Skocz do zawartości

Polski Remiks Fedora 13


Olbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak mi wpadła do głowy pewna myśl, a gdyby zrobić polski remiks Fedory 13? Coś jak robi to portal ubuntu.pl? Czy w ogóle padła kiedyś taka propozycja, a jeżeli nie, to jest w takowa szansa? Byłbym chętny w pomocy przy pracach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Milo, ze wychodzisz z inicjatywa i wyrazasz chec pomocy, ale... Jak najbardziej mozna cos takiego zrobic, natomiast nie wiem w jakim celu :) Obsluga GG czy czegokolwiek innego nie jest juz zadnym problemem, a zatem - jesli masz checi - rob, ale nie ma takiej potrzeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś widzę motywował się remiksami Ubuntu?

To jest naprawdę dobra inicjatywa i ułatwi wielu nowym użytkownikom start z systemem. Tylko do tego, jak sądzę, potrzeba więcej niż jedną osobę chętną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, czy taki remix jest potrzebny czy też nie, to zrobienie czegoś takiego nie jest specjalnie trudne. Kiedyś do magazynu Linux+Extra był dołączony ich remix Fedory 7, (w tym przypadku takie wersje nazywane są spinami) który zawierał dodatkowe kodeki, sterowniki i dwie gry. :) Na stronach Linux+ jest artykuł, w którym jest opisane jak taki spin stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora ma skrypty instalacyjne, które wyżej wymienione rzeczy robią (na przykład autoten i następne). Kwestia poszukania na forum i odpalenia skryptu. Jeden kolega forumowicz też pracuje nad swoim skryptem (gdzieś tu na forum powinien być topic, nie mam w tej chwili pod ręką).

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są oficjalne spiny, jest też Omega. Co w tym polskim spinie miało by niby być wyjątkowego?

Nikt nowy nie wie o autoten/easylife bo Ci co o nim wiedzą to go nie potrzebują :) a polski skrypt konfiguracyjny najwyraźniej padł nim został ukończony: http://github.com/Piotrek23/auto-config-pl

Jedynie poradnik się trzyma z tych forumowych pomysłów. W pseudo repo swoje paczki aktualizuje chyba tylko Sokar620. Newsy na głównej chciało już kilku pisać, tylko jakoś nikt do _PaT'a się nie pofatygował. Społecznym czynem nawet jak powstanie "SpinPL" to kto to będzie aktualizował z takim słomianym zapałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Ten spin, który był kiedyś w Linux+ zrobił mój brat :)

 

O uprawnienia redakcyjne do pisania newsów proszę się do mnie zwracać na PM. Z ogromną chęcią i entuzjazmem przyjmiemy w nasze szeregi nowych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na remix ubuntu http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2010/...u-10-04-wydany/ to poza skryptem GUI, w którego miejsce można wrzucić autoten to reszta jest kwestią dopisania nazw pakietów do pliku kickstart i to wszystko :) (osobiście dołożyłbym jeszcze operę 10.5x i chromium oraz wywaliłbym zamulającego firefoksa). Teraz biorąc pod uwagę tak małą liczbę zmian trzeba się zastanowić czy w ogóle to ma sens? IMO nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens, automatycznie dodane kodeki, działające kodeki. Pełne spolszczenie + dodane/usunięte niektóre pakiety. Pewnym osobom na pewno sporo rzeczy ułatwi więc chyba warto, skoro jak słyszę nie jest to wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale dla kogoś kto potrafi się obsługiwać apt-get i wie co i jak to remixy Ubuntu to też jakaś bajka(w większości). Ale jakoś są i wielu sobie chwali. Trzeba by się zastanowić co by do takiego remixu wrzucić..możne podejrzeć co tam *.buntowcy stworzyli?

 

PS. "nie potrzeb"..parafrazując przysłowie ludowe: nie pamięta wół jak lamą był :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...