Skocz do zawartości

Nowy Model Rozwoju Fedory


Jony

Rekomendowane odpowiedzi

Dandy. Moim zdaniem dobry pomysł.

 

Nie wiedziałem natomiast o tym:

 

As we shared a few days ago, Fedora 13 will provide OpenGL acceleration support for NVIDIA graphics cards via the Nouveau driver when installing the Mesa DRI experimental drivers package. There is finally 3D acceleration for NVIDIA graphics cards using an open-source driver on Linux without having to depend upon NVIDIA’s official binary driver.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem natomiast o tym...
Na pewno chodzi o galium. Instalowałem to jakiś czas temu i jest bardzo niestabilny, ale jak piszą sami autorzy kod rozwijany jest tak szybko, że nawet nie ma sensu zgłaszać błędów :) ( http://nouveau.freedesktop.org/wiki/GalliumHowto ). Mam nadzieję, że jakoś uwiną się z poprawieniem większości. Jedno jest pewne, po premierze f13 można spodziewać się wysypu tematów dotyczących akceleracji i nvidii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematów dotyczących akceleracji i nvidii.

 

...nie znam nikogo kto gra w counter strike zainstalowanego pod Fedorą.

 

Wszelkie tematy dotyczące akceleracji i nvidii są bez sensu, bo gry chodzą beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gry chodzą beznadziejnie.
Wszystkie natywne gry chodzą idealnie. Przykładowo wymienię kilka tytułów, które mam lub miałem na dysku: Quke 3/Live, Enemy Territory: Quake Wars, Prey, Penumbra, UT:2004, Sacred, NWN plus odpalane pod wine: UT3, inne Unreale, Max Payne 1 & 2, DeusEx, Baldur's Gate, Shogo, Planescape. Pomijam już opensourcowe jak Alien Arena, Nexuiz i wiele innych. Jak widzisz jednak akceleracja 3D po linuksem ma sens. A, że cs nie działa... Mówi się trudno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szarego użytkownika zmiany nie są duże. Na Debianie lubiłem wydanie testing, no ale tam jest jeszcze experimental, więc dużo się nie sypało.

 

Na pewno będzie lepiej z przechodzeniem na nowszą wersję. Nie będzie trzeba czekać do stabilnego wydania, a potem czekać 2 miesiące aż się ustabilizuje. Zgaduję, że instalacja nowej Fedory tak z 1-2 miesiące przed stabilnym wydaniem nie będzie całkiem bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...