Skocz do zawartości

[F14] Problem Z Flashem


kamix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam kilka problemow z Flashem w Fedorze 14.

- Regularnie sie zawiesza. (gdy otwieram kilka filmow youtube w kilku kartach przegladarki)

- Niektóre warsty w grach flashowych sie nie wyswietlaja (to zalezy od gry, czyli zapewne powodem jest tez implementacja)

- Na niektórych animacjach/bannerach/filmach czasami pojawiają się duże czarne kwadraty przyslaniajace reszte

 

Chciałbym się dowiedzieć czy któremuś z forumowiczy zdarzają sie podobne przygody z Flashem, czy moze jest to standard Fedory/Linux, a może poprostu mój pech i indywidualna sytuacja.

 

Nie bede ukrywał, ze w moim przypadku Flash to najwieksza bolączka Fedory. Bardzo mi zalezy zeby pozbyc sie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o YouTube, to Firefox srednio sobie z tym radzi. A na Fedora 15 i Firefox 4 to juz w ogóle kleska. Filmy ogladaj na Chromie.

 

Korzystasz z jakis upiekszaczy 3D? Flasz sobie na tym nie radzi i czasem trzeba po prostu je wylaczyc, zeby w cos zagrac.

 

I tak, na kazdej dystrybucji: Flasz na Linuksie jest do niczego. Jeszcze YouTube broni sie odtwarzaczem na HTML5, ale inne strony korzystajace intensywniej z Flasza po prostu leza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie problemem jest Flash. Zamknieta technologia firmy w ktorej produktach co kilka tygodni znajdowane sa nowe bledy (mimo ze nikt nie widzi kodu). W dodatku jak widac nie zooptymalizowana na Linuxy.

 

Standardowo wiec FlashBlock i YT tylko w ostatecznosci bo html5 jeszcze sobie nie radzi. Nadejdzie era Html5 i WebM to nie bedzie problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy któremuś z forumowiczy zdarzają sie podobne przygody z Flashem, czy moze jest to standard Fedory/Linux, a może poprostu mój pech i indywidualna sytuacja.
Flash, flash i jeszcze raz flash. Jeśli masz do tego FF4, to efekty są zapewne spotęgowane.

 

Nie bede ukrywał, ze w moim przypadku Flash to najwieksza bolączka Fedory.
Chyba nie tylko Fedory? O ile wiem flash działa w miarę poprawnie tylko pod Windows :) Oczywiście dużo zależy zapewne od wykorzystywanej wersji flasha i sposobu instalacji.

Osobiście na F13 nie mam z tym problemu. F14 instalowałem tylko na VBox a przy instalacji flash korzystałem z tego opisu → http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f14.html#flash

Myślę, że nieco odmienny opis w "Poradniku" na naszej wiki też będzie skuteczny → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik_F14_(Laughlin)#Instalacja_Adobe_Flash_Plugin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że u mnie na F15+Fx4+Flash 64bit xnxx^H^H^H^Hvimeo działa bezbłędnie, a u was jest to "już w ogóle klęska"?

 

Chyba nie ma reguły. Z trzech kompów (1x PC 32 bit, 1xlaptop 32 bit i 1x laptop 64 bit) mam problem tylko na laptopie 32 bit, ale za to taki, że jak na razie to tylko restart X'ów daje radę go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że u mnie na F15+Fx4+Flash 64bit xnxx^H^H^H^Hvimeo działa bezbłędnie, a u was jest to "już w ogóle klęska"?

 

Jeśli nie liczyć mrugającego obrazu, nieużywalnych kontrolek głośności i przewijania filmów, mrugającego kwadratu po startowym znaku "play", niemożliwości przełączenia na pełny ekran i innych tego typu atrakcji, to mi też działa bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem flasha, ale musze powiedziec, ze od dawna dziala bardzo dobrze w zdecydowanej wiekszosci odtwarzaczy (i to wersja i686 jak i x86_64). Jeszcze jak przestanie sie krzaczyc akceleracja na kartach nvidii to w ogóle strach pomyslec co bedzie. W ogóle wydajnosci samego flasha sie bardzo poprawila, bo kiedys na karcie intela gma950 przy wyzszych rozdzielczosciach mocno scinalo, a teraz nawet w 720dpi jest plynnie. Oczywiscie niezbedne jest wlaczone w opcjach przegladarki uruchamiania flasha na zadanie.

 

EDIT: chociaz w FF4 z wlaczonym adblockiem cos faktycznie czesto sie sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: chociaz w FF4 z wlaczonym adblockiem cos faktycznie czesto sie sypie.
Czyli jest "procedura testowania": wywalic wszystkie dodatki i sprawdzic czy wtedy dziala. Nie mozna winic FF i flasha za radosna twórczosc dostawców trzecich.

 

[EDIT]

Chociaz osobiscie nie wyobrazam sobie zycia bez Adblock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest? :D
Dziwnie :)

Przyznaję - siedzę wciąż na F13 ale mam "obok" F15 (nie na wirtualnej maszynie), ale u mnie ani na F13 ani na F15 nie ma problemów z flashem. Jak wspomniałem nie wierzę w życie bez bez Adblock :)

Osobiście stawiam na pomyłki w instalacji, korzystanie z wielu (często sprzecznych) źródeł informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...