Skocz do zawartości

Polonizacja I Inne Fedora 15


Gadon100

Rekomendowane odpowiedzi

System jest w pełni zaktualizowany? Jeśli nie to pierwsze co powinieneś zrobić to yum update i jeśli wszystko zakończy się sukcesem to restart komputera, aby uruchomić system na nowym jądrze.

 

Wiele osób chwali sobie program Laptop Mode Tools. Ja nie jestem wielkim fanem, ale może Tobie się spodoba. Oczywiście zacznij od aktualizacji i może problem się sam rozwiąże. Poza tym nie napisałeś jaki masz sprzęt i czy instalowałeś jakieś niestandardowe sterowniki, bo nie wiem czy wiesz, ale nikt z nas nie potrafi czytać w Twoich myślach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, system zaktualizowany, mój sprzęt to toshiba satellite l500 pro (core i3, 4GB RAM DDR3, radeon hd5XXX - nie pamiętam jaki dokładnie), z nie standardowych sterowników instalowałem tylko do karty graficznej, a laptop ogólnie się grzeje tak jakbym grał w wiedźmina 2 na średnie detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z nie standardowych sterowników instalowałem tylko do karty graficznej...

W pewnym sensie chyba zaczynam jednak czytać w myślach :)

To jest prawdopodobna przyczyna. Usuń własnościowy sterownik fglrx (catalyst) i sprawdź czy na otwartym sterowniku radeon też pojawia się taki problem (po usunięciu usuń plik xorg.conf).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli laptop jest cieply, a przy okazji wiatraczki tez halasuja jakby system byl obciazony? Sprawdz czy jakis proces nie obciaza w znacznym stopniu procesora (powyzej 30%) i czy masz wystarczajaco duzo pamieci w gnome-system-monitor. Jesli system nie generuje duzego obciazanie to zlokalizuj komponent, który sie grzeje. Dysk to hddtemp, karta to chyba radeontool, a reszta to wspomniany wczesniej lm_sensors.

 

EDIT: i mozesz poobserwowac przez chwile watch -d 'cat /proc/cpuinfo | grep "cpu MHz"'

Jesli zaden proces nie obciaza nadmiernie procesora to wartosc w MHz powinna byc najnizsza z mozliwych.

Poza tym o Toshibach nigdy nie mialem dobrego zdania, chociaz mam jedna i w sumie zawsze z nimi sa jakies problemy na linuksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterordzeniowe i3? Pierwsze słyszę. Już prędzej dwa rdzenie, a cztery wątki. Różnica może być taka, ale temperatura jest IMO wysoka.

nie wiem, wydaje mi się że cztery gdyż wszędzie mi podaje 4 (w biosie z tego co pamiętam też) i np. w fallout 3 żeby pograć musiałem ustawić na dwa rdzenie bo inaczej się zawieszało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w glupoty zamiast sprawdzic. i3 to wersja dla oszczednych i ma dwie nazwy kodowe Clarkdale i Arrandale. Obie maja po dwa rdzenie na pokladzie.

 

EDIT: Windows juz dawno osiagnal mistrzostwo w robieniu ze swoich uzytkowników idiotów, wiec nic dziwnego, ze tak pokazuje w menedzerze zadan czy innych narzedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...