Skocz do zawartości

Fedoras

Użytkownicy
  • Zawartość

    322
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Ostatnia wygrana Fedoras w Rankingu w dniu Października 14 2023

Fedoras posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Ostatnie wizyty

6706 wyświetleń profilu

Fedoras's Achievements

Ekspert

Ekspert (8/16)

13

Reputacja

  1. Ja bym spróbował zainstalować samą Fedorę. Jeżeli to pójdzie bez problemów można zacząć szukać problemu w dual-boot.
  2. Ja to oglądam gołe baby :)
  3. Potęga. Wielkie dzięki @tomcio :-)
  4. Jeżeli windows masz na NTFS, to może tak: https://linuxconfig.org/how-to-mount-partition-with-ntfs-file-system-and-read-write-access Ale jeżeli w 24h2 wprowadzili jakieś wynalazki, żeby przymusić do stosowania tylko windzianego subsystemu dla nixów to będzie problem.
  5. Potwierdzam powyższe problemy z yt nawet na windows i potwierdzam, że jest to związane z wyśwetlaniem reklam. Niektóre filmy działają bez problemów np. wykłady naukowe bez reklam, a inne, zwłaszcza różne pierdoły gdzie reklamy są co 3 minuty robią duże problemy. Podejrzewam, że wina yt jest tylko połowiczna tzn. oni dostarczają mechanizmy, także dość agresywne, do wyświetlania reklam, a właściciel filmiku albo je wykorzystuje albo nie. Zazwyczaj próbuję ponownie puścić filmik za jakiś czas albo następnego dnia. Jeżeli błąd się powtarza, to rezygnuję z takiego filmiku, bo powtarzalne błędy oznaczają, że właściciel nie ma nic do pokazania, a tylko chce zarobić. Czasami pomaga wtyczka UA switcher i przełączenie się na np. telefon komórkowy.
  6. Alpine zawsze był jeden krok do tyłu z najnowszymi wynalazkami pocztowymi. Po jakiejś walce dałem spokój i od lat używam go tylko do poczty lokalnej. Zrobiłem jakiś forward i normalny send i w wysłanych mam jak w załączniku. Przejrzałem konfigurację ale nic specjalnego nie znalazłem. Większość ustawień ma default, ale to znaczy, że można ustawić adresata bez "małpich figli" Pozdrawiam PS. Konfiguracja kilku kont SMTP jest np. tu: https://www.schotty.com/General_Linux/Alpine_EMail_Client_Configuration/
  7. Jakoś tak, na jądrze 6.3.3. Obecne jądro Fedory to 6.8.11: https://linux-hardware.org/?probe=c78b5e28f1 Istotny jest jeszcze submodel, bo to może wiele zmienić
  8. 1. Być może po dłuższej pracy zawiesza się jakiś proces. Ja bym szukał problemów z ACPI (https://pl.wikipedia.org/wiki/ACPI) Ponieważ nikt nie komentuje działam w trybie edycji. 2. A sprawdzałeś takie zapytanie? https://html.duckduckgo.com/html?q=asus ARGB linux Może to nie pasować do wentylatora, ale od czegoś trzeba zacząć :-) 3. Próbowałeś zostawić kompa w takim stanie, żeby sprawdzić czy nie wyłączy się całkiem po 2, 3, 4 godzinach? Sprawdź w różnych miejscach temperaturę po uruchomieniu i zalogowaniu, a potem drugi raz te same miejsca po wielogodzinnej pracy. Jest też polecenie "sensors" z pakietu lm_sensors, które wyświetli temp. proca i innych elementów. Komputery Gaming lubią działać w trybie pompy ciepła. 4. Możesz sprawdzić czy zadziała restart i zmknięcie po restarcie.
  9. Może warto pozwolić aby kernel sam sobie zbudował moduł podczas restartu? https://linuxism.ustd.ip.or.kr/2015
  10. Dlaczego? Bo jeden lubi herbatę z cukrem, a drugi bez cukru. Windowsa nie trzeba pokonywać tylko socjalizować. Nie dawaj paliwa różnym takim, którzy chcieliby wszystko zuniformizować. Piękno Linuksa tkwi w różnorodności dystrybucji, a brzydota windows w tym, że jest robiony "pod sznurek"
  11. Ja, jeżeli mogę to zawsze instaluję różne OSy na różnych dyskach. Być może dlatego, że słabo znam się na majstrowaniu w partycjach. Drugie pytanie to pytanie filozoficzne i dotyczy wyboru między niezależnością, a wygodą. Instalując GRUBa na pierwszym dysku, przy starcie wybierasz w GRUB-ie, który system chcesz uruchomić (wygoda). Z GRUB-em na drugim, trzecim itd. dysku musisz wybierać w opcjach BIOSu, z którego dysku ma startować komputer. U Della jest to chyba F12, w ASUS-ie F8, ale wtedy systemy są niezależne od siebie i awaria jednego dysku nie unieruchamia drugiego, trzeciego itd. (niezależność). Wybór należy do Ciebie :-) Można też zainstalować GRUBA na wszystkich dyskach, ale to już ręczna robota, instalator tego nie zrobi. I praktyka: Na pierwszym dysku instalujemy OS dypu DD (dalej-dalej) np. windows, odpinamy dysk, zostają pozostałe dwa dyski. Na drugim dysku instalujemy kolejny OS typu DD np. Fedora, odpinamy drugi dysk, pozostaje dysk trzeci. Na nim instalujemy kolejny OS typu DD. Podpinamy wszystkie dyski. Przy starcie komputera uruchamiamy BIOS-owe boot menu i wybieramy z którego dysku ma startować komputer.
  12. No to mamy ciąg dalszy dystrybucji Rosa, do której, parę lat temu, zachęcał jeden z uczestników forum. Mój ówczesny komentarz chyba mu się nie spodobał :-) https://cyberdefence24.pl/technologie/rosja-wypuszcza-smartfona-ma-wlasny-system-operacyjny
  13. Uważam, że nie będzie żadnej fali migracji, podobnie jak nie ma fali migracji do krawiectwa, mimo że można kupić maszyny do szycia i wszystko szyć samemu. Obecny model cywilizacyjny zakłada istnienie tylko dwóch grup ludzi - zarządzających i zarządzanych. Systemy operacyjne jak i inne oprogramowanie, a nawet urządzenia tworzone są specjalnie dla tych grup. Jeśli chodzi o windows to według mnie wszystko zaczęło się w Viscie, przez wprowadzenie tzw. bitów spustowych (tilt bits), co opisuje Peter Gutmann: https://ipsec.pl/peter-gutmann-drm-obcia-vist.html Obawiam się, że dystrybucje linuksa też pójdą tą ścieżką, o ile już nie poszły, przynajmniej niektóre.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...