Skocz do zawartości

Jaką Grę Polecacie, Prosta, Acz Wciągająca.


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jaką grę polecacie. Przyznam, że od czasu do czasu nudzi mi się nieco z Linuksem, gdyż nieco rozrywki potrzeba. Szukam miłej gierki, która wciąga. Uprzedzam, że nie interesują mnie klony FPP Quake III Arena, których nieco jest na Pingwina. Wine również odpada. Krótko - szukam prostej gry, przy której można nieco się odprężyć. Gatunek dowolny, byle nie FPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Heroes III. Tak gra wciąga jak odkurzacz.

Ba, taki Odkurzacz Vacuum 3000 :P

 

Prosta wciągająca gra...mmm

- Tetrisy wszelkie (HAIL SOVIET RUSSIA!)

- Bejeweled

- Puzzle Quest (tu trzeba będzie Wine)

- ScummVM (wszelkie gry pod to działające - jest natywna paczka dla Fedory do ściągnięcia)

- Rocks and Diamonds (jakośtak się to chyba zwie)

- Supaplex (DosBOX potrzebny chyba, że o czymś nie wiem)

 

Tyle z mojej strony na chwilę obecną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator Sega Mega Drive - yum install gens - i jakis pad Manta za 11 zlotych. Masz jakies 200 niezlych pozycji. Do tego dziesiec razy tyle troche slabszych. Ja szczególnie lubie konwersje z automatów Segi: Golden Axe, czy Afterburner, ale do Sonic 3, czy Phantasy Star IV tez usiade. Polecam zwlaszcza strzelanki w rodzaju Thunderforce IV, MUSHA. Masz Comix Zone, Altered Beast, Ecco the Dolphin (super gierka na wyluzowanie), Beyond Oasis, Castlevania Bloodlines... Popatrz na jakies toplisty:

 

Jesli natomiast szukasz czegos, zeby sie po prostu, tylko i wylacznie, odprezyc i nie móc za duzo myslec przez jakis czas, to polecam iPhone, albo Nintendo DS. Maja gry w tej kategorii bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję z powodu gier kupić PSP, planowałem Nintendo DS, jednak jak zobaczyłem ceny gier, załamałem się (każda koło 200zł, dacie za takie Mario Kart 179zł? Ja nie :P ). Osobiście preferuję gry możliwe na Linuksie dzięki Wine (Half-Life, DeusEX, Gothic, Tomb Raider i inne), jednak dzięki sterownikom otwartym ATi, mogę o tym zapomnieć. Niemniej dzięki za propozycje, ciekawe są :) Staram się teraz odpalić wiekowego SiN, który kurzył mi się na półce od paru lat (co najmniej od 4), jednak zadanie to przewyższa mnie, albo i sama Fedora to uniemożliwia (kiedy mam wszystkie libsy, wyrzuca naruszenie ochrony pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, widzę że muszę tu małe sprostowania zrobić...

Jeśli natomiast szukasz czegoś, żeby się po prostu, tylko i wyłącznie, odprężyć i nie móc za dużo myśleć przez jakiś czas, to polecam iPhone, albo Nintendo DS. Mają gry w tej kategorii bezkonkurencyjne.

Wypraszam sobie, gry wymagające myślenia też się znajdą i to nie w sztukach 5ciu :P

 

Planuję z powodu gier kupić PSP, planowałem Nintendo DS, jednak jak zobaczyłem ceny gier, załamałem się (każda koło 200zł, dacie za takie Mario Kart 179zł? Ja nie :P ).

Wystarczy JEDNO słowo by Cię nakierować na właściwą drogę a brzmi ono "EBAY"

W Polsce mamy ceny jakie mamy dzisiaj okazało się, że Pokemon White mają 300% ceny zagranicznej na Allegro (180 zł VS 60 zł), więc nie narzekaj na nasz polski rynek bowiem, wszyscy wiemy, że jest zj...zepsuty i po prostu kupuj za granicą, PayPal umożliwia zakupy nawet takim "biednym" bez karty kredytowej jak ja, więc nie chcę słyszeć lamentów, że się nie da ;]

 

Osobiście preferuję gry możliwe na Linuksie dzięki Wine (Half-Life, DeusEX, Gothic, Tomb Raider i inne), jednak dzięki sterownikom otwartym ATi, mogę o tym zapomnieć.

Za te herezje powinni Cię na stosie spalić =3 Dzisiaj bezinwazyjnie doprowadziłem Ragnaroka do działania na rangę Gold mocną, ale fakt powiesz, że Ragnarok wiele nie wymaga... to może Diablo II, Sacred, Titan Quest, Quake III (nie wiem po co skoro mamy natywną binarkę doprawdy), UT (zarówno natywka jak i Wine jeśli dobrze pamiętam), Heroes of M&M III (a i IV na pewno odpaliłbym)...coś bym jeszcze poznajdywał pewno, Gothic'a odpali się na pewno również, tylko pozyskać musiałbym z jakiego sklepu albo kolegę zapytać czy ma w domu jeszcze (też ma Linux to u niego sprawdzę)

 

Staram się teraz odpalić wiekowego SiN, który kurzył mi się na półce od paru lat (co najmniej od 4), jednak zadanie to przewyższa mnie, albo i sama Fedora to uniemożliwia (kiedy mam wszystkie libsy, wyrzuca naruszenie ochrony pamięci).

SiN? Nie kojarzę po skrócie (ja i pamięć do skrótów...)

Naruszenie ochrony pamięci? Klasyk, podrzuć cały output z konsoli jeśli jest coś oprócz tego tekstu, albo podaj chociaż pełną nazwę to pokombinuję z chęcią póki wolny czas jest ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SiN - to nie skrót. To pelna nazwa. Gra z 1998, FPP, przegrala bój z pierwszym Half-Life (wlasnie tluke czesc 2, wole jedynke...). Ciekawa dyskusja sie wywiodla :-) Caly czas jestem rozdarty miedzy PSP a DS, jednak jak beda pieniadze, kto broni mi nie miec ich obu :) Gdyby ktos chcial pograc w demko SiN, w tym temacie na Liflg sa linki (z biegiem tematu coraz bardziej aktualne): http://www.liflg.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=971. Instalator do demka zrobili, jednak do pelnej jakos sie nie udalo, stanelo to w miejscu. Demo po zabiegach zautomatyzowanych, które robi instalator dziala, jednak z pelna mam maly problem. Output jest normalny, po prostu wlacza sie gra, widac w konsoli uruchamiane procesy, ekran czernieje na styl iz juz wlacza gre, a tu wywala naruszenie ochrony pamieci. Bede musial napisac znów w temacie. Jedyne distro na którym udalo mi sie ruszyc gre, to Ubuntu 8.04 w swoim czasie.

 

 

No i teraz mala herezja - gra z testów co widze, dobrze dziala pod Wine :) Jednak ja zdobylem w swoim czasie wersje natywna, co momentami mnie irytuje. World of Goo - ostatnio byla w jakims czasopismie dla Windows, wystarczy zmieszac binarki Widnows z tymi z linuksowego dema i mamy wersje natywna (niestety mnie sie cos zawieszalo to na amen, lecz metoda dziala) :) Neverwinter - mam Diamentowa edycje na pólce, moze tym razem uda mi sie w niego wkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem PSP przez dwa lata. Nawet fajna zabawka. Co ciekawe wersję przerobioną sprzedałem za cenę wyższą niż można kupić nową w sklepie :)

 

Na gog.com jeden z użytkowników tworzy fajną listę: "GOG games that work on Linux" http://www.gog.com/en/mix/great_gog_games_that_works_on_linux

 

Shogo to super gierka, kiedyś próbowałem odpalić pod wine i nawet się udało, ale była niegrywalna. Co do Sin to grałem w demko dawno temu i nie spodobało mi się. Teraz na http://www.humblebundle.com/ kupiłem te gierki i Trine to bardzo fajna gra, a w resztę na razie nie grałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...