Skocz do zawartości

Instalacja Fedory 16 - Laptop Czy Oplacalne ?


bryn1u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chcialbym sie dowiedziec czy ktos instalowal fedora na laptopie, jezeli tak to czy moglby sie podzielic doswiadczeniem. Interesuje mnie przede wszystkim wydajnosc bo z tym jest zawsze problem jesli chodzi o linuxa i notebooki. Jest oplacalne instalowac f16 czy jest jakas inne dystrybucja, ktora sobie lepiej poradzi na notebook'u ?

 

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki laptop, co ma w srodku. Co to jest dla Ciebie wydajnosc? Wydajnosc karty grafiki? Moc obliczeniowa? Jak masz stary notebook z pamiecia 512MB i Pentium 4 to nie licz na cuda, a jak masz i7 i 8GB RAM, to nawet Windows 8 Preview bedzie szalal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowalem wlasnie F16 na nowym laptopie HP kilka dni temu. Po kilku godzinach zabawy udalo sie nawet skonfigurowac zarzadzanie podswietleniem tylnej czesci obudowy oraz korzystanie z systemu przelaczania kart graficznych Intel <-> Radeon, takze wszystko jest dandy i smiga az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem Fedore 16 na "Atomie". 10" laptop intel atom, 2gb ramu i smiga. Powiem szczerze ze dlugo sie uruchamia (90-120 sekund - kernel 3.2 jakos wolno dziala). Aplikacje tez nie uruchamiaja sie imponujaco, ale praca generalnie idzie sprawnie, nie ma jakis strasznych opoznien, wiec nie trzeba sie martwic, ze wolno dziala. Standardowo byl gnome3 ale to MASAKRYCZNE DZIADOSTWO zamienilem na wspaniale XFCE i naprawde jestem zadowolony (podrozny laptop, wszystko smiga).

Wydajnosc 16 jest naprawde dobra juz na core2duo. Wiec co bys tam nie mial u siebie to mi sie wydaje ze sprzet 3-letni bedzie smigal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zanstalowana 16 na Asus'ie z i5 8GB Ramu i Radeonem HD6370M. System uruchamia mi sie okolo 40 sekund. Wszystko dziala tak jak trzeba, nie mam na co narzekac :) Jedyny mankament to oczywiscie sterowniki do grafiki :) Dzialam na domyslnych - otwartych, wiec szalu nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...