Skocz do zawartości

Fedora X86 Iso ?


lis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 years later...

Witam, mam następujący problem mianowicie pracuje na konfiguracji wielosystemowej, oczywiście jeden z systemów to Fedora, abstrahując od tego zaszła potrzeba posadzenia na wirtualnej maszynie Oracle VM 5.2.44 pracującej pod Windowsem XP Prof Fedory. Procesor to Core 2 duo. Pobrana instalacja to Fedora 33 i 34 (obydwie x86_64) instalacja na wirtualnej maszynie zatrzymuje się na komunikacie "this kernel requires an x86-64 cpu but only detected an i686 cpu" mimo iż w parametrach wirtualnej maszynie zaznaczono 32bitową Fedorę. Nie umiem tego problemu przeskoczyć. Proszę o pomoc skąd można pobrać najnowszą wersji tylko 32 bitową o ile taka istnieje bądź najświeższą wersję Fedory, która będzie tylko 32 bitowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marek_K80 napisał:

roszę o pomoc skąd można pobrać najnowszą wersji tylko 32 bitową o ile taka istnieje bądź najświeższą wersję Fedory, która będzie tylko 32 bitowa

Złota łopata, za wykopanie wątku z 2016. Obecnie Fedora jest tylko 64 bitowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x86_64 to system na maszyny 64-bit. W żaden sposób nie uruchomisz tego na 32-bitowej maszynie. Jedynym ze współczesnych systemów, które jeszcze udostępniają 32-bitowe obrazy, i który znam, jest Debian. Jak poszukasz w sieci to z pewnością znajdziesz inne dystrybucje na tą architekturę. Jeśli chodzi o Fedorę na 32-bit, to pozostają tylko archiwalne wydania, bodajże 30 lub starsze – pod warunkiem, że znajdziesz gdzieś iso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, utożsamiałem błędnie x86 w obrazach iso z dystrybucją 32bit, reasumując wolno stojąca zainstalowana u mnie na HDD Fedora najwidoczniej jest 64 bitowa, a na wirtualnej maszynie zainstalowanej na 32bitowym systemie nie da się zainstalować systemu 64 bitowego - taka konkluzja

czy ktoś wie gdzie ze złotą łopatą (nie chciałem bruździć na forum) mogę się doszukać informacji, która fedora jaka ostatnia jest 32bitowa, jeśli mi przyjdzie pobierać z jakiego chomika, nie ma jakiejś bazy torrentów z archiwami fedory? - nic nie potrafię znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2021 o 21:21, tomcio napisał:

x86_64 to system na maszyny 64-bit. W żaden sposób nie uruchomisz tego na 32-bitowej maszynie. Jedynym ze współczesnych systemów, które jeszcze udostępniają 32-bitowe obrazy, i który znam, jest Debian. Jak poszukasz w sieci to z pewnością znajdziesz inne dystrybucje na tą architekturę. Jeśli chodzi o Fedorę na 32-bit, to pozostają tylko archiwalne wydania, bodajże 30 lub starsze – pod warunkiem, że znajdziesz gdzieś iso.

Z tym Debianem też nie jest wesoło. Zainstaluje się i działa, ale niektóre pakiety dla wersji i686 nie są zbyt dobrze dotestowane. Obecnie nie da się zainstalować z repozytorium vlc, ponieważ nie da się spełnić zależności. Także można tego używać, ale niektóre rzeczy trzeba poprawić sobie samemu. Nie wydaje mi się, żeby poprawianie paczek dla i686 miało teraz priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...