualizacjach wszystko jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwżyłem jeden probem, jak klikam na znaczek fedory na pasku zadań, żeby dostać się do menu KDE4 to trwa to kilka ładnych sekund, zanim pojawi się menu KDE4 (tak jakby KDE na chwili zawieszało się ale myszka noralnie chodzi itd.). Wyłączanie efektów pulpitu nie rozwiązuje tego problemu.

 

Znany bug w fedorze z nvidia, zainstaluj paczki z tej strony:

http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=142860

 

ja zainstalowałem dwie paczki:

xorg-x11-server-Xorg-1.7.1-12.fc12.i686.rpm

xorg-x11-server-common-1.7.1-12.fc12.i686.rpm

 

i wszystko działa, opis błędu tutaj:

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=533620

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...