Skocz do zawartości

Fedora media writer


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo przydatny program i często z niego korzystałem ... do czasu. Obecnie i pod Xorgiem i pod Waylandem wywala mi się - okno nagle się zamyka. Korzystam obecnie z F25.

Czy ktoś ma jakieś konstruktywne sugestie na ten temat?

Kiedy Fedora będzie systemem godnym polecenia?

Wybierz wolność. Wybierz Fedorę.

 

Mniej ustawiania, więcej innowacji. Wybierz rodzaj Fedory

dostosowany do swoich potrzeb i od razu zabierz się do pracy.

Ha, Ha, Ha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne problemy z programami do wypalania obrazów ISO Windowsa pod Linuksem na USB. Dosłownie na żadnym programie typu unetbootin, imagewriter, multiwriter, etcher nie udało się nagrać ISO Windowsa. Tylko pod Windowsem program Rufus poprawnie nagrywał na Pendrive obraz ISO. A sam unetbooin takie coś pokazuje na Fedorze. Mimo że stworzyłem partycje F32 na USB, to ciągle o nią prosi. Wszystkie te programy Linuksowe co powyżej napisałem, poprawnie wypalają ISO z dystrybucjami Linuksa.

UNetbootin must be run as root. Close it, and re-run using either:
sudo QT_X11_NO_MITSHM=1 /usr/bin/unetbootin
or:
su -c 'QT_X11_NO_MITSHM=1 /usr/bin/unetbootin'

Kiedyś jeszcze posprawdzam te alternatywy dla Rufusa.

http://alternativeto.net/software/etcher/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza Rufusem używałem jeszcze - niestety też pod Windows - LiLi Linux Live Usb Creator https://www.linuxliveusb.com/
Wbrew nazwie potrafi skutecznie nagrać każde, nie tylko linuksowe botujące *.iso na pendrive. Ostatnio sprawdziłem nagrywając obraz Win10. Działa bezbłędnie.

Szkoda, że na Linuksa nie ma nic równie niezawodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas, że na Fedorze ten program bardzo dobrze pracował. Teraz przestał - wyszliśmy na wyższy poziom ;)

Suse Image writer też jest super i tylko on mi pozostaje.

Dopóki develperzy Fedory nie przestaną sobie robić jaj z użytkowników tego systemu i częstować ich kolejnym kronkielem, to będziemy zmuszeni kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2017 o 10:54, NoRobot napisał:

Kiedy Fedora będzie systemem godnym polecenia?

Cały czas jest takim systemem. Jednak musisz pamiętać, że F to przedpole dla RH i źródło dla pozostałych dystrybucji. To nie jest dystrybucja do zastosowań produkcyjnych. Fedora to nieustające laboratorium nowości, z których czerpią inni. Jeżeli potrzebujesz stabilności, LTS czy codziennej pracy firmy musisz wybrać coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Fedoras said:

Cały czas jest takim systemem. Jednak musisz pamiętać, że F to przedpole dla RH i źródło dla pozostałych dystrybucji. To nie jest dystrybucja do zastosowań produkcyjnych. Fedora to nieustające laboratorium nowości, z których czerpią inni. Jeżeli potrzebujesz stabilności, LTS czy codziennej pracy firmy musisz wybrać coś innego.

Przez długi czas byłem w Archu i tam takich "nowości" nie było. Arch ma wszystko co najnowsze z kernelem na czele i jest bardzo stabilny.

Do Fedory mam jednakże wielki sentyment, bo zaczynałem od Auroxa i FC2 albo FC3, a poza tym Fedora ma taki potencjał dodatków do Gimpa w którym ciągle pracuję, że wróciłem do niej. Poza tym do systemu opartego na RPM-ach łatwiej coś doinstalować z zewnętrznych zasobów, a w Archu to czysta alchemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, NoRobot napisał:

Poza tym do systemu opartego na RPM-ach łatwiej coś doinstalować z zewnętrznych zasobów, a w Archu to czysta alchemia.

Wszystko w Archu co mają pozostałe dystrybucje z zewnętrznych zasobów jest w AUR.

sudo yaourt - S brackets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, fredro said:

Wszystko w Archu co mają pozostałe dystrybucje z zewnętrznych zasobów jest w AUR.

sudo yaourt - S brackets

To wiem, bo przez kilka lat korzystałem z tej dystrybucji i musiałem poznać jej tajniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 22:36, NoRobot napisał:

Przez długi czas byłem w Archu i tam takich "nowości" nie było. Arch ma wszystko co najnowsze z kernelem na czele i jest bardzo stabilny.

Nie miałem na myśli najnowszych wersji oprogramowania tylko zupełnie nowe oprogramowanie, adoptowanie go, testowanie i wspieranie  rozwoju za pomocą własnych programistów. Jedne programy wymierają śmiercią naturalną, a inne są przejmowane przez pozostałe dystrybucje. Klasycznym przykładem jest systemd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...