Skocz do zawartości

Planowane Wydanie Fedory 18


fedora30

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe o której godzinie udostepnia,

Jest juz od jakiegos czasu. Chyba od 11. stycznia nie bylo zadnych zmian w obrazach.

 

[EDIT]

Z dat obrazów na mirrorach wynika, ze chyba juz 9.01.2013 byl gotowy obraz. Np. http://ftp.ps.pl/pub/Linux/fedora-linux/releases/18/Fedora/x86_64/iso/

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFCE LiveCD sie miesci ;)

 

Ostatnio zaprzyjaznilem sie z GNOME 3 :) Aczkolwiek zmiany w GNOME 3.6 (przeniesienie wejscia w programy jako ikone w pasek szybkiego uruchamiania) nie do konca mi sie widza :)

 

 

Ok, dzieki, zainstaluje ten program. Ooo wlasnie pojawila sie na stronie juz oficjalnie.

 

Jesli chodzi o FedUp, bardzo latwo sie go uzywa. Paczke dodali do repo, potem jako root:

 

fedup-cli --network 18 --debuglog fedupdebug.log --instrepo http://dl.fedoraproject.org/pub/alt/qa/fedup/f18-RC4/<architektura>/

 

 

Pewnie zmienia to, jak tylko ogarna sie z aktualizacja artu. RC4 po zaktualizowaniu to juz final. Ewentualnie mozesz puscic aktualizacje z iso stabla jak mam zamiar to zrobic. Jesli aktualizacja sypnie sie jak pare dni temu, po prostu daruje sobie na razie F18. Niestety nie mam wolnej plytki pod reka a iso z USB nie startuja na kompach z EFI jak u mnie (gdzies nawet na fedoraproject o tym czytalem), wiec pozostaje aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy u Was po aktualizacji FedUp'em tez niektóre pakiety zostaly w wersji z Fedory 17? U mnie praktycznie wszystkie które dotycza Qt nie zaktualizowaly sie do wersji z Fedory 18. Zauwazylem tez, ze nie ma w repo kadu.

 

Wszystko w normie - czasem nie ma sensu rekompilowac pakietu raz jeszcze tylko po to aby w nazwie bylo f18, kiedy nic sie w nim nie zmienilo miedzy wydaniami, szkoda na to czasu i energii, a efekt bylby tylko kosmetyczny, wyzszy numerek wydania w nazwie pakietu. Z Kadu tez wszysto w "normie". Owym programem nie mial sie za bardzo kto opiekowac dla Fedory, przez to trzeba sobie radzic nieco samemu. Zajrzyj tutaj: http://forum.fedora....-dzieje-z-kadu/

 

To jest jednak Linux, wiec zawsze mozesz sobie skompilowac sam i ladnie paczki zbudowac za pomoca speca - chyba jakis jest w podlinkowanym temacie :)

 

 

PS: Druga aktualizacja FedUp F17-->F18 byla wiekszym sukcesem, ale dolny tray w GNOME3 byl tak duzy, ze nic niemal nie bylo na nim widac (inaczej - tray byl duzy, ale ikony jeszcze wieksze i widac bylo tylko ich górna polowe). Nie dzialalo odmontowywanie (widget nic nie pokazywal). Czasem pionowa krecha na srodku ekranu. Odnalazlem czysta plytke, wypalilem obraz i na Live wszystko dziala - chyba strace zaufanie do aktualizacji i raz na te pól roku trzasne czysta instalacje. Co do samego instalatora i partycjonowania - NIEINTUICYJNE. Z palca musialem podlinkowywac partycje po F17 bo niby instalator wykrywal je jako /,/home itd, ale tak czy siak trzeba mu bylo dopomóc. Parokrotnie uruchamialem tez instalator od nowa, bo / po zaznaczeniu sformatowania znikal z ekranu partycjonera - no nie domyslilbym sie, ze tak to ma byc, miast oznaczyc graficznie te partycje w jakikolwiek sposób do sformatowania - a tak pach, zaznaczasz ja do sformatowania i nagle znika bez slowa z ekranu... jak, gdzie, co sie stalo? Ano... W sumie Fedora wlasnie sie instaluje, ale choinka wie, czy instalator podmontowal wszystkie partycje jak mial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym, ze nie ma sensu kompilowac od nowa pakietu. Z tym, ze jest jedna sprawa - wersja Qt z Fedory 17 wymaga pliku libtiff.so.3, którego to po aktualizacji nie ma (jest libtiff.so.5). Oczywiscie mozna zrobic dowiazanie, ale wydaje mi sie, ze pakiet powinien zaktualizowac sie do wersji dla Fedory 18, bo odpowiednie pakiety w repozytorium sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...