Skocz do zawartości

[f10] Audacious - Nie Działa


matlas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge uruchomic playera Audacious z rezpozytoriow F10.

Podczas uruchamiania wywala takie cos:

 

audacious 
I/O warning : failed to load external entity "/home/matlas/.config/audacious/playlist.xspf"

 

Usuniecie tego pliku, stworzenie pustego lub usuniecie calego katalogu audacious nie pomaga.

 

Komus działa ten player w F10 ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączony SELinux, więc to nie on!

 

Póki co nie wiem jak go uruchomić a to jedyny player co moja kobieta akceptuje. Pomóżcie bo nie chce do F9 wracać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komus działa ten player w F10 ?
U mnie działa. Nie zgłasza żadnego błędu. Posuwaj pliki konfiguracyjne i spróbuj zainstalować audaciousa z F9, jedyne co przychodzi mi do głowy :) .

Ja mam to zainstalowane (może jakieś pluginy się kłócą):

rpm -qa | grep 'audacious'
audacious-1.5.1-4.fc10.i386
audacious-libs-1.5.1-4.fc10.i386
audacious-plugins-freeworld-mp3-1.4.5-2.fc10.i386
audacious-plugins-1.5.1-2.fc10.i386

EDIT: InIrudeBwoy też miałem to napisać, ale... ;) Ewentualnie zainstaluj jej xmmsa, pewnie nie zauważy różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączony SELinux, więc to nie on!

 

Póki co nie wiem jak go uruchomić a to jedyny player co moja kobieta akceptuje. Pomóżcie bo nie chce do F9 wracać :)

Zmień kobietę ;)

Głupi żart ale nie potafiłem się powstrzymać.

 

Próbowałeś uruchomić program na świeżym koncie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane:

 

 yum list *audacious*
Wczytane wtyczki: fastestmirror, refresh-packagekit
Zainstalowane pakiety
audacious.i386                             1.5.1-4.fc10        installed        
audacious-libs.i386                        1.5.1-4.fc10        installed        
audacious-plugins.i386                     1.5.1-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld.i386           1.4.5-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld-aac.i386       1.4.5-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld-alac.i386      1.4.5-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld-mms.i386       1.4.5-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld-mp3.i386       1.4.5-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld-tta.i386       1.4.5-2.fc10        installed        
audacious-plugins-freeworld-wma.i386       1.4.5-2.fc10        installed

 

1. Usuniecie ~/.config/audacious nic nie pomaga , nadal ten sam blad (i katalogi sie na nowo tworza, ale to oczywiste).

2. Usuniecie tego co wyzej, odinstalowanie i zainstalowanie tez nie pomaga (ten sam blad).

3. Usunalem znow to samo, zainstalowalem tylko te pakiety co podal thof ... i nadal ten sam blad.

4. Zainstalowalem wszystkie pakiety z nazwa audacious ... i ciagle ten blad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie błąd, o którym piszesz pojawił się przy pierwszym uruchomieniu. Audacious sam stworzył sobie plik o zawartości:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playlist version="1" xmlns="http://xspf.org/ns/0/">
  <creator>audacious-plugins-1.5.1</creator>
  <trackList/>
</playlist>

Instalowałem poleceniem

yum install audacious\*

z włączonym oczywiście repo rpmfusion.

 

Dziwne, bo identyczny błąd zgłaszany jest głównie z Ubuntu, najwięcej postów z przełomu czerwca i lipca 2008. Na pewno masz najnowszą wersję 1.5.1-4.fc10? Może potrzebny jest downgrade do poprzedniej? :unsure:

 

[EDIT]

O tę wersję to głupie pytanie - przecież napisałeś <_<

 

[EDIT2]

Zapomniałem napisać najważniejszego: u mnie działa bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to usunac? Nie pobieralem tego pakietu z rpmfusion (ani takiego nie widze).

 

@WalDo

No mi tworzy katalogi i confingi, ale takiego pliku co podales nie. Jak wroce z pracy stworze go recznie, zobaczymy czy pomoze.

 

EDIT

 

Po utworzeniu pliku recznie z taka trescia ciagle ten sam blad :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podepnę się pod temat.

U mnie na F10 działo się tak, że audacious co prawda się odpalał, ale.... Jak wchodziłem do katalogu z muzyką, klikałem na plik, to audacious zaczynał odtwarzać ostatnio słuchaną muzykę. Żeby posłuchać tego, na co sie kliknęło, trzeba było otworzyć play listę i usunąć wcześniej słuchany plik. Dość wkurzajace, nieprawda? No to wyrzuciłem audacious`a i zainstalowałem komendą podaną przez WalDo. Naciągnęło razem z zależnościami 25M. Nie pomogło. Wyrzuciłem to i na razie korzystam z Mplayera. Czy jest sens instalowania czegoś innego na małym lapku z malutkimi głośniczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...