Skocz do zawartości

Jaki Tablet Do Fedory?


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na fakt, że od czasu do czasu bawię się zdjęciami (czasem trochę grafiki, szkiców niezbyt profesjonalnych :rolleyes: ) pomyślałem, że czas sobie kupić tablet i mam pytania takie jak w temacie.

Przede wszystkim czy ktoś z Was używa tabletu pod Linuksem? Czy coś z Pentagramów ew. tańszych modeli Wacom działa pod Fedorą? Myślę o modelach w cenie do 600,- pln (max 800) i formacie ok.A5

 

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i mogę polecić Wacom Bamboo MTE-450, działa bezproblemowo.

Rozmiar A6 mimo, że wydaje się małym według mnie jest w sam raz. Zobacz sam po jak dużej powierzchni jeździsz myszką.

Możesz zainteresować się nowszym modelem Bamboo Pen & Touch, ale wsparcie dla tego modelu jest bardzo słabe i nie obędzie się pewnie bez paczowania i kompilacji. Ale może warto poczekać w końcu posiada Multi touch.

Generalnie http://linuxwacom.sourceforge.net/ twoim przyjacielem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://best4linux.net/pokaz.php?id_recenzji=48 - śmiga na każdej dystrybucji jaką miałem, ale nie jest już produkowany. Mimo to znajdziesz całkiem łatwo i załączony Photoshop Elements 5 uruchamia się pod Wine. Trzeba trochę cierpliwości, ale działa. Niemniej GIMP też daje radę z tabletem.

 

Zauważ, że to format A6 wide, nie jest to dużo (wersja A5 to już niezłe kilka stówek). Ale dokładność o wiele większa niż jakiegokolwiek Pentagrama i nie potrzebuje baterii w piórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie chyba wybiorę jednak maleństwa A6. Do moich zastosowań chyba wystarczy - tak mi wynika z przeglądania opinii w sieci - a cena co najmniej dwa razy niższa niż tabletów w rozmiarze zbliżonym do A5. Prawdopodobnie coś → takiego lub trochę podobnego do tego co → proponuje SeeM (na allegro ceny jeszcze o ok.30-40 pln niższe niż w Komputroniku). Prawdopodobnie ten pierwszy - dużo pozytywnych opinii od zwykłych użytkowników (nie grafików).

 

Dzięki wszystkim za uwagi. Zupełnie zapomniałem o serwisie B4L :) Jak już kupię i zadziała, to podzielę się uwagami tutaj i ew. zaktualizuję wpisy na B4L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś ? takiego lub trochę podobnego do tego co ? proponuje SeeM (na allegro ceny jeszcze o ok.30-40 pln niższe niż w Komputroniku). Prawdopodobnie ten pierwszy - dużo pozytywnych opinii od zwykłych użytkowników (nie grafików).

 

Sprawa jest prosta - jeśli masz monitor 4:3, to weź czarny, a jeśli panoramiczny, to biały. Poza tym są inne programy na płytkach - czarny ma JustWriteOffice dla Microsoft Office 2007, a biały Elementsy i ArtRage. AR to świetny program malarski, ale nie lubi Wine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]a biały Elementsy [...]
Masz na myśli Photoshop Elements? Warto już za to dać takie pieniądze. Sam PSE kosztuje ok.80$ + przesyłka.

 

A jeszcze pytanie: mówisz że jak 4:3 to czarny a jak panorama to biały. A jak mam monitor 4:3 na desktopie i chciałbym skorzystać z tego samego tabletu na laptopie z panoramą, to co? biały? Chciałbym, żeby było uniwersalnie pod 4:3 i 16:9 czy inne panoramiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o Photoshop Elements 5.0. Nie jest to żadna rewelacja - podobne do Photoshopa i tyle.

 

Jeśli pracujesz na monitorze panoramicznym, to tablet też powinien być panoramiczny. Przy monitorze 4:3 możesz zdecydować się na małe dysproporcje wysokościowo-szerokościowe podczas pracy, albo ustawić nieaktywne marginesy po bokach podkładki. Na pewno da się to zrobić w xorg.conf i nie wiem czy na pewno za pomocą oprogramowania dla Windows. Z tego co pamiętam w panelu sterowania jest programik do konfiguracji i sporo można tam ustawić, więc zgaduję, że marginesy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - jeśli masz monitor 4:3, to weź czarny, a jeśli panoramiczny, to biały. Poza tym są inne programy na płytkach - czarny ma JustWriteOffice dla Microsoft Office 2007, a biały Elementsy i ArtRage. AR to świetny program malarski, ale nie lubi Wine.

 

Czarny też jest panoramiczny (Bamboo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...