Skocz do zawartości

Mozilla Crash (F25)


Arpe

Rekomendowane odpowiedzi

about:crashes pokazuje raporty ale niewiele z nich kumam

przyładowy link do raportu: https://crash-stats.mozilla.com/report/index/ddc4a527-a7d9-40f3-962a-bcbdf2170407 (zawiesił się w momencie pisania tego postu)

naliczyłem 50 padów dzisiaj przed południem

po upgrade systemu sa 3, czyli coś jakby lepiej ale daleko od dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

about:crashes pokazuje raporty ale niewiele z nich kumam

Coś tam dojrzałem. Wskazówką może być moduł Plugin Container oraz libc na liście. Wygląda na to, że Firefox pada przez jakąś wtyczkę. Czy masz Flasha, Javę, odtwarzacz filmów lbo inne cuda? Uruchom Fireofoksa tak:
firefox --safe-mode
(co wyłączy wtyczki) i poużywaj tak godzinę-dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się wiesza, robię regularne updaty systemu, może się w końcu ustabilizuje

 

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_get_visual: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_new: assertion 'GDK_IS_VISUAL (visual)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_alloc_colors: assertion 'GDK_IS_COLORMAP (colormap)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_modify_bg: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_get_visual: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_new: assertion 'GDK_IS_VISUAL (visual)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_alloc_colors: assertion 'GDK_IS_COLORMAP (colormap)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_modify_bg: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_get_visual: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_new: assertion 'GDK_IS_VISUAL (visual)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_alloc_colors: assertion 'GDK_IS_COLORMAP (colormap)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_modify_bg: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_get_visual: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_new: assertion 'GDK_IS_VISUAL (visual)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_colormap_alloc_colors: assertion 'GDK_IS_COLORMAP (colormap)' failed

(/usr/lib64/firefox/plugin-container:28888): Gtk-CRITICAL **: IA__gtk_widget_modify_bg: assertion 'GTK_IS_WIDGET (widget)' failed
firefox --safe-mode
[h264 @ 0x7f99a52a8000] Increasing reorder buffer to 1
[h264 @ 0x7f998eaa1800] Increasing reorder buffer to 1
[h264 @ 0x7f998ea97800] Increasing reorder buffer to 1
[Parent 7289] WARNING: pipe error (54): Connection reset by peer: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/chromium/src/chrome/common/ipc_channel_posix.cc, line 322
[Parent 7289] WARNING: pipe error (49): Connection reset by peer: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/chromium/src/chrome/common/ipc_channel_posix.cc, line 322
[Parent 7289] WARNING: pipe error (46): Connection reset by peer: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/chromium/src/chrome/common/ipc_channel_posix.cc, line 322

###!!! [Parent][MessageChannel] Error: (msgtype=0x2C0085,name=PBrowser::Msg_Destroy) Channel error: cannot send/recv


###!!! [Parent][MessageChannel] Error: (msgtype=0x2C0085,name=PBrowser::Msg_Destroy) Channel error: cannot send/recv


###!!! [Parent][MessageChannel] Error: (msgtype=0x2C0085,name=PBrowser::Msg_Destroy) Channel error: cannot send/recv


###!!! [Parent][MessageChannel] Error: (msgtype=0x2C0085,name=PBrowser::Msg_Destroy) Channel error: cannot send/recv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na safe-mode padł po 2 sekundach:

[mp@windlifter ~]$ firefox --safe-mode
ExceptionHandler::GenerateDump cloned child 3149
ExceptionHandler::SendContinueSignalToChild sent continue signal to child
ExceptionHandler::WaitForContinueSignal waiting for continue signal...
[Child 3108] ###!!! ABORT: Aborting on channel error.: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/glue/MessageChannel.cpp, line 2143
[Child 3108] ###!!! ABORT: Aborting on channel error.: file /builddir/build/BUILD/firefox-52.0.2/firefox-52.0.2/ipc/glue/MessageChannel.cpp, line 2143

kurde, tylko ja mam ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień nazwe katalogu z profilami (.mozilla) na inną lub przenieś w inne miejsce, uruchom  firefoxa. Po uruchomieniu firefox utworzy nowy katalog .mozilla z nowym profilem, oczywiście nie będziesz miał zapisanych zakładek, haseł itp. Jeżeli po tym zabiegu firefox przestanie się zawieszać to masz uszkodzony profil, jeżeli nadal będzie się zawieszał, to możesz przywrócić stary katalog .mozilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

tak mi to zatruwa życie, że zainstalowałem konquerora i...

wyp.... się tuż po uruchomieniu, czyli winien jakiś komponent F25 a nie Mozilla,

chyba zostało tylko robić updaty i czekać na cud (jak się stanie to dam znać)

zawsze miałem Fedore w wersji: bieżaca minus 1, pierwszy raz siedzie na najnowszej i od razu taka wtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

szcześliwe zakończenie !

to że padały produkty Mozilli wpędziło mnie w ślepą uliczkę, jak mi się sypnął Krusader a dnf podczas instalacji teamviewera wykasował kilkanaście bibliotek z usr/lib zrobiłem w końcu test Memtestem86+ i juz po wszystkim, wadliwa kość wyjęta, RAM-u o połowę mniej ale system znowu działa, uff...

P.S. uważajcie na zakupy w x-komie, wykupiłem pakien OnSide, przyjechali z Asusa i powiedzieli, że X-kom grzebał w konfiguracji i nie powinienem mieć (zgodnie z numerem seryjnym) 16GB tylko 4GB i inny dysk i nie mogą mi tej pamięci wyminiec w ramach wizyty

a X-com powiedział, ze onside jest tylk na elementy Asusa, a pamięc i dysk jest od nich, więc mam im wysłać sprzęt do naprawy, tylko że w trakcie zakupu nikt mi nie mówił, że jest onside połowiczny bo w laptopie ktoś grzebał itd..., żenada

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarządaj odpowiednich wpisów na fakturze i zrób zrzuty strony z produktem, która de facto jest ofertą, bo tylko na tej podstawie podejmujesz decyzję

problem polega na tym że firmy od sprzętu sobie słono liczą z dobre konfiguracje, więc jak x-kom podmieni taniej jakieś ważne elementy jak pamięć czy dysk to uważam, ze robi dobrze, bo zaoszczędziłem tysiaka jak nic, tylko niech się informują klienta co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...