Skocz do zawartości

Na Sabayonie 5.5 Wywala Błędami Przy Kompilacji Sterów Podobnie Jak Na F14


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kompiluję sterowniki do tunera tv Avermedia VOLAR HX A 827

to wywala mi błędami takimi jak na dołączonym obrazku .

avermediabladsabayon55.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Źródła jądra 2.6.37 zainstalowałem .

Chciałem zainstalować jądro 2.6.36 i jego źródła ale niestety nie chce pobrać z repozytoriów .

Z góry dzięki za pomoc

F14 też wywala błędami przy instalacji tych sterowników , niestety :ph34r:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux i cała otoczka idą do przodu, a Twoje sterowniki pewnie stoją w miejscu stąd z czasem pojawiają się problemy. Tu raczej chodzi o kompilator gcc, który może po jakiejś aktualizacji stał się bardziej rygorystyczny niż kiedyś i nie przepuszcza niejasny deklaracji. Nic z tym sam nie zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Thof masz chyba racje ; sterowniki do mojego urzadzenia stanely na wersji 0.10 BETA

Testowane byly przez ich twórców na jadrze 2.6.31 ....

A dzis norma jest jadro 2.6.37 :(

Czy to co Thof napisales oznacza ze jestem skazany na starsze wersje róznych dystrybucji ?

Na innym forum przeczytalem taka opinie ze linuksowe API zbyt czesto jest modyfikowane i producenci sterowników i gier nie nadazaja za tymi zmianbami .

Ile jest w tym prawdy :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tego posta piszę z poziomu uruchomionego live najnowszego KANOTIX-a 2011 - 03.

POsiada on jądro

kanotix@Kanotix:~$ uname -a

Linux Kanotix 2.6.38-5-generic #32 SMP Thu Feb 24 13:45:21 UTC 2011 x86_64 GNU/Linux

I niestety rółnież wywala błędem przy próbie injstalacji sterownika do

Bus 002 Device 002: ID 07ca:a827 AVerMedia Technologies, Inc
.

bladsterownikaavermedii.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Nie wiem co ja biedny zrobię gdy za kilka miesięcy będzie nowe ubuntu , też z nowym jądrem i kompilatorem gcc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem Multics , to będzie dość ciężka sprawa !!

Przy zmianie jądra na starsze trzeba często reinstalować stery karty graficznej a z tym już są problemy .Np ja chciałem na Sabayonie 5.5 z jądrem 2.6.37 doinstalować jądro 2.6.36 i wtedy przetestować instalacj sterownika karty tv ale po wejciu na starsze jądro Sabayon uruchomił się tylko z migającą kreską w górnym rogu bo binarne stery Ati nie przezszły same na starsze jądro . Chciałem je od nowa ręcznie zainstalować ale okazało się że na runlevelu 3 nie działa połączenie z netem a polecenie ; sudo dhclient wlan0 zwróciło tylko błąd ; port 67 interval 5,10,20 ... itd .Powiedzcie wszyscy przyjaciele z tego forum ; jak często zdarzało się komuś z was zmieniać jądro w windows dlatego że na tym standardowym coś nie działa :angry:

Już nawet na *BUNTU źle się dzieje !! . W konsoli wywala mi taki błąd ;

darek@darek-laptop:~$ tvtime -d /dev/video1

Running tvtime 1.0.2.

Reading configuration from /etc/tvtime/tvtime.xml

Reading configuration from /home/darek/.tvtime/tvtime.xml

videoinput: Driver refuses to set norm: Input/output error

videoinput: Can't set tuner audio mode: Input/output error

videoinput: Driver refuses to set norm: Input/output error

videoinput: Can't set tuner audio mode: Invalid argument

videoinput: Tuner present, but our request to change to

videoinput: frequency 495250 failed with this error: Input/output error.

videoinput: Please file a bug report at http://tvtime.net/

videoinput: Can't read frame. Error was: Connection timed out (0).

videoinput: Can't read frame. Error was: Connection timed out (0).

Thank you for using tvtime.

darek@darek-laptop:~$

Jakiej dystrybucji na laptopie uzywać , już nie wiem :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety ze smutkiem muszę stwirdzić że ten sam błąd który opisałem we wcześniejszych postach wywala mi też najnowsze SUSE 11.4 z jądrem ;

darek@dhcppc1:~/H826D_Installer_x64_0.10-Beta> uname -a

Linux dhcppc1 2.6.37.1-1.2-desktop #1 SMP PREEMPT 2011-02-21 10:34:10 +0100 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

A jeśli to samo zacznie wyskakiwać na *buntu 11.04 i co wtedy :o !!

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co Thof napisałeś oznacza że jestem skazany na starsze wersję różnych dystrybucji ?

Darek zrozum, że jeśli producent nie ruszy swoich szanownych czterech liter i nie dostosuje tych sterowników pod nowy kernel, to nic z tym nie zrobisz.

 

Na innym forum przeczytałem taką opinię że linuksowe API zbyt często jest modyfikowane i producenci sterowników i gier nie nadążają za tymi zmianbami .

Ile jest w tym prawdy :ph34r:

Większość osób na tym forum wie, że Linux to piaskownica programistów, tylko ty jakoś tego nie potrafisz przyjąć do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób na tym forum wie, że Linux to piaskownica programistów, tylko ty jakoś tego nie potrafisz przyjąć do wiadomości.

Jony :) wiem o tym że linuks jest piaskownicą programistów .

Ale twórcy np Fedory wiedzą chyba że z systemu korzystają zwykli ludzie nie znający się na programowaniu , którzy są tylko użytkownikami programów/sterowników. Pamiętam ; gdy pojawiła się darmowa BETA Win 7 to na stronie Avedrmedii pojawił się nowy sterownik do mojego tunera z wyraźnym opisem że jest kompatybilny z najnowszym winshitem . Ile razy zmieniło się jądro w Win 7 od tamtego czasu ? A sterownik nadal pasuje. A kompilator ; może mi ktoś powie bo naprawde nie wiem ; jaki kompilator pracuje w windowsie przy instalowaniu różnych driverów ? Bo też czasami są problemy że drivery przeznaczone dla jednej

wersji windy nie pasują do innej wersji.

Jestem złym człowiekiem. I gwiżdżę sobie na innych ludzi.

Raven - nawróć się zanim nie będzie za późno !!

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz, to czemu porównujesz Linuksa z Windows? Przecież, to dwa różne światy. Twórcy Fedory dobrze wiedzą kto korzysta z ich dystrybucji, co nie znaczy że mają tworzyć system pod kątem zwykłego użytkownika. Nikt im za to nie płaci, więc nie są do tego zobligowani. Rozwój Linuksa idzie w kierunku tworzenia nowych rozwiązań i poprawy już istniejących. Dlatego też, tak często sporo zmienia się w jądrze systemu. Microsoft nie może sobie pozwolić na tak częste zmiany, bo inaczej Windows by się nie sprzedał. Oni muszą stawiać na kompatybilność, są więźniami własnego produktu i w tym przypadku poważniejsze zmiany w architekturze zachodzą rzadko, czego przykładem może być Vista. Sporo było narzekania, że nie wszystkie programy działające na XP, można uruchomić pod Vistą.

Linux nie musi się sprzedawać, bo i tak jest darmowy, więc można sobie pozwolić na większą dowolność zmian z czego programiści skwapliwie korzystają. Jeśli taka filozofia rozwoju Ci nie odpowiada, masz wybór, możesz nie korzystać z Linuksa.

W Windows, nawet jeśli byś bardzo chciał, to nic nie wkompilujesz w jądro, bo nie masz dostępu do kodu źródłowego, a w Linuksie jak najbardziej! Dlatego producent twojego tunera udostępnił sterowniki do własnoręcznej kompilacji, bo to dla niego wygodniejsze rozwiązanie. Mógłby przecież udostępnić gotowe paczki, ale jakoś nie chce wziąć pod uwagę faktu, "że z systemu korzystają zwykli ludzie nie znający się na programowaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem więc maila do firmy Avermedia , zganiłem ich za to że nie ma nowszej wersji sterownika .

Zobaczcie co mi odpisali ;

First of all, we would like to thank you for your continuous support in AVerMedia.

Your inquiry has already been received by our customer service personnel and it will be replied to you A.S.A.P.

Thanks very much for your understanding.

 

If you have any further questions, please don’t hesitate to let us know.

A następnie tak ;

 

Thank you for choosing AVerMedia.

 

 

 

For your information, the latest Linux driver available in our website can only support up to kernel 2.6.31. Under any later kernel, the driver just won't be able to properly work. Furthermore, due that this device has gone to end of life, we don't have any planning on relaeasing any newer drivers.

 

If you have any further questions, please don't hesitate to let us know.

Co byście teraz na moim miejscu odpisali tak by im w pięty zaszło :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...