Skocz do zawartości

Czy Masz Zainstalowanego Windowsa?


kamillys

Czy masz zainstalowanego Windowsa?  

223 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz zainstalowanego Windowsa?

    • Tak, bo musze.
      88
    • Tak, bo chce.
      41
    • Boje si? go usuwa?.
      3
    • Planuje wywali?. :)
      19
    • Nie, ale chyba zainstaluje go.
      9
    • Nie i nigdy go nie zainstaluje.
      63


Rekomendowane odpowiedzi

Ech ja mam dobrze, bo lapa mam na własność, więc nie muszę cierpieć z powodu "A co to za fajny windows, o jakie ladnie ikonki, oooo areło ale dlaczego takie fajne" etc itp :D

Co prawda czasami znajomi siądą do sprzętu, i wtedy jest czasami koszmar, bo weź wytłumacz że nie można gg zainstalować, bo przez wine nie chodzi. A co to wine? A po co Ci (_linuks_ → Linux) ORT [odp. A po co Ci windows? :D], etc etc.

 

Tylko (_linuks_ → Linux) ORT- od ponad roku podchodziłem do różnych distro, ale ostatecznie pół roku temu vista się posypała, zabierając przy okazji wszystkie dane razem z układem partycji, więc się wściekłem, ściągnąłem fedorę, i na początku używałem razem z vistą, coby mieć dostęp do info jak wifi uruchomić :D

Jak uruchomiłem to z kolei też mnie vista ciągnęła, więc ją wyrzuciłem w cholerę, bo w takim układzie nigdy bym się nie nauczył :D

 

(_linuks_ → Linux) ORT i tylko (_linuks_ → Linux) ORT, OpenSource rządzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co prawda czasami znajomi siądą do sprzętu, i wtedy jest czasami koszmar, bo weź wytłumacz że nie można gg zainstalować, bo przez wine nie chodzi.
A co ty tu panie za cherezje opowiadasz? I nie myślę o wine, tylko o tym, że GG nie można zainstalować...

 

Jak uruchomiłem to z kolei też mnie vista ciągnęła, więc ją wyrzuciłem w cholerę, bo w takim układzie nigdy bym się nie nauczył :D
Boś małej wiary i siły... :) logujesz się na linucha i działasz... ja niestety windę trzymam tylko i wyłącznie z powodu photoshopa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ekg jest faaajny :P

ahem

Mam niestety Wingroze ale planuje wywalic...

Mam ja z tego wzgledu, ze od roku conajmniej 2005 nie posunelo sie wlasciwie nic wobsludze GameGuard'a ani w Wine ani w Cedega wiec albo bede musial kiedys zrezygnowac z tych kilku MMO albo oni wkoncu cos z tym zrobia...takto bym wywalil tu i teraz...

 

P.S. Kadu jest the best :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z takim podejście... to się nie dziwię. Chcesz być oryginalny a grasz na pirackich serwerach? Cedega pięknie obsługuje Lineage, WoW czy nawet EVE, choć jeśli chodzi o tę ostatnią już nie potrzeba Cedegi do gry, gdyż devi wypuścili przy współpracy z Transgaming klienta pod linucha i MACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ponad pol roku temu wywalilem winde... i jest OK:D na poczatku bylo troche problemow z zamiennikami aplikacji i ze sterownikami (np. do modemu Option Globesurfer) ale teraz jest wszystko w porzadku... przechodzilem stopniowo przez wiele dystrybucji az skonczylem na F8:) co prawda poprawnie skonfigurowac pozwolila sie dopiero po drugiej instalce, ale teraz tego nie zaluje... :) jestem w 100% zadowolony i do windy nie wroce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa. Czemu?

 

Ponieważ jestem zmuszony do notorycznego korzystania z takich programów jak np. LabWindows oraz EdWinXP.

Zna ktoś może zamienniki? :)

 

LabWindows dziala pod Linuksem: http://www.labview.pl/ForumsPro/viewtopic/t=1598.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnno prawie. Ale nie do końca, bo to jest akurat link do info o LabView, a nie LabWindows. Oba tej samej firmy i służą, w sumie, do tego sammago,

oba mogą tworzyć aplikacje pod Linuksa, ale LabWinda o ile dobrze zrozumiałem może je tworzyć tylko pod Windowsem.

 

The LabWindows/CVI Run-Time Module for Linux extends the LabWindows/CVI development environment by helping developers create
high-performance, stable applications on a Windows system and later compile and run these applications on a Linux target.

Źródło: http://www.ni.com/linux/lwcvi.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla masochistów : http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page

 

Ktoś już gdzieś na forum wspominał o tym. Osobiście nie sprawdzałem, bo po co. Ale Tobie akurat to już mogłoby się przydać.

 

Dzięki, choć wydaje mi się że IE nie będzie chodził na Wine tak samo jak po Windows. Kwestia czcionek i ich wyświetlania...

Ale spróbuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć wydaje mi się że IE nie będzie chodził na Wine tak samo jak po Windows. Kwestia czcionek i ich wyświetlania...
Jeśli postąpisz zgodnie z tą instrukcją -> http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f8.html#ttf to czcionki będą OK. Większym problemem jest IE7, bo różnice między wersja IE7 a IE6 są znacznie poważniejsze niż między IE6 a IE5.

Wprawdzie są jakieś beta skrypty na stronie podanej przez sanji, ale u mnie IE7 zainstalowany za ich pomocą mulił tak okrutnie, że nie dało się pracować. Pomysł opiera się - jeśli dobrze zrozumiałem - na pozostawieniu interfejsu od IE6 (to na pewno bo widać ;)) oraz podmienieniu "na chama" niektórych bibliotek. Skutek nieciekawy jak na razie :\ Tzn. na upartego daje się pracować. Może to wina mojego starego sprzętu (Athlon 1GHz, 832MB RAM i baaardzo wolna 133MHz magistrala).

Tak przy okazji, to jeśli ktoś testował IE7 ze skryptów IEs4Linux i dałby znać, że działało w miarę sensownie (nie spodziewam się "rakiety" ;)), to może wreszcie będę miał motywację do zmiany sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postąpisz zgodnie z tą instrukcją -> http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f8.html#ttf to czcionki będą OK.

 

Czcionki core naturalnie od dawna mam w systemie. :)

Chodzi raczej o podświadome niedowierzanie że na pewno pod Linuksem będzie renderowało dokładnie tak jak pod Windą (a czasami niestety różnica choćby jednego pixela jest ważna).

Zainstalowałem sobie wszystkie wersje (5.0, 5.5 i 6) i działa nawet fajnie.

Jeszcze raz dziękuję sanji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...