Skocz do zawartości

Polski Remiks Fedora 13


Olbi

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu opcja ankiety albo najczęściej proponowanych programów się kłania.

Osobiście korzystam z aplikacji Gnome pod XFCE, ale są dwa narzędzia, które z całą pewnością przebijają odpowiedniki "gnomowe". Są to krusader i k3b - z pewnością nie mają jakościowych i funkcjonalnych odpowiedników ze środowiska Gnome.

I tu niestety puryści "gnomowi" pewnie wniosą sprzeciw, ale mnie osobiście to właśnie podoba się w linuksie - żyjemy w zgodzie obok siebie :) Mam desktop XFCE, ale wykorzystuję najlepsze zdobycze Gnome, KDE i innych diabłów :)

Jeśli spin/remix ma być ułatwieniem i zachętą dla nowych użytkowników Fedory, to powinien IMHO łączyć zalety wszystkich dostępnych środowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnośnie skryptu..autoten może i jest dobry..ale ja bym się go nie czepiał za użycie zenity(fajne powiadomienie o braku wx) ale o użycie wx, które waży trochę. Wiec albo przepisać na pygtk(chwila wolnego i sam mogę to machnąć) albo pogodzić się z tym wx.

 

 

Post edytowany przez McGiwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje TUTAJ

 

Może udałoby się ten temat z propozycjami "podpiąć" (to taki ukłon w stronę moderatorów). :rolleyes:

Temat podpięty. Wszystko ustalone - po 25. maja nie ma możliwości zgłaszania dodatkowych propozycji. Wszystkie propozycje, które nadejdą po tym terminie, będą mogły być rozpatrzone dopiero przy następnym wydaniu remiksu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat podpięty. Wszystko ustalone - po 25. maja nie ma możliwości zgłaszania dodatkowych propozycji. Wszystkie propozycje, które nadejdą po tym terminie, będą mogły być rozpatrzone dopiero przy następnym wydaniu remiksu :)

No to pięknie!

Czy ktoś z obsługi forum zajmie się sporządzeniem ANKIETY, czy mam się tym zająć? - (no chyba że jest inny chętny :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie!

Czy ktoś z obsługi forum zajmie się sporządzeniem ANKIETY, czy mam się tym zająć? - (no chyba że jest inny chętny :) )

Na razie zbieramy pytania do ankiety. Jeśli chcesz, 25. maja o godzinie 24:00 możesz sporządzić ankietę z przedstawionych propozycji pytań.

 

A teraz inna sprawa: nasz remiks może nosić nazwę "Fedora Polish Remix", choć moim zdaniem lepiej zdobyć się na nazwę "Polish Fedora Remix". Jako logo, proponuję użycia loga Portalu Fedora.pl. Po zakończeniu ankiety, przed przystąpieniem do prac, udzielę informacji jak rozwiązać sprawę licencjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Purystą gnome nie jestem i kdelibs prędzej czy później się przyda, ale poco ten krusader? Co on takiego niby ma? I co to da docelowemu userowi? A nautilusa pewnie z powodu zależności się nie usunie. Jeśli wam chodzi o te dwa panele to w nautilusie z f13 "już" są. Robicie tą płytkę dla siebie czy dla nowicjuszy.

 

* nie wrzucajcie "autotena" itp. bo te aplikacje są wątpliwej jakości. Te programy powinny być już zainstalowane, włączone sudo z hasłem itd. Repozytoria powinny być dodane, nawet jeśli nie będą instalowane z niego programy. Ktoś tu sugerował Google Earth - i po co to? Albo ile osób używa picassy? Kto dzisiaj ma klienta email, że nie wspomnę iż zwykłym użytkownikom sprawia problem dodanie konta :) Dajcie im skype i kadu, a 90% będzie zadowolona. Dacie Chrome i będą klaskać uszami. Jak chcecie efektu to niech mają skrót na pulpicie do "Nasza klasa", będzie szło jak ciepłe bułeczki ;)

Oni nie chcą niczego ustawiać, nie zależy im na aplikacjach, które my preferujemy. Chodzi tylko o to, żeby po włożeniu płytki/pendriva mieć połączenie z netem, sprawdzić co nowego na youtube, opłacić rachunki bankowe, pogadać przez kamerkę, posłuchać muzyki, napisać sprawozdanie i obejrzeć film. Reszta jest opcjonalna, albo nawet zbędna.

* dajcie ze dwie gierki i jakiś program z windowsa na wine dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krusader jakoś nie jest niezbędny do życia nowym . Amarok za to by się przydał moim zdaniem . No , ale tutaj też kdelibs się kłania.

Clementine ( player ala amarok z serii 1 ) jest dość ciekawym projekrtem - u mnie dizała stabilnie i nie wymaga kdelibs, ale chyba nie ma go w repo fedory jeszcze :/

instalaowanie domyślnie wine może wiązać sie z tym,że ludzie zainstalują linuksa, ściągną np. aqq i za chwilkę będą marudzić że im nie dizała.

Jak już to trzeba by alias może jakiś ustawić - okienko typu :

"URCHAMIASZ PROGRAM DLA SYSTEMU WINDOWS !!! TO NIE JEST PROGRAM PRZEZNACZONY DLA TWOJEGO SYSTEMU OPERACYJNEGO !!! ....... " itd.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz inna sprawa: nasz remiks może nosić nazwę "Fedora Polish Remix", choć moim zdaniem lepiej zdobyć się na nazwę "Polish Fedora Remix". Jako logo, proponuję użycia loga Portalu Fedora.pl. Po zakończeniu ankiety, przed przystąpieniem do prac, udzielę informacji jak rozwiązać sprawę licencjonowania.

Skoro polski to czemu anglicyzm? Czemu remiX i poliSH? Skoro można Remiks (co jest także poprawną formą) i Polski, co jest jak najbardziej poprawną formą.

 

Dalej, logo portalu? W sensie logo Fedory plus adres do portalu? Nic innego tam nie widzę.

Czemu by nie przerobić loga Fedory, nie jestem specjalistą grafikiem, ale coś w ten deseń:

fplogopl.png

Czemu biało-czerwony, chyba tłumaczyć nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej podzielić w poziomie i dolną połówkę zrobić czerwoną. Takie moje dwa grosze.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro polski to czemu anglicyzm? Czemu remiX i poliSH? Skoro można Remiks (co jest także poprawną formą) i Polski, co jest jak najbardziej poprawną formą.

 

Dalej, logo portalu? W sensie logo Fedory plus adres do portalu? Nic innego tam nie widzę.

Czemu by nie przerobić loga Fedory, nie jestem specjalistą grafikiem, ale coś w ten deseń:

fplogopl.png

Czemu biało-czerwony, chyba tłumaczyć nie muszę.

Dla uniknięcia niejasności słolwo "remix" powinno być napisane po angielsku. A jeżeli "remix" po angielsku, to i "Polish" bardziej po angielsku pasuje. Jestem też za umieszczeniem (na przykład w zakładkach Firefoksa), odnośnika do Portalu Fedora.pl. Odnośnie loga, jestem otwarty na propozycje. Podoba mi się Twoja propozycja Heos, natomiast nie wiem, czy pomysł esaila nie byłby bardziej klarownym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wciskać flagę do wszystkiego. Darujcie sobie te elementy narodowe. Nie mniej nazwy powinny być jak najbardziej polskie.

Ja proponuje nazwę Słomka i tego typu logo:

http://stylio.pl/members/styliopedia/0/534_l.jpg

choć bardziej mi odpowiada to co ten gość ma na głowie:

http://www.decostore.pl/photo/product_smal...4996d03cebc.jpg

:D

kurde, miejcie trochę do tego dystans a nie flaga i trzy członowe nazwy po angielsku. A tak w ogóle to przerabianie logo fedory jest nie legalne bez ich zgody i było już kiedyś przerabiane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uniknięcia niejasności słolwo "remix" powinno być napisane po angielsku. A jeżeli "remix" po angielsku, to i "Polish" bardziej po angielsku pasuje. Jestem też za umieszczeniem (na przykład w zakładkach Firefoksa), odnośnika do Portalu Fedora.pl. Odnośnie loga, jestem otwarty na propozycje. Podoba mi się Twoja propozycja Heos, natomiast nie wiem, czy pomysł esaila nie byłby bardziej klarownym rozwiązaniem.

Nie mam nic przeciwko umieszczeniu adresu portalu, jak najbardziej skoro pod jego skrzydłem jest robiony remiKS, ale nie jako główne logo.

 

Gdzie tu niejasność? Remiks, to remiks i tyle. Tym bardziej, że to polski remiks ;)

 

Jak pisałem wyżej, nie jestem grafikiem to tylko była propozycja aby przerobić logo na bardziej swojskie, pasujące do polskiego remiksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...