Skocz do zawartości

Polonizacja I Inne Fedora 15


Gadon100

Rekomendowane odpowiedzi

witam jest to mój pierwszy post na tym forum i jeżeli było to pytanie to przepraszam.

1. dzisiaj sobie zainstalowałem fedore 15 (tydzień ściągania) i mam taki problem podczas instalacji wybrałem język polski ale i tak system jest po angielsku jak to zmienić??

2. jak zainstalować (poprzez kompilację) sterownik do adaptera wifi?? (wypakowałem archiwum i chciałem machnąć ./konfigure i nic, próbowałem make też nic)

3. gdzie w systenie można zmienić ustawienia "efektów specjalnych" (chyba mam gnome ale jakieś dziwne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dzisiaj sobie zainstalowałem fedore 15 (tydzień ściągania) i mam taki problem podczas instalacji wybrałem język polski ale i tak system jest po angielsku jak to zmienić??

Przyjmuję, że używasz standardowego GNOME. Kliknij na swoje nazwisko na panelu, wybierz "System Settings", w otwartym oknie kliknij "Region and Language" i wybierz "Polish" lub "polski".

 

2. jak zainstalować (poprzez kompilację) sterownik do adaptera wifi?? (wypakowałem archiwum i chciałem machnąć ./konfigure i nic, próbowałem make też nic)

Jeśli naprawdę wpisałeś ./konfigure, to nie ma się czemu dziwić. :D Co to za adapter, jesteś pewny, że nie działa OOTB?

 

3. gdzie w systenie można zmienić ustawienia "efektów specjalnych" (chyba mam gnome ale jakieś dziwne)

W domyślnym GNOME 3 nie ma takich zabawek. Owszem, 3D jest używane, ale nie do denerwującego bling-bling. Zainstaluj sobie Xfce albo KDE, jeśli chcesz się bawić pulpitami na sześcianie i machać wobbly windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chociaz w tym poradniku bylo wspomniane o groupinstall...
Drogi Gosciu wystarczy sie zarejestrowac. Wiki powstaje wspólnym wysilkiem osób odwiedzajacych to forum. Masz okazje dodac "cegielke" od siebie.

 

[EDIT]

Tak mi sie wydawalo, ze to musi byc → http://wiki.fedora.p...zanie_pakietami

Moze nie w "poradniku", ale jak juz ktos trafi na wiki, to moze jeszcze glowa by ruszyl? Poszukal? Chociaz czasem po takim ruchu tylko cos zachlupocze :P

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam jeszcze jakiegoś odpowiednika windowsowego daemon tool,
Najprościej w konsoli. Zamontowac obraz w jakimś katalogu, np. (polecenia jako root albo sudoer z prawami do montowania)

mkdir /mnt/obraz
mount -o loop plik_obrazu.iso /mnt/obraz

 

Chociaż oczywiście AcetoneISO2 zdecydowanie przyjaźniejszy i ma sporo innych fajnych funkcji poza tym :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam jeszcze taki jeden problem otóż napęd mi sie nie wysuwa :P znalazłem coś takiego:

http://fedora-11.blogspot.com/2009/10/linuks-fedora-niedziaajacy-przycisk-do.html

ale jak odpale:

gedit /etc/sysctl.conf

jako root to mi wywala:

# gedit /etc/sysctl.conf
g_dbus_connection_real_closed: Remote peer vanished with error: Underlying GIOStream returned 0 bytes on an async read (g-io-error-quark, 0). Exiting.
Zakończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...