Skocz do zawartości

Przegrzewanie Się Laptopa Na Dystrybucji Mageia


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ F15 mi się wykrzaqczyła uruchamiając się w trybie EMERGENCY MODE

postanowiłem przetestować jakąś inną nową dystrybucję.

Zainstalowałem taki nowy odłam mandrivy o nazwie MAGEIA ;

mageiagnomepulpit.th.png

Największy problem z tym distro jest taki że laptop wyraźnie bardziej się grzeje ,

wentylator procesora cały czas pracuje . Oto fragment polecenia TOP;

7004 root 20 0 390m 140m 96m R 65 3.5 13:41.46 Xorg

8245 darek 10 -10 84620 26m 7124 S 17 0.7 3:27.77 tvtime

7320 darek 20 0 489m 47m 30m S 13 1.2 2:42.93 kwin

7330 darek 20 0 906m 77m 30m S 2 2.0 1:20.76 plasma-desktop

Czy mona w takiej dystrybucji coś ustawić by laptop mniej się grzał :angry:

Z góry dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaby

Zle zadanie pytanie z twojej strony. Odpowiedz oczywiscie jest OK. Dodatkowo Mageia != Fedora wiec nie wiem czemu akurat tutaj szukasz pomocy.

 

Zadaj pytanie inaczej to odpowiemy inaczej :P

 

edit:

porzucanie watkow bez odpowiedzi tez nie jest zbyt mile - my tu chcemy ci pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba do niektórych watków powinienem zaczac doklejac przypomnienie regulaminu.

Wyjatek z regulaminu, do którego stosowania dobrowolnie sie zobowiazales

II. Ogólne zasady postepowania

[...]

2. Zanim zadasz pytanie, poszukaj rozwiazania Twojego problemu korzystajac z takich narzedzi, jak:

a.) Wiki,

b.) wyszukiwarka forum,

c.) Google.

 

@slabypingwin - sprawdzales na forum Magei? Czy Ty przypadkiem nie masz karty ATI? https://forums.mageia.org/en w pasku wyszukiwania wpisz magiczne slowo "temperature".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem co podajesz WalDo wyświetla mi coś takiego ;

Zabroniony dostęp!

 

Nie masz dostępu do żądanego obiektu. Jest on zabezpieczony przed odczytem lub nie może być odczytany przez serwer.

 

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.

Error 403

forums.mageia.org

Apache/2.2.15 (Mandriva Linux/PREFORK-3.2mdv2010.2)

<_<:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem co podajesz WalDo wyswietla mi cos takiego ;

Przepraszam wielce za pomylke w linku, ale w takich wypadkach zazwyczaj wystarcza wrzucic w Google haslo "mageia forum".

 

[EDIT]

Zapomnialem dodac jeszcze Twoje ulubione emotikony <_<:angry:<_<:angry:<_<:angry:<_<:angry:<_<:angry:<_<:angry:<_<:angry:<_<:angry:

Edytowane przez WalDo
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że znalazłem w necie taką poradę ;

Yep. this is beacuse radeon gets loaded from initrd, so in order to get a

working system:

 

 

If you add

 

radeon.modeset=0

 

to the kernel command line, it will boot without kms

 

Then when system is booted,

 

remove the "radeon.modeset=0"

 

and do a:

 

bootloader-config --action rebuild-initrds

 

and it will recreate the initrd with the needed firmwares added

 

[...]

 

> Another anomaly in the dmesg output is this:

>

> fb: conflicting fb hw usage radeondrmfb vs VESA VGA - removing generic driver

>

 

This is only an informational message by the kernel that it's switching

framebuffer driver.

Zastosowałem tą poradę , jest trochę lepiej , laptop trochę mniej się grzeje.

Ale coiągle jest na MAGEI cieplejszy niż na F15 :angry:

Ale za to zynaddsubfx na MAGEI działa bezproblemowo , bez jacka :rolleyes:

zynaddsubfxmageia.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na forum Magei i tam szukaj odpowiedz. Tutaj łącza się Fedorowcy którzy to właśnie ten system znają od podszewki a nie inny. No sorry ale tak ten linuksowy świat jest skonstruowany i my możemy zrobić ew. dokładnie to samo co ty musisz - czyli wejść w Google i poszukać trochę. A niestety, co może zgadłeś - nie za bardzo nam się chce wykonywać wszystko za ciebie.

 

P.S

O ile sie nie myle to ZynADDSubFX byl tu kiedys w obiegu jako swoisty zart wiec zle z przykladem trafiles :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Darek, ale czy na innych forach dostales bana? Tutaj naprawde nie jest miejsce do rzucania problemami z innych distr. Tak jak moi przedmowcy napisali, kazde distro ma swoje forum i tam sie pytaj. Naduzywasz cierpliwosci, dostaniesz tutaj bana i co? Zalozysz trzecie konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj naprawde nie jest miejsce do rzucania problemami z innych distr. Tak jak moi przedmowcy napisali, kazde distro ma swoje forum i tam sie pytaj.

Dobrze - to o czym powinno się pisać w dziale 'pozostałe dystrybucje " tak by ini byli zadowoleni :unsure:

MAGEIA ma tylko anglojęzyczne forum a pisać posty poprzez 'translate.google" to trochę głupio <_<

Na innych linuksowych forach tez ą działy typu 'pozostałe dystrybucje' i tam nie gniewają się gdy piszę o innym distro niż to główne na danym forum .

A tak nawiasem ; gdyby tych dystrybucji było mniej to by było lepiej , bo tak to developerzy w małych grupkach walcz z tymi samymi problemami , zamiast zjednoczyć siły w walce ze wspólnym wrogiem - microsoftem .

I forów by było potrzeba mniej :rolleyes:

Gdyby windowsowych forów bylo tyle ile jest wersji tego systemu , to ile by ich było :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem ; gdyby tych dystrybucji było mniej to by było lepiej , bo tak to developerzy w małych grupkach walcz z tymi samymi problemami , zamiast zjednoczyć siły w walce ze wspólnym wrogiem - microsoftem .

I forów by było potrzeba mniej :rolleyes:

Wykup wszystkie firmy zajmujące się Linuksem i każ im pracować nad jedną dystrybucją. Nie masz tyle kasy? No to zamilcz wreszcie na ten temat.

 

Gdyby windowsowych forów bylo tyle ile jest wersji tego systemu , to ile by ich było :D

2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze - to o czym powinno się pisać w dziale 'pozostałe dystrybucje " tak by ini byli zadowoleni :unsure:

Z racji tego, że to dział offtopic powinno się tu dyskutować o innych dystrybucjach (zalety, wady itp.), a nie rozwiązywać tendencyjne problemy.

Przestań zasypywać to forum takimi tematami. Jeśli nawet nie ma forum polskiego do jakiejś dystrybucji to nadal są polskie fora ogólnolinuksowe np. linux.pl czy linuksowo.pl i tam pytaj, bo naprawdę my już mamy dość. Nie wiem czy to w końcu do Ciebie dotrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...