Skocz do zawartości

Co Sie Dzieje Z Forum?...


exbros

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Halo, halo, jest tu ktos? ;)
Jeszcze jest :) Jakoś dziwnie wszystko "przysnęło" po wakacjach i do tego po włamaniach na serwery RH. Bardziej chyba to drugie: brak aktualizacji = brak problemów :) Poza standardowymi "dałem 'su' ale w systemie nie ma polecenia XXX" ;) Przesadzam oczywiście, bo od czasu do czasu pojawiają się jakieś ciekawe tematy, które warto śledzić, żeby się czegoś nauczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, ze forum przycichlo. duzo racji jest w tym co pisze WalDo, ale z drugiej tez strony, ostatnio instalowalem 2 osobom F9 na roznych lapkach i nie napotkalem praktycznie zadnych problemow, ktore musialbym tu poruszyc. wszystko dzialalo od reki (np. iPlus co bylo moim gigantycznym zaskoczeniem) albo mozna bylo to latwo znalezc w necie.

 

generalnie, dostrzegam gigantyczny postep deweloperow i w wiekszosci przypadkow problemu ktore napotykalem od FC2 odchodza do lamusa. coz, za tydzien trzeba zainstalowac F10 beta zeby troche sie pobawic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krąży takie przekonanie że lepiej pracować na windows bo tam zawsze się coś dzieje, zawsze jest jakis problem a na linuksie jak się raz coś skonfiguruje to to działa hohoho a może i dłuzej. Swoją małą aktywność na forum tłumaćz właśnie tym choś własnie często zaglądam na forum właśnie po to żeby czegoś sie dowiedzieć. Jak skonfigurowałem parę usług które mi były potrzebne tak nie ma co robić wszystko działa bez zarzutów. Nie dziwię się że coraz mało postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją małą aktywność na forum tłumaćz właśnie tym(...)
To by oznaczało również, że nie przybywa użytkowników Fedory albo że ci, którzy mają pierwszy kontakt z Fedorą nauczyli się najpierw szukać a potem otwierać nowe tematy (w co wątpię ;) )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo że ci, którzy mają pierwszy kontakt z Fedorą nauczyli się najpierw szukać a potem otwierać nowe tematy (w co wątpię ;) )

Uważaj bo z krzesła jeszcze spadniesz ;)

Ostatnio koledze Fedorę zainsatalowałem, firmware do WiFi i kodeki do RMVB (bo tego najbardziej potrzebował). Apache'a mu zrobiłem i tyle. Wczoraj co ciekawe napisał że yum mu nie dziala, jak się okazało rozwaliła się cała baza rpm. Więc poleciłem cd / && touch frocefsck, a następnie rpmdb --rebuilddb. Działa. Jeśli coś nie dziala, to on szuka (tak, tak WalDo, szuka :D).

Ma Wine (bo coś tam robi we Flashu), gEdit mu wystarcza do pisania stron, Firefox (no przecież nie IE :P).

 

Ogółem mówiąc: Kolejny zadowolony klient :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, za tydzien trzeba zainstalowac F10 beta zeby troche sie pobawic :D

 

Wiąże z nią, nie ukrywam, wielkie nadzieje.. Po dość nieudanej F9 siedze sobie na F8 ale wszytko działa nawet ostatnio kernel poprawili pod moją płytę główną więc się nudno zrobiło (pomijam brak nvidii ;) )

 

@ morsik

Co do tych Twoich komend to drugą rozumiem ale pierwsza.... jaki ona ma cel bo jakoś zaciekawiła mnie ta konstrukcja cd / && touch frocefsck bo choć wiem jak działają poszczególne polecenia to nie bardzo wiem co taka zbitka będzie robiła ;)... a co niech jest jakiś nowy problem na forum :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza liczba wątków jest chyba spowodowana tym, że prawie wszystko działa "out of the box" . Już nie musimy oglądać po 5 razy w tygodniu tematu o czarnym ekranie po instalacji, czy długo włączającym się systemie (nawet ze wszystkimi standardowo usługami to jest max. 10 sek dłużej niż po optymalizacji) i inne banalne rzeczy jak odpalanie neostrady... IMO wątki są chyba ciekawsze, w tym przypadku ilość nie równała się jakości. Inna sprawa, że popularność ubuntu trochę odciąża inne dystrybucje, do nas dołączają najczęściej osoby mające już wcześniej kontakt z linuksem (właśnie z ubuntu). To moderatorzy forum ubuntu odwalają czarną robotę jaką jest nauczenie nowego użytkownika jak szukać i nie marudzić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzenie pliku forcefsck. Powoduje wymuszenie sprawdzenia systemu przy następnym rozruchu.

:lol: No gdyby nie ta informacja o restarcie to dla mnie było by to dalej nieprzeniknioną zagadką jak stworzenie pliku pomaga w tym wypadku :D Miło tak się trochę pośmiać :lol: ... Cały czas się mogę tu czegoś dowiedzieć mimo stanu śpiączki forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam z Neostrada tutaj na Fedorze ale w Aurox 9.4 do 11.1 to był koszmar o_o jak wreszcie doprowadziło się skrypt do jako takiego działania to po resecie trzeba było odinstalować i od nowa...doprawdy koszmar...jak wreszcie w 12tce zrobili paczkę RPM odpowiedzialną za to, to wkońcu w miarę dobrze działało, jednak wnerwilłem się na tyle, że kupiłem router i kartę bezprzewodową bowiem "przewodowa" wersja prawdopodobnie ma trachnięty chip na płycie głównej no ale chyba już jest po gwarancji ;)

Niedługo Fedora 10 powiadacie??? Tym razem wiem, że należy odczekać z miesiąc. żeby doszły paczki nVidia muhahaha dwa razy nie dam się (_wziąść_ → wziąć) ORT xD

O właśnie wczoraj w aktualizacjach zauważyłem XOrga 1.5 rany julek hurra hurra itd. :D

Jeszcze coś stricte tematu - ja tu staram się zajrzeć codziennie chociażby dla statystyki (oj wydało się ^_^) nieno żartuję, staram się poczytać trochę tematów i pomóc jeśli umiem ale niestety często gęsto moja wiedza jest niewystarczająca a zgadywać też nie chcę zbytnio, żeby nie oberwać :(

A wiecie, może jest coraz mniej postów bo np. taki SELinux przestał się pluć o byle co??? XD <joke>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...