Skocz do zawartości

Polski Remiks Fedora 13


Olbi

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy po prostu domyślnie dodać dodatkowe repozytoria, i stamtąd szły by wszelkie aktualizacje itp.

repo się przyda jeśli chcemy dodawać jakiś skrypt..mogą się pojawić jakieś błędy i co wtedy? Każdy będze musiał ręcznie aktualizować ten skrypt? co do miejsca na repo to po negocjuje z adminami u siebie na uczelni może z 500 Mb na repo się uda wytargować, albo gdzieś indziej(studiować wiecznie nie będę wiec lepsze było by inne rozwiązanie). Poza tym jakieś arty też się zdadzą bo standardowa fedora wizualnie kuleje.

 

Co do rozmiaru obrazu..to lepiej by było to 700Mb bo jak 1 G to i tak na cd nie wejdzie wiec po co się ograniczać w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

* które środowisko KDE/GNOME?

Gnome, po co zmieniać sztucznie na KDE?

* opera

A to niby czemu właśnie Opera? Już lepiej Chrome / Chromium i domyślny Firefox. Nie żebym był przeciwnikiem opery ale nie widzę logicznych przesłanek aby właśnie tę przeglądarkę umieścić.

wywalamy Rhytmbox

Czemu?

 

+ Java, działająca Java. W wielu przypadkach to spory problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

repo się przyda jeśli chcemy dodawać jakiś skrypt..mogą się pojawić jakieś błędy i co wtedy? Każdy będze musiał ręcznie aktualizować ten skrypt?
Wtedy mamy forum. Ale jeśli znajdzie się miejsce na repozytorium, i chętni do aktualizacji, to czemu nie... Ja ze swojej strony podejmuje się załatwienia miejsca na ISO.

 

Co do rozmiaru obrazu..to lepiej by było to 700Mb bo jak 1 G to i tak na cd nie wejdzie wiec po co się ograniczać w ogóle?
Jeśli to ma być coś w rodzaju Live CD, to 700 MB. Ja osobiście nie widzę natomiast przeciwwskazań w przygotowaniu DVD. W końcu główne założenie tego remiksu to przygotowanie wersji Fedory, która nie będzie wymagać instalacji dodatkowych kodeków itp. Po prostu ready to go :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mamy forum. Ale jeśli znajdzie się miejsce na repozytorium, i chętni do aktualizacji, to czemu nie... Ja ze swojej strony podejmuje się załatwienia miejsca na ISO.

Na razie to sprawa o mały priorytecie, jak będzie żyło to się może przydać. Na razie zostanmy przy zbudowaniu pierwszej wersji..albo przynajmniej wrzuceniu tu *.ks

 

Jeśli to ma być coś w rodzaju Live CD, to 700 MB. Ja osobiście nie widzę natomiast przeciwwskazań w przygotowaniu DVD. W końcu główne założenie tego remiksu to przygotowanie wersji Fedory, która nie będzie wymagać instalacji dodatkowych kodeków itp. Po prostu ready to go :)

 

Się zbuduje to się zobaczy ile miejsca zajmie..ale live-cd nie jest zły pomysłem, wiele osób na podstawie live-cd ocenia dystrybucję.

 

 

Post edytowany przez McGiwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lipca możecie liczyć na moje wsparcie.

Ja też jak się uwinę z potworem sesyjnym będę mógł więcej..na razie tylko przy testach co najwyżej.

 

Heos: Działająca java to jre w wielu przypadkach wiec znowu skrypcik sie kłania.

 

Kwestia zawartości cd/dvd:

  • muzyka: co do rhythmbox to ja bym go też zostawił + coś jeszcze, bo obsluga rhythmbox sprawia wrażenie dziwnej na samym początku. Unikałbym Banshee bo za nim w zależnościach poleci nam Mono a dla samego odtwarzacza bo co od razu cale Mono ciągać, chyba że coś jeszcze chcecie w C#?
  • video: gnome-mplayer ja bym proponował i wywalił totema
  • przeglądarka www: firefox + chromium
  • klient mail: dajemy jakiegoś?
  • komunikator: pidgin
  • compiz??
  • przeglądarka grafiki: gpicview
  • edytor text: zamieniłbym gedit na mousepad
  • programowanie: dorzucamy jakiś "programistyczny edytor" czy ide?..np geany, emacs:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wishlisty. Wygląda niestety na to, że każdy by widział w takim obrazie te programy, których sam używa. Może zróbmy kilkanaście różnych obrazów, jeden z Rhythmboksem, drugi z Banshee, trzeci z geditem, a czwarty z nano. I tak każdy razy x, żeby były dostępne wszystkie kombinacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wishlisty. Wygląda niestety na to, że każdy by widział w takim obrazie te programy, których sam używa. Może zróbmy kilkanaście różnych obrazów, jeden z Rhythmboksem, drugi z Banshee, trzeci z geditem, a czwarty z nano. I tak każdy razy x, żeby były dostępne wszystkie kombinacje. :)

Przesadzasz :rolleyes: . na razie nie ma aż tak rozjechanych propozycji. Po to jest forum by dojść do jakiegoś porozumienia, ja podalem propozycję.. mi nie jest ten remix potrzebny ale chce by to miało ręce i nogi i zawierało przydatne programy.

 

 

Post edytowany przez McGiwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić inaczej... Stworzenie ankiety to nie problem, załóżmy że w niektórych kategoriach dopuszczamy więcej niż jeden program i na podstawie ankiety wstawiamy programy, które zebrały najwięcej głosów?

 

"Z pod Spod palców mi to wyjąłeś". A przed rozpisaniem wyborów:) jeszcze kwestia Mono, jest troche popularnych programów w korzystających z niego, ale w Fedorze istnieje tendencja do eliminacji ich z livecd, idziemy za jej przykładem? (nie robię tu za RMS)

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ankietą to chyba dobry pomysł jest....

 

Chyba warto przydzielić priorytety w związku z tym co ma się znaleźć na płytce.

Wg. mnie najważniejsze aby system w pełni spolonizować, czyli do zainstalowanych programów od razu dołączyć tłumaczenie.

 

Ponadto z najważniejszych rzeczy to w systemie powinny się znaleźć:

  • flash
  • java
  • czcionki

Jeżeli chodzi o Multimedia to tu proponowałbym ankietę co do wyboru programów typu: vlc, mplayer, czy smplayer.

Jednakże jako niezbędne widziałbym zamieszczenie od razu kodeków.

Ponadto widziałbym okiełznanie Pulseaudio (nie wiem jak działa w F13, ale przewiduję problemy...;) ).

 

W kategorii Internet proponowałbym ankietę w sprawie przeglądarki i klienta poczty (dałbym możliwość zadecydować czy nie wywalić całkowicie z systemu Evolution).

Pidgina zostawiłbym jako domyślny komunikator ze względu na wieloplatformowość).

 

W kategorii Biuro wg. mnie nie ma co za dużo myśleć. Writer i Calc powinien się znaleźć...

 

Co do narzędzi administracyjnych, to uważam że chyba niezbędny jest: mc

 

Z "kosmetyki" dałbym też możliwość wyboru domyślnego tematu pulpitu, czyli ankieta...

 

Co do pozostałych spraw to już chyba gust użytkowników...

 

To tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam.

 

PS: Pomysł z remiksem bardzo mi się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najważniejsze aby system w pełni spolonizować, czyli do zainstalowanych programów od razu dołączyć tłumaczenie.

Wszystko poza OpenOffice.org i KDE zawiera od razu polskie tłumaczenie (nie liczę man-pages-pl).

Ponadto z najważniejszych rzeczy to w systemie powinny się znaleźć:

  • flash
  • java
  • czcionki

Jeśli będzie flash - nie będzie się to mogło nazywać "Fedora".

Jeżeli chodzi o Multimedia to tu proponowałbym ankietę co do wyboru programów typu: vlc, mplayer, czy smplayer.

Jeśli będzie VLC czy mplayer - jw.

Jednakże jako niezbędne widziałbym zamieszczenie od razu kodeków.

Jeśli będą własnościowe i opatentowane kodeki - jw.

Ponadto widziałbym okiełznanie Pulseaudio (nie wiem jak działa w F13, ale przewiduję problemy...;) ).

95% użytkowników PA nie sprawia problemów. Jeśli sprawia - to jest to błąd. Wywalenie go pozbawi tylko użytkowników wielu przydatnych funkcji.

Pidgina zostawiłbym jako domyślny komunikator ze względu na wieloplatformowość).

"Zostawić"? Przecież domyślny w Fedorze jest Empathy. Poza tym zaraz ktoś powie, że chciałby zamiast nich Kadu (które wciąż nie może znaleźć aktywnego i doświadczonego opiekuna w Fedorze - co jest o wiele ważniejsze od wtórnej roboty przy spinie).

W kategorii Biuro wg. mnie nie ma co za dużo myśleć. Writer i Calc powinien się znaleźć...

OpenOffice.org nie zmieści się na Live CD.

Z "kosmetyki" dałbym też możliwość wyboru domyślnego tematu pulpitu, czyli ankieta...

Czy jest jakiś motyw lepszy od Clearlooks? Nodoka jest paskudna. Coś na silniku Murrine?

Ja widzę tylko jeden problem -> Krusader... Niestety Gnome-commander nawet do pięt mu nie dorasta :(

Wymaga kdelibs - nie zmieści się na Live CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...