Skocz do zawartości

Fedora 26 i niedziałające aplikacje


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie najnowszą Fedorę.

Ku mojemu zaskoczeniu tym razem system jest stabilny (na początku wyskoczyły jakieś błędy ale to do pominięcia). Wszystko było by OK, ale ...

No właśnie znowu jest "ale". Program Gparted nie chce się dać uruchomić. Co to się dzieje?

Zajrzałem do postów na Forum i dowiedziałem się, że nie jestem szczególnym przypadkiem, bo u innych też ten program nie działa. Wszystko wina waylanda!

Zastanawia mnie polityka developerów Fedory. Po co wypuszczać na rynek samochód z fabrycznie nieszczelną miską olejową? Czy oni nie wiedzieli o tym, że niektóre aplikacje obecne w repozytoriach nie będą się uruchamiać na waylandzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora zawsze była taka. Gdzieś muszą testować w zamian za darmowy system. Wiem, że to sposób myślenia, który nie wszyscy chcą akceptować, szczególnie w wersji stabilnej, ale pamiętaj, że nadal masz wsparcie dla F25.

Poza tym po wymianie "miski olejowej" na nową zostawili Ci starą do samodzielnego montażu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WalDo napisał:

Fedora zawsze była taka. Gdzieś muszą testować w zamian za darmowy system. Wiem, że to sposób myślenia, który nie wszyscy chcą akceptować, szczególnie w wersji stabilnej, ale pamiętaj, że nadal masz wsparcie dla F25.

Poza tym po wymianie "miski olejowej" na nową zostawili Ci starą do samodzielnego montażu :) 

Najlepiej korzystać ze starszej wersji Fedory do bólu czyli do tej pory kiedy dnf nie będzie znajdował aktualizacji systemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, NoRobot napisał:

No właśnie znowu jest "ale". Program Gparted nie chce się dać uruchomić. Co to się dzieje?

Coś słyszałem o waylandzie? Zaloguj się do Gnoma w Xsach (możesz to wybrać podczas logowania po wybraniu uzytkownika, kliknij w ikonkę kółka zębatego obok pola na hasło). Mi się uruchamia, podobnie jak wiele innych rzeczy. Szacunek dla autorów Fedory za domyślnego Waylanda, ale dla mnie jeszcze za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najdziwniejsze, że Fedora jest reklamowana jako system gotowy do pracy od razu po zainstalowaniu. Jak pracować na systemie z takimi wadami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głównej Fedory https://getfedora.org/pl/

"

Wybierz wolność. Wybierz Fedorę.

 

Mniej ustawiania, więcej innowacji. Wybierz rodzaj Fedory

dostosowany do swoich potrzeb i od razu zabierz się do pracy.

Tutaj pewnie chodzi o wytężoną pracę nad naprawianiem licznych błędów tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, developer said:

Normalnie. WywalićWayLand'a i zainstalować Xorg

Nie wywalę Waylanda, bo w nim pięknie filmy chodzą. Przełączam się na Xorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...