Arpe

Mozilla Crash (F25)

11 postów w tym temacie

wieszają mi się produkty Mozilli (Firefox i Thuderbird)

ma ktoś ten problem czy tylko ja, bo nic nie mogę znaleźć w sieci

dzisiaj np. Firefox wywala się kilka razy na minutę, trudno znaleźć zależność, co może to powodować

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wieszają mi się produkty Mozilli (Firefox i Thuderbird)

Czy masz jakieś pliki w .mozilla/firefox/Crash\ Reports/? Możesz też wpisać about:crashes w pasku adresu i podejrzeć wysłane raporty.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

about:crashes pokazuje raporty ale niewiele z nich kumam

Coś tam dojrzałem. Wskazówką może być moduł Plugin Container oraz libc na liście. Wygląda na to, że Firefox pada przez jakąś wtyczkę. Czy masz Flasha, Javę, odtwarzacz filmów lbo inne cuda? Uruchom Fireofoksa tak:
firefox --safe-mode
(co wyłączy wtyczki) i poużywaj tak godzinę-dwie.
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SeeM - najnowszy lisek nie obsługuje już wtyczek z wyjątkiem Flasha i OpenH264...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

też się wiesza, robię regularne updaty systemu, może się w końcu ustabilizuje

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_get_visual: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_new: assertion 'GDK_IS_VISUAL (visual)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_alloc_colors: assertion 'GDK_IS_COLORMAP (colormap)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_modify_bg: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_get_visual: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_new: assertion 'GDK_IS_VISUAL (visual)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_alloc_colors: assertion 'GDK_IS_COLORMAP (colormap)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_modify_bg: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

firefox --safe-mode
[h264 @ 0x7f99a52a8000] Increasing reorder buffer to 1
[h264 @ 0x7f998eaa1800] Increasing reorder buffer to 1
[h264 @ 0x7f998ea97800] Increasing reorder buffer to 1
[Parent 7289] WARNING: pipe error (54): Connection reset by peer: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/chromium/src/chrome/common/ipc_channel_posix.cc, line 322
[Parent 7289] WARNING: pipe error (49): Connection reset by peer: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/chromium/src/chrome/common/ipc_channel_posix.cc, line 322
[Parent 7289] WARNING: pipe error (46): Connection reset by peer: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/chromium/src/chrome/common/ipc_channel_posix.cc, line 322

###!!! [Parent][MessageChannel] Error: (msgtype=0x2C0085,name=PBrowser::Msg_Destroy) Channel error: cannot send/recv

###!!! [Parent][MessageChannel] Error: (msgtype=0x2C0085,name=PBrowser::Msg_Destroy) Channel error: cannot send/recv

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzisiaj na safe-mode padł po 2 sekundach:

[mp@windlifter ~]$ firefox --safe-mode
ExceptionHandler::GenerateDump cloned child 3149
ExceptionHandler::SendContinueSignalToChild sent continue signal to child
ExceptionHandler::WaitForContinueSignal waiting for continue signal...
[Child 3108] ###!!! ABORT: Aborting on channel error.: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/glue/MessageChannel.cpp, line 2143
[Child 3108] ###!!! ABORT: Aborting on channel error.: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/glue/MessageChannel.cpp, line 2143

kurde, tylko ja mam ten problem ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmień nazwe katalogu z profilami (.mozilla) na inną lub przenieś w inne miejsce, uruchom  firefoxa. Po uruchomieniu firefox utworzy nowy katalog .mozilla z nowym profilem, oczywiście nie będziesz miał zapisanych zakładek, haseł itp. Jeżeli po tym zabiegu firefox przestanie się zawieszać to masz uszkodzony profil, jeżeli nadal będzie się zawieszał, to możesz przywrócić stary katalog .mozilla.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak mi to zatruwa życie, że zainstalowałem konquerora i...

wyp.... się tuż po uruchomieniu, czyli winien jakiś komponent F25 a nie Mozilla,

chyba zostało tylko robić updaty i czekać na cud (jak się stanie to dam znać)

zawsze miałem Fedore w wersji: bieżaca minus 1, pierwszy raz siedzie na najnowszej i od razu taka wtopa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm no i ja mam dokładnie to samo. U mnie wywala się w  taki sposób, że wszystko staje się czarne i muszę wyłączyć ją i włączyć ponownie ,ale po jakimś czasie znów się wywala.

Udało ci się może coś z tym zrobić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta