Skocz do zawartości

[F14] Problem Z Flashem


kamix

Rekomendowane odpowiedzi

Że mi Flash działa? Czy że innym nie działa i zganiają to na Fedorę?

Daj spokój. Ludzie przyzwyczajeni do windy. Jak coś źle działa to Windows. Dla użytkownika nie ma znaczenia czy to problem systemu, aplikacji czy zależności.

A że w Linuksie nie jest proste rozpoznanie, to zwalają na dystrybucję jako taką. Nie działa pod Fedorą - Fedora zła. Nie działa pod Ubuntu - Ubuntu złe.

Trudno przekonać laika, że to problem komponentu a nie aplikacji czy dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa prawie bezproblemowo Flash x86_64 (ostatnia wersja z adobe labs). Prawie, bo ostatnio coś dziwnie fullscreen działa. Zależnie od humoru w momencie zniknięcia kursoru na YT czy tam czymś innym na Fullscreenie znika tez.... fullscreen i musze oglądać w oknie. Jednak to jest losowe, i czasem fullscreen działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego korzystacie z Flash'a 64-bit? Wersja 32-bitowa jest na bieżąco wspierana, i działa dobrze pod plugin'em dla przeglądarek do uruchamiania wtyczek 32-bitowych (nspluginwrapper bodajże). Również na innych przeglądarkach niż Firefox, np. Opera.

 

Jeżeli ktoś ma skonfigurowany PulseAudio, to aby dźwięk działał na nim poprawnie, należy pobrać 32-bitowe pliki PA i skopiować samodzielnie do folderu lib.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy... bo Flash 64bit jest natywnie na... 64bitach? Po co męczyć system 32bitami i siebie skoro jest w miarę aktualna wersja 64bit?

I tak, alkuzad chciał specyfikacje więc:

- AMD Athlon II X4 640 (4x 3.0Ghz)

- NVidia GeForce GT 240 (rozdzielczość: 1920x1080)

- 2 GiB RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co meczyc system 32bitami i siebie skoro jest w miare aktualna wersja 64bit?

Czy ja wiem, Flash w wersji 64-bit nie tylko sprawial problemy (np. znieksztalcony dzwiek na niektórych stronach typu fabrykamuzy.pl), byl rzadziej aktualizowany, ale i w Waszym poradniku zalecana byla instalcja wersji 32-bitowej. Nie mówie, czy to rozwiazanie jest dobre, czy tez zle, ale jesli cos dziala na Linuksie to dla mnie jest to naprawde sukces. A ze PulseAudio niechetnie wspólpracuje z 32-bitowymi aplikacjami, juz nie wspominajac o masie innych rzeczy dzialajacych "kiedy chce i jak chce"... coz, to jest Linux ;/ .

 

Apage, Satanas!

"Lay no evil down on me - You're gonna burn in hell!" ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, Flash w wersji 64-bit nie tylko sprawiał problemy (np. zniekształcony dźwięk na niektórych stronach typu fabrykamuzy.pl), był rzadziej aktualizowany, ale i w Waszym poradniku zalecana była instalcja wersji 32-bitowej

 

Poradnik widocznie jest outdated pod tym względem, a o tych 'problemach' to dziwne, bo nigdy nie miałem takich problemów. Nawet teraz wszedłem na tą Fabrykę Muzyki i też dźwięk jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca lub dwóch siedzę na wersji 64-bitowej prerelease (aktualnie jest to 10.3.162.29) i nie widzę, żadnej różnicy między 32-bitową, a tą. Dodatkowo wydaje mi się, że 64-bitowa jest wydajniejsza, bo generuje mniejsze obciążenie procka. Zresztą i tak czekam aż w końcu akceleracja sprzętowa na kartach nvidii przestanie się krzaczyć i będzie już w ogóle dobrze, jeśli chodzi o flasha na linuksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą i tak czekam aż w końcu akceleracja sprzętowa na kartach nvidii przestanie się krzaczyć i będzie już w ogóle dobrze, jeśli chodzi o flasha na linuksie.

 

Z ciekawości, mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tą akceleracją na NVidii?

Posiadam NVidie GeForce 240GT, i Flasha 10.3 d162 x86_64 i szczerze mówiąc, nie mam/nie miałem żadnych problemów. A po (zalecanym wszędzie) wyłączeniu akceleracji zauważyłem rzeczywiście spadek wydajności przy filmach 1080p (Fullscreen na 1920x1080) z YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o akcelerację sprzętową z wykorzystaniem biblioteki VDPAU, czyli GF 8 w górę. Trzeba utworzyć plik mms.conf tak jak jest tutaj napisane https://wiki.archlinux.org/index.php/Flash#Configuration z wpisem EnableLinuxHWVideoDecode=1 (reszta nie jest potrzebna). A problem, o którym piszę to ten opisany poniżej w tym linku, czyli "Flash leaks on other pages with a nvidia card".

A co do wydajności to z akceleracją na nvidii różnica jest ogromna. Przy filmach wysokiej rozdzielczości obciążenie procesora spada z 60% do ok. 20% z włączoną akceleracją, resztę bierze na siebie karta graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...