Skocz do zawartości

Nazwa Dla Remiksu


Fany

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Skoro projekt nie upadł :) to może idąc dalej do przodu pozbierajmy propozycje nazwy dla remiksu.

 

Zamieszczajcie poniżej swoje sugestie.

 

Proponuję przyjąć kryterium, aby nazwa miała związek z Fedorą lub Red Hat'em ale zarazem niech brzmi po polsku.

 

Co Wy na to?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czako :) Krakuska :)

A mniej wojskowo to Kapelusz (a w logo fedora, ale biała z czerwoną opaską albo czerwona z białą)

Panama? Homburg? Też ładne kapelusze, szczególnie homburg nieco kształtem przypomina fedorę, ale ma większe rondo.

 

P.S.

Proponuję przyjąć kryterium, aby nazwa miała związek z Fedorą lub Red Hat'em ale zarazem niech brzmi po polsku.
Fedora jest jak najbardziej po polsku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wam psuć zabawy przypominaniem, że nie możecie użyć niczego[...]
Bez przesady - wszystko można skojarzyć ze wszystkim, więc powstaje pytanie jak daleko idące skojarzenia są nielegalne. Dochodzimy do sytuacji, w której zaczynamy się zastanawiać kiedy powstaje huk wodospadu, jeśli jedna kropla wody nie czyni hałasu ;)

 

[EDIT]

Tak na temat → http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Nakrycia_głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę długi tytuł, ale może. Nazwa Remix chyba nie jest zastrzeżona? zatem proponuję:

"Fedora.PL - remix1 - Greenhorn"

 

EDIT

Jeżeli mają być kodeki, winfonty czy oprogramowanie zamknięte to bez prawnika się nie uda. Szkoda byłoby się napracować, a potem mieć kłopoty i wycofywać całą dystrybucję. Może tylko szkielet, elementy nie budzące wątpliwości co do legalności i "howto" dotyczące elementów wątpliwych - tych pominiętych w ankiecie? (np. tlen)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Myślałem o czymś innym. Fedora to dinozaur. Nie mogę pozbyć się obsługi języków arabskiego, hebrajskiego, ormiańskiego, laotańskiego czy "inuktitut" (słyszał ktoś o takim języku?) bo usunie mi np. OpenOffice i inne zależności.

Do niczego nie jest mi potrzebna cała kupa pakietów "Sugar" ale gdm je wymaga (!) - z usunięcia nici. Itd. itp.

 

W gentoo nie mam takich zależności. Gdm działa bez żadnych sugarów, a OO bez zbędnych języków. Miałem nadzieję, że remix będzie szedł w kierunku odarcia Fedory z naleciałości analogicznych jak w komercyjnym sysosie (stąd mowa o szkielecie).

 

Czy remix to ma być ten sam dinozaur plus elementy bez licencji na dystrybucję i polska nazwa?

 

Przepraszam za off ale nie wiedziałem gdzie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gentoo nie mam takich zależności.
Dlatego to się nazywa Gentoo a nie Fedora :) To zupełnie inny segment odbiorców a Fedora jaka jest każdy widzi.

Gdm działa bez żadnych sugarów, a OO bez zbędnych języków.
Cóż... 1. SOS (pierwsza standardowa odpowiedź serwisowa ) - u mnie nie ma takich zależności. W każdym razie
[waldo@F13 ~]$ rpm -qa | grep [Ss]ugar
[waldo@F13 ~]$ rpm -qa | grep scim
[waldo@F13 ~]$ rpm -qa | grep m17
[waldo@F13 ~]$

Mam OOo 3.2 z repo, gdm. Być może istotne jest, że nie mam KDE. Nie żebym za wszelka cenę bronił Fedory, bo jak każda dystrybucja ma swoje minusy, ale coś dziwnego chyba piszesz. Ja po prostu już na etapie instalacji wywaliłem wsparcie egzotycznych języków.

 

Czy remix to ma być ten sam dinozaur plus elementy bez licencji na dystrybucję i polska nazwa?
Widzę, że chyba nie czytałeś → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=22839 BTW wskazany wątek to chyba lepsze miejsce dla takich rozważań niż wątek dotyczący stricte nazwy remiksu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Niektóre pakiety mają dziwne zależności tzn. yum ściąga zależności przy instalacji programu xxx, a zaraz potem można je wywalić bez utraty programu xxx. Zupełnie tego nie rozumiem :wacko:

* Ostatnio odkryłem, że można zrobić taki mały hack z kłopotliwymi zależnościami

$ yumdownloader mc

$ rpmrebuild -epn mc-4.7.2-1.fc13.x86_64.rpm

tu otworzy się spec w edytorze i kasujemy wybrany wpis "Requires:", zapisujemy i po sekundzie mamy

result: ~/rpmbuild/RPMS/x86_64/mc-4.7.2-1.fc13.x86_64.rpm

czyli ta sama paczka bez zależności. Trzeba tylko naskrobać skrypt do aktualizacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Myślałem o czymś innym. Fedora to dinozaur. Nie mogę pozbyć się obsługi języków arabskiego, hebrajskiego, ormiańskiego, laotańskiego czy "inuktitut" (słyszał ktoś o takim języku?) bo usunie mi np. OpenOffice i inne zależności.

Do niczego nie jest mi potrzebna cała kupa pakietów "Sugar" ale gdm je wymaga (!) - z usunięcia nici. Itd. itp.

Przyjrzyj się dokładniej temu, co masz zainstalowane, plikom spec, RPM, temu jak Fedora jest tworzona itd, a jest szansa że za jakiś czas zrozumiesz, gdzie leży błąd w twoim toku myślenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o nazwie dla remiksu, a nie widzę tutaj zbyt wiele merytorycznej treści o nazwie.

 

Np: "Ubuntu 10.04PL Lśniący Lamparcik" czemu z Fedorą nie można zrobić podobnie? Fedora 13PL "jakiś fajny polski podtytuł"?

 

Czyżby licencja i polityka RedHata aż tak się różniła i była tak ostra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co do nazwy zgodnej z licencją to musi ona zawierać "Fedora Remix"(1,2) czyli np. "Polish Fedora Remix". Budowa loga też jest szczegółowo opisana(1), i może to wyglądać mniej więcej tak:

rfrelease13.png

 

zródła:

(1)Legal: Trademark_guidelines - Secondary_Mark

(2)Legal: Secondary_trademark_usage_guidelines

(3)Remix

 

---------

PS. sory za formę ale zarywam do sesji:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...