Skocz do zawartości

Planowane Wydanie Fedory 18


fedora30

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli weszla nowa wersja biblioteki, nie ma starszej i pakiet przystosowany jest wtedy tak, by korzystac z nowszego libsa. Niemniej jeszcze dzis ale nie wiem juz gdzie, gdzies chyba na stronie fedory...a moze innej :) rzucilo mi sie w oko, iz jest mozliwosc iz FedUp nie zaktualizuje wszystkiego. Nie winie tu FedUpa, ale mnie 2 aktualizacje poprzez niego nie banglaly do konca jak mialy, poza tym, jest to dosc nowe narzedzie wprowadzone dopiero teraz, wiec nawet na stronie FedUpa pisze, iz niektóre funkcjonalnosci dla niego sa dopiero planowane. Nawet nie udalo sie dla niego napisac w terminie GUI. Ja zainstalowalem pare minut temu na czysto Fedore 18 i dopiero teraz wszystko dziala jak mialo. Mysle, ze z czasem dopracuja tego upgradera jak PreUpgrade, którym wykonywalem pare aktualizacji i zawsze z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadu jest na wiki - http://repo.gospogie...ajsk.pl/Fedora/ Paczki są na razie dla F17, więc trzeba sobie ściągnąć samodzielnie, albo w pliku fedora-gospogied.repo zmienić $releasever na 17, albo przebudować SRPM.

Coś masz namotane z tym Qt, aktualnie jest qt-4.8.4-4.fc18. Wyczyść cache yuma, sprawdź jakie masz włączone repozytoria, jaka jest wersja pakietu fedora-release.

 

@Jusko. Też dumałem gdzie znikają zaznaczone partycje i wyszło na to że nigdzie, tylko "przechodzą" trochę wyżej jako hm.. "gotowe do instalacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech - a ja cieszylem sie za bardzo. To nie wina FedUp, ze mam schrzanione GNOME3, dziwne krechy na ekranie i niedzialajacy widget podlaczonych urzadzen. Puscilem aktualizacje i po niej to samo. Widac FedUP poprawnie aktualizowal, a problemy sa gdzies w aktualizacjach systemowych. Powracam jeszcze na miesiac, dwa na Fedore 17 jak bede mial sile na kolejna reinstalacje, a FedUp zwracam honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawili Empathy, w końcu wyświetlanie kontaktów nie jest uzależnione od przynależności do grup w kontaktach. A tak ogólnie to widzę że chyba Fedora/Gnome chce wymusić na użytkownikach jak najczęstsze wykorzystywanie skrótów klawiszowych.

 

To chyba podstawa przy pracy w GNOME3 przy wielu pulpitach i oknach. Przykładowo polubiłem GNOME3, ale wkurza mnie po którymś już razie przełączanie się na podgląd pulpitu aby wybrać odpowiednią aplikację czy przełączyć się na dany pulpit. Wtedy nieocenione jest Alt+Tab czy Ctrl+Alt+strzałki. Muszę jeszcze wyczaić, czy nautilusa da się uruchomić skrótem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz co chcesz przeciez to Linux ;-)

 

Dzieki - ciachnalem juz Nautilusa na skrót klawiszowy - nie zawsze sie uruchamia, ale jest :) Teraz jest juz OK - 10 przelaczanie sie pod rzad na podglad pulpitów potrafilo juz nuzyc :) Na ten moment GNOME 3.4.2 mi odpowiada, w Fedorze 18 juz nieco mniej (pomijajac to, ze po aktualizacjach w F18 wykrzaczyl sie caly dolny tray i dzieje sie tak za kazda instalacja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...