Skocz do zawartości

Fedora 15 - Data Wydania


mcaffey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdzieś czytałem, że Fedora 15 (oczywiście mowa o wersji stabilnej a nie o becie) ma wyjść w okolicach maja tego roku. Wiecie może, czy to jest potwierdzona informacja ? Czy raczej w okolicach maja się pojawi, czy już wiadomo, że raczej będą przeciągnięcie (jak długie) ? Bardzo nie mogę się doczekać kiedy wyjdzie - stąd ten temat ;) Pozdrawiam

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdążyli dwa razy przesunąć :) Ale nic dziwnego, bo ta wersja zawiera więcej zmian niż zwykle: Gnome 3, nowsze gcc (przebudowanie wszystkich pakietów), systemd i mniejsze aktualizacje KDE, Xfce, przejście na LibreOffice i wiele innych. Po serii nudniejszych dla zwykłego użytkownika wydań, F15 będzie na pewno ciekawym wydaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie aż tak źle. Na Archu większość wymienionych rzeczy jest dostępnych właściwie od dnia premiery i KDE 4.6 jest jak najbardziej ok, podobnie systemd, którego używam od kilku tygodni i na pewno jest to krok na przodu. LibreOffice jest też bezproblemowy. Xfce to nie wiem, ale oni raczej aktualizują z głową. Największą niewiadomą jest Gnome3, z który są problemy jak to z nowym oprogramowaniem, ale myślę, że tak bardzo ograniczona konfiguracja pozwoli już teraz zapewnić jakąś sensowną stabilność, a z czasem będą wzbogacać to środowisko.

No i nie wiem jak z gcc, ale tu raczej nie ma miejsca na wpadki, więc można spodziewać się jakichś optymalizacji i wzrostu wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszystko dziala stabilnie.
Taka mam nadzieje. Poprzedni mój wpis, to tylko rodzaj ciezkiego dowcipu :)

Fedora z wydania na wydanie robi sie coraz bardziej przyjazna i stabilna, czego dowodem znacznie mniejsza niz kiedys ilosc postów z problemami po wydaniach F13, F14. Miejmy nadzieje, ze po F15 bedzie jeszcze mniej.

 

Zmiany w Gnome moga przyniesc wiele niespodzianek. Szkoda, ze - przynajmniej na razie - nie udalo mi sie uruchomic Gnome 3 na maszynie wirtualnej (jedyne doswiadczenia z Gnome3 z LiveCD odpalonej na maszynie "fizycznej" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystkie, nawet z tych wymienionych. Na liście http://fedoraproject.org/wiki/Releases/15/FeatureList można znaleźć 50% GCC 4.6, ale powinno być ok.

Jakoś ludzie instalowali testowali gnome-shell na VB i może nie masz najnowszej wersji VB, albo wyłączoną akcelerację 3D, bo bez tego nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos ludzie instalowali testowali gnome-shell na VB i moze nie masz najnowszej wersji VB, albo wylaczona akceleracje 3D, bo bez tego nie ruszy.
Mam VB 4.0.4, zainstalowane rozszerzenia, wlaczona w opcjach akceleracje 3D i na wirtualnej odpala sie fallback. [EDIT]Nie instalowalem F15 z Gnome 3 na dysku wirtualnej maszyny tylko uruchamialem z obrazu emulujacego naped CD maszyny wirtualnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4.0.4_OSE r70112 i moze faktycznie normalnie odpala sie falback, ale wystarczy uruchomic terminal i wpisac gnome-shell --replace i dziala. Na starszych wersjach jak sprawdzalem to nie dzialalo. Jednak chodzi baardzo wolno.

 

EDIT: no tez odpalilem z zamontowanego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnome-shell --replace i działa.
U mnie nie bardzo :)

(gnome-shell:1424): Clutter-CRITICAL **: Unable to initialize Clutter: Unable to select the newly created GLX context
Window manager error: Unable to initialize Clutter.

I ze zwykłego usera i z roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znowu Catalyst wyjdą w miarę prędko czy trzeba będzie czekać...ostatnim razem (przy Fedorce 14) uporali się dosyć prędko, w miesiąc albo i troszkę mniej :)

Mmm Firefox 4 działa na zakazanym systemie całkiem sprawnie, co prawda pożera dużo RAM jak jakaś niepoprawna jaszczurka, ale czuć różnicę bardzo

domyślny Python 3.2

A coś w nim złego jest? No chyba, że nie będzie kompatybilny z kodem pisanym w Python 2.x to zrozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...