Skocz do zawartości

VLC nie odtwarza DVD


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem cztery filmy:

Aladyn - włącza wstępne menu wyboru języków po czym nic się nie dzieje.

Władca Pierścieni - włącza menu ale film po włączeniu też się nie uruchamia

Hobbit - nic się nie dzieje

Stara płyta z jakiegoś magazynu "Propaganda PRL" - działa

Na Windowsie 10 wszystkie działają bez problemu, oczywiście też pod kontrolą VLC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[toni@localhost ~]$ dnf list libdvd*
Fedora Modular 31 - x86_64                                                                                                                                                      1.7 MB/s | 5.2 MB     00:03    
Fedora Modular 31 - x86_64 - Updates                                                                                                                                            3.2 MB/s | 4.0 MB     00:01    
Fedora 31 - x86_64 - Updates                                                                                                                                                    2.9 MB/s |  23 MB     00:08    
Fedora 31 - x86_64                                                                                                                                                               15 MB/s |  71 MB     00:04    
RPM Fusion for Fedora 31 - Free - Updates                                                                                                                                       194 kB/s | 423 kB     00:02    
RPM Fusion for Fedora 31 - Free                                                                                                                                                 241 kB/s | 663 kB     00:02    
RPM Fusion for Fedora 31 - Nonfree - Updates                                                                                                                                    134 kB/s |  69 kB     00:00    
RPM Fusion for Fedora 31 - Nonfree                                                                                                                                              321 kB/s | 241 kB     00:00    
Zainstalowane pakiety
libdvdnav.x86_64                                                                                         6.0.1-1.fc31                                                                                   @updates
libdvdread.x86_64                                                                                        6.0.2-2.fc31                                                                                   @updates
Dostępne pakiety
libdvdnav.i686                                                                                           6.0.1-1.fc31                                                                                   updates 
libdvdnav-devel.i686                                                                                     6.0.1-1.fc31                                                                                   updates 
libdvdnav-devel.x86_64                                                                                   6.0.1-1.fc31                                                                                   updates 
libdvdread.i686                                                                                          6.0.2-2.fc31                                                                                   updates 
libdvdread-devel.i686                                                                                    6.0.2-2.fc31                                                                                   updates 
libdvdread-devel.x86_64                                                                                  6.0.2-2.fc31                                                                                   updates 
[toni@localhost ~]$ 


Z tego co widzę prócz libdvdcss wszystko mam prawda? Bezpieczne to repozytorium Remi? Jak je zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SeeM napisał:

Pakiety są tutaj -   http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/tainted/31/x86_64/l/  -  ale nie widać ich w repozytorium.

Poszukałem i okazuje się, że niektóre  pakiety są w oddzielnym repo. Repo można zainstalować poleceniem

dnf install rpmfusion-free-release-tainted rpmfusion-nonfree-release-tainted

 

PS. @Toni  Repo Remi jest oczywiście OK. A jak je zainstalować? Wykazać trochę inicjatywy i poszukać w google.

Edytowane przez sunrise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki sory, ale ja nie rozumiem za bardzo co robię. Moglibyście mi wytłumaczyć? Tak bym wiedział na przyszłość?

Mam już chyba libdvdnav i libdvdread  -(co to w ogóle jest?) ale potrzebuję jeszcze  libdvdcss tak?

To ostanie ściągam poleceniem

rpm -ivh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/tainted/31/x86_64/l/libdvdcss-1.4.2-6.fc31.x86_64.rpm

czy

dnf install rpmfusion-free-release-tainted rpmfusion-nonfree-release-tainted

??  (raczej to drugie, ale do czego służy pierwsza komenda? I po pierwsze, ja już instalowałem chyba u siebie rpmfusion - to jest jakieś inne? )

Staram się wykazywać trochę inicjatywą, ale w tej sytuacji nie bardzo wiem co robię i nie bardzo wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://en.wikipedia.org/wiki/Libdvdcss

W skrócie:

libdvdcss to darmowa biblioteka oprogramowania typu open source do uzyskiwania dostępu do dysków DVD i ich szyfrowania zaszyfrowanych za pomocą systemu CSS.

Jest niezbędna do odtwarzana zaszyfrowanych dysków DVD

rpm -ivh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/tainted/31/x86_64/l/libdvdcss-1.4.2-6.fc31.x86_64.rpm

powoduje zainstalowanie biblioteki i to wystarczy.

 
dnf install rpmfusion-free-release-tainted rpmfusion-nonfree-release-tainted

To polecenie instaluje dodatkowe repozytoria z rpmfusion (jest ich przecież kilka, sam miałeś przynajmniej 2 zainstalowane).

Po ich zainstalowaniu prawdopodobnie wystarczy zainstalować libdvddcss poleceniem:

dnf install libdvdcss

Daj znać czy już poprawnie się płyty odtwarzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...