Skocz do zawartości

5 Lat Z Fedorą :)


Amos

Rekomendowane odpowiedzi

Bo Fedka jest the best :)

Za malo sie dzialo na Archu, a kazda aktualuzacja Fedorki byla witana dreszczykiem emocji. System mi wstanie czy nie? Na szczescie teraz z jakoscia updatow jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Fedka jest the best :)

Nie powiedziałbym :) To znaczy jak komuś odpowiada to, że jeśli potrzebuje programu niezgodnego z polityką fedory to musi zawsze doinstalować osobne repo (np. flash, chromium, google earth, skype, playonlinux itp. a do opery nawet chyba nie ma) to w sumie spoko. Do tego dochodzi chyba niepotrzebnie skomplikowana budowa plików SPEC i te dwie rzeczy sprawiają, że fedora jest dosyć ograniczona. To co dostajemy od twórców fedory jest ok i wysokiej jakości, ale jeśli chcemy coś więcej to trzeba się niesamowicie napocić.

 

Za malo sie dzialo na Archu...

To chyba na livecd przez te pół roku siedziałeś :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba na livecd przez te pół roku siedziałeś :D

 

Nii normalnie instalacja na dysk, ale widzę że kolega ma inne doświadczenia. Jedyne co mnie denerwowało w Archu (tak w ogóle to system cacy) to wielkość updatów (w porównaniu z deltami Fedorowymi), miałem wtedy kiepskie łącze.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to wielkość updatów (w porównaniu z deltami Fedorowymi), miałem wtedy kiepskie łącze...

Bardziej to częstość, bo ogólnie objętościowo to pakiety są sporo mniejsze od rpmów fedory. Jednak faktycznie rpm ma tę przewagę, że ma system deltarpm. Z drugiej strony, jeśli porównać szybkość instalacji, aktualizacji, usuwania i ogólnie pracy z pakietami, yuma i pacmana to po raz kolejny fedora zostaje daleko, daleko w tyle.

Btw. nie piszę tego wszystkiego po to, żeby kogoś denerwować. Po prostu trzeba poszukiwać nowych, lepszych rozwiązań. Tak jak teraz, zaczynam moje czwarte już podejście do KDE wciągu 6 miesięcy, bo wierzę w ten pulpit, pomimo że na każdym kroku natrafiam na problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabość do KDE i mimo że często używam innych managerów okien to prędzej czy później wracam do KDE. Teraz też po pół roku z Gnome, na F13, razem z instalacją F14 przyszło KDE i jest git.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Głównie ze względu na krusadera i dużo większe możliwości przystosowania środowiska do własnych potrzeb niż np. na gnome. Dodatkowo umożliwienie tworzenia dodatków na zasadzie niby "wtyczek", czyli plasma wpływa naprawdę na wzrost przydatności programu co pokazał firefox (btw. opera 11 też ma wtyczki). Szkoda tylko, że integracja środowiska z pulseaudio póki co leży. Dodatkowo teraz zmagam się z wyciekami pamięci w plasmie... W sumie to już KDE 4.5, a tak wiele rzeczy pozostało do naprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thof , być może te wszystkie błędy będą naprawione gdy developerzy Fedory i innych linuksów zdecydują wreszcie które środowisko

graficznme chcą rozwijać . A w tej chwili jest kilka rodowisk i developerzy walczą z błędami w każdym z nich .

Programiści np w apple w ilu środowiskach graficznych dla systemu MacOS pprawiają błędy ?

Albo w microsofcie ; jak wygląda sytuacja z intergowaniem sterów dźwięku z różnymi :angry: środowiskami graficznymi :rolleyes:

Kiedy wreszcie w Fedorze zapanuje porządek :ph34r:

  • Downvote 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek to ty? ;p

 

Tak na powaznie to ten temat sie juz przez forum przewijal, glowna odpowiedz jest taka ze ci os windy i maka robia za kase to co sie im kaze. Nasi robia to na co maja ochote w danym momencie.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie uwazasz ze najwyzsza pora ten stan zmienic.

Jesli to beedzie dalej w taki sposób jak teraz to linuks nie ma szans na dogonienie

chocby MacOS , nie wspomniawszy juz o windows :unsure:

Zmienic ten stan jest bardzo latwo. Zacznij placic programistom za to, co uwazasz za sluszne i to takie pieniadze, ze praca dla Red Hata czy Novella bedzie dla nich nieoplacalna. I tak samo zrób z kazdym wolontariuszem pracujacym przy kazdym projekcie.

 

A wiec zatrudnij Lennarta Poetteringa w projekcie JACK, plac Matthiasowi Clasenowi za prace nad KDE i wszystkich programistów niepotrzebnych twoim zdaniem desktopów zeslij do pracy nad zyndadubidubiksem.

 

Czasami zastanawiam sie, czy wiesz *cokolwiek* o Linuksie, wolnym oprogramowaniu i calej tej reszcie. Czy ty widzisz róznice miedzy kodem na wolnej licencji i produktem firmy X. Czy wyzej wymienione przeze mnie nazwiska cokolwiek ci mówia.

 

A najciekawsze pytanie ciagle pozostaje zagadka: co daje ci Linux, czego inny, komercyjny system ci nie dostarcza?

 

Kiedy wreszcie w Fedorze zapanuje porzadek :ph34r:

Porzadek zapanuje, gdy pelnie wladzy zdobedzie Jedna Partia, Przewodnia Sila Narodu.

 

To zacytowane zdanie Darka przebija wszystkie szczyty absurdu, przy tym Pythoni wygladaja jak ostoja logiki i zdrowego rozsadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...