Skocz do zawartości

Smrody I Bąki


InIrudeBwoy

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz Sokar i rację :rolleyes:

Ale na KDE 4.4 było z ustawieniami dźwięku mniej kłopotów .

Dlaczego w KDE tak jak w ogóle w Polsce i na świecie wiele rzeczy zmienia się na gorsze zamiast na lepsze :angry:

Zgodzę się i dlatego porzuciłem KDE. KDE notorycznie gubiło mi kartę dźwiękową i używało urządzenia fallback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mogłeś założyć nowy temat, bo rzeczywiście kde kompletnie nie radzi sobie z zarządzaniem kartami muzycznymi. Ja mam wbudowaną, ale przez cały czas używam zewnętrznej na usb i o ile na gnomie nie mam żadnych problemów o tyle kde ciągle coś automatycznie zmienia i nie mam możliwości powrotu do wybranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno starali się naprawić najwięcej jak to możliwe błędów, ale to nie jest takie proste jak może się wydawać, zwłaszcza przy tak dużym projekcie. Niestety takie jest życie, takie jest programowanie :) Trzeba zgłaszać bugi i szukać rozwiązań, a nie tylko wymagać, że ma wszystko działać OOTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]po co oni układali te KDE 4.5.2 zamiast poprawić ewentualne błędy i ulepszyć KDE 4.4.x <_<
Pewnie specjalnie żeby zrobić Ci na złość. Oni są niedobre chłopaki, nie baw się z nimi.

 

A coś bardziej merytorycznego i na temat poruszony w poście #1?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w Pulseaudio Volume Control (pavucontrol) jest coś nie tak. W Gnome mam w ustawieniach dźwiękowych wybór urządzenia na który jest podawany dźwięk, nie przypominam sobie odpowiednika KDE ale tam też można zerknąć. Mi się zdarzało mieć ustawione moje głośniki w laptopie które wymontowałem i czasem nie słyszałem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec sama nasuwa mi sie taka mysl ; po co oni ukladali te KDE 4.5.2 zamiast poprawic ewentualne bledy i ulepszyc KDE 4.4.x <_<

Ja nie rozumiem, po co ukladali te KDE 2.0, zamiast poprawic ewentualne bledy i ulepszyc 1.0.x. Innymi slowy: nikt ci nie zabrania uzywac RHL7.3 (najlepsze distro w historii!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumaczcie mi taką rzecz ; windows 7 istnieje pod roku .

Jeśli ktoś dziś kupuje płytjez tym systemem to o ile różni się środowisko

graficzne dziś kupionego systemu od tego sprzed roku !!

Albo inaczej ; po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji automatycznych w winshicie kupionym rok temu

o ile zmienia się jego środowisko graficzne .

Albo inaczej ; w unixowego pochodzenia systemie MAC OS od momentu wydania jego najnowszej wersji

czyli 10.6[chyba,proszę poprawić jeśli jest inaczej] jak bardzo zmieniło się środowisko graficzne od dnia debiutu tego systemu ? Dlaczego w linuksach i *BSD ciągle poprawiają wygląd pulpitu tych systemów zamiast ułożyć nowe programy i sterowniki :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze masz dziwne problemy. Zamiast testowac co rusz to inne distro poswiec energie na nauczenie sie programowania. Bedziesz mogl zrobic wszystko tak jak ty chcesz, w koncu w przeciwienstwie do windy i mac osa masz dostep do zrodel kde czy gnome.

 

Es.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łkania i zawodzenia nad niedoskonałością Linuksa ze szczególnym uwzględnieniem Fedory odcinam od zasadniczego wątku i przenoszę do off topic. Dalsze popiardywania i smrody proszę puszczać tutaj.

 

Prosiłem o merytoryczne wypowiedzi dot problemów z wątku #1, czyli → http://forum.fedora.pl/index.php?/topic/23477-fedora-14-problem-z-dzwiekiem-i-alsapulseaudio/page__view__findpost__p__144773

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga esali :rolleyes:

Tylko którego języka programowania najlepiej zacząć się uczyć aby potem ułożyć

na nowo pakiet KMIX dla najnowszego KDE. Tak by wróciły do mixera wszystkie suwaki regulacyjne

tak jak to bylo do niedawna .

I taki OFFTOP ; Teraz mam zainstalowane najnowsze Suse 11,3 i pierwsze wrażenie jakie się

nasuwa to banalnie prosta instalacja sterów grafiki ATI metodą

instalacja ONE CLICK

Gdyby do Fedory wprowadzili coś takiego .... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga esali :rolleyes:

Tylko którego języka programowania najlepiej zacząć się uczyć aby potem ułożyć

na nowo pakiet KMIX dla najnowszego KDE. Tak by wróciły do mixera wszystkie suwaki regulacyjne

tak jak to bylo do niedawna .

 

Znając życie wystarczy uruchomić z jakąś zmienną środowiskową od PA, lub przekompilowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumaczcie mi taką rzecz ; windows 7 istnieje pod roku .

Jeśli ktoś dziś kupuje płytjez tym systemem to o ile różni się środowisko

graficzne dziś kupionego systemu od tego sprzed roku !!

Przyjmując definicję systemu operacyjnego Williama Jona McCanna: bo to jest to samo wydanie tego systemu. KDE 4.4 to inne wydanie systemu niż KDE 4.5. KDE 4.4 a 4.5 różni się. Windows Vista a Windows 7 różni się.

 

Inna przyczyna: bo Windows to produkt komercyjny, a KDE nie. Zmiany w interfejsie Windows muszą zostać zatwierdzone przez całą drabinę działów, szefów i menedżerów, a zmiany w KDE są wprowadzane pod jednym warunkiem - jeśli są lepsze. Z wielu powodów, lepiej napisanego kodu, poprawki jakiegoś błędu, przepisania na lepszy framework, whatever.

 

W tym konkretnym przypadku chodzi o nadrzędny cel, jakim jest bezproblemowa obsługa dźwięku. W tym celu powstało PulseAudio, które teraz zintegrowano z KMix. I owszem, jeden suwak głośności jest LEPSZY, niż 100 suwaków z jakże ciekawymi nazwami PCM001, PCM002, PCM..., AUX001 do AUX199. Jeśli nie działa, to jest to konkretny błąd występujący na konkretnym sprzęcie. Co z tym błędem masz zrobić, to nie będę ci mówił, bo chyba setki razy słyszałeś tutaj "Zgłoś buga" i czy kiedykolwiek to zrobiłeś?

 

Analogie nie są twoją dobrą stroną, staraj się ich unikać.

 

Albo inaczej ; po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji automatycznych w winshicie kupionym rok temu

o ile zmienia się jego środowisko graficzne .

Albo inaczej: bo to jest to samo wydanie tego systemu. Bo Windows to produkt komercyjny.

 

Albo inaczej ; w unixowego pochodzenia systemie MAC OS od momentu wydania jego najnowszej wersji

czyli 10.6[chyba,proszę poprawić jeśli jest inaczej] jak bardzo zmieniło się środowisko graficzne od dnia debiutu tego systemu ?

Albo inaczej: bo to jest to samo wydanie tego systemu. Bo Mac OS X to produkt komercyjny.

 

Dlaczego w linuksach i *BSD ciągle poprawiają wygląd pulpitu tych systemów zamiast ułożyć nowe programy i sterowniki :unsure:

Bo mają taką ochotę. Mają takie prawo. Mają taką możliwość. Uważają, że ta czy inna zmiana jest dobra. Jedni "układają" nowe programy i sterowniki, inni poprawiają użyteczność pulpitów. Nie zmusisz programisty KDE do napisania sterownika do karty graficznej. On chce poprawiać KDE! No i co, zabronisz mu? Co powiesz, "zmiany są złe i ja ich nie chcę, a ty rób co ja mówię"? Niestety, to tak nie działa. To jest wolne oprogramowanie. Masz kod, zrób sobie swoje KDE i swoją Fedorę. Albo zainstaluj Fedorę 12 i nie instaluj KDE 4.5, przecież nie musisz. Mam nawet lepszy pomysł! Ułóż nowe programy i sterowniki, co ty na to?

 

Słuszna uwaga esali :rolleyes:

Tylko którego języka programowania najlepiej zacząć się uczyć aby potem ułożyć

na nowo pakiet KMIX dla najnowszego KDE. Tak by wróciły do mixera wszystkie suwaki regulacyjne

tak jak to bylo do niedawna .

Wystarczy 10 sekund googlowania, aby dowiedzieć się, że KDE napisano w C++. Kolejne 60 sekund i mamy dokładny przepis na wyłączenie PulseAudio i przywrócenie dwóch setek ukochanych suwaków w KMix.

 

I taki OFFTOP ; Teraz mam zainstalowane najnowsze Suse 11,3 i pierwsze wrażenie jakie się

nasuwa to banalnie prosta instalacja sterów grafiki ATI metodą

instalacja ONE CLICK

Gdyby do Fedory wprowadzili coś takiego .... <_<

Po pierwsze: każdy twój post to jeden wielki offtop. Każdy byłby też cały czerwony, gdyby spell checker sprawdzał interpunkcję. Po drugie: Fedora nie może dostarczać własnościowych sterowników ATI, ponieważ nie może zawierać własnościowego oprogramowania. Dlaczego? Bo takie postawiono sobie założenia projektu. Nie podobają ci się, to nie używaj Fedory. Całkiem logiczne, prawda? W czym przeszkadzają ci otwarte sterowniki do kart ATI, to ja nie rozumiem. Technologicznie mają dużą przewagę nad prowizorką zwaną Catalyst.

 

A teraz postaw sobie pytanie:

 

Dlaczego używam Linuksa?

 

Dlaczego nie używam choćby Windows, które nie zmienia się z wersji na wersję i zapewne działa zynacośtam-czego-nie-potrzebuję-ale-lubię-wkurzać-ludzi, a jak nawet nie, to na pewno jakiś jego odpowiednik? Siódemka to naprawdę elegancki system.

 

Powiedz mi też, czy twoim hobby jest instalowanie codziennie nowej dystrybucji, żeby móc napisać "znowu zepsuli, po co to zrobili, dawniej było lepiej, nie działa zyndubidub, zabrali mi suwaki, własnościowe oprogramowanie trzeba zainstalować aż dwoma poleceniami, dlaczego dali nową wersję serwera X, skoro ta sprzed pięciu lat działa ze sterami nie będącymi częścią dystrybucji, a w ogóle to nowa domyślna tapeta śmierdzi klejem"?

 

Póki co to wszystko pozostaje dla mnie zagadką.

 

Społeczność forum przepraszam za zaśmiecanie go bezcelową dyskusją z trollem i mój post przypominający bardziej strumień żalu^H^H^H^Hświadomości. Taki mam parszywy humor dzisiaj i no social life. Wybaczcie.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...