Skocz do zawartości

Na Sabayonie 5.5 Wywala Błędami Przy Kompilacji Sterów Podobnie Jak Na F14


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

wola napisac program XYZ dla Windows i miec spokój na pare lat, niz pisac program dla Linuksa i co chwile dogladac - a to czy dziala, a to czy biblioteki sa kompatybilne, a to czy wymagany libs jest nadal w repo, a to czy znów na nowej wersji distra sie uruchamia it
d

Masz w pelni racje Jusko :D

Ale widzicie ; ile razy ja napisze na tym lub innym forum linuksowym ze

dystrybucji jest za duzo , srodowisk graficznych tez mogloby byc mniej

To wszyscy zaraz podnosza sprzeciw ; nieprawda , to jest wolne oprogramowanie,

developerzy robia co chca a nie to co jest potrzebniejsze bo sa wolni .

No to mamy skutki ; widows 90 % udzialu a linuksy ok 1 % .

Napiszcie zaraz klka postów ze sprzeciwem , a zobaczymy za 5 czy 10 lat ; czy przy obecnym sposobie podejscia programistów udzial linuksów w rynku wzrosnie czy tez spadnie :huh:

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie zaraz klka postów ze sprzeciwem , a zobaczymy za 5 czy 10 lat ; czy przy obecnym sposobie podejścia programistów udział linuksów w rynku wzrośnie czy też spadnie :huh:

W takim razie wytłumacz po co ma wzrastać? IMO lepiej 1% świadomych użytkowników, którzy rozumieją po co linux powstał i dlaczego nadal jest rozwijany, niż jakby ten udział miał wynosić 10%, a w tym 9%, którzy traktują linuksa wyłącznie jak darmową kopię windowsa i którzy wiecznie narzekają, że coś im nie działa jak Ty. Nie działa to popraw, albo poszukaj kogoś kto ma taką kartę i jest w stanie dostosować sterownik do nowego jądra (o ile w ogóle jest to możliwe z obecnym sterownikiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy skutki ; widows 90 % udziału a linuksy ok 1 % .

Napiszcie zaraz klka postów ze sprzeciwem , a zobaczymy za 5 czy 10 lat ; czy przy obecnym sposobie podejścia programistów udział linuksów w rynku wzrośnie czy też spadnie :huh:

Jestem gotów się założyć, że się nie zmieni. Czy tak naprawdę komuś zależy na tym, by Linux był popularny? Mam działający stabilny system, na którym mogę pracować i który spełnia moje oczekiwania (choć nie wszystkie) i nie interesuje mnie jego popularność. W pewnym sensie większa popularność Linuksa mogłaby być szkodliwa (powstawałoby więcej wirusów). Niemniej lepiej by było, gdyby w całym tym świecie pingwina istniały pewne powszechnie uznawane standardy wpływające na poprawę kompatybilności między poszczególnymi dystrybucjami. Poza tym przykład androida pokazuje, że Linux może być popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotów się założyć, że się nie zmieni. Czy tak naprawdę komuś zależy na tym, by Linux był popularny? Mam działający stabilny system, na którym mogę pracować i który spełnia moje oczekiwania (choć nie wszystkie) i nie interesuje mnie jego popularność. W pewnym sensie większa popularność Linuksa mogłaby być szkodliwa (powstawałoby więcej wirusów). Niemniej lepiej by było, gdyby w całym tym świecie pingwina istniały pewne powszechnie uznawane standardy wpływające na poprawę kompatybilności między poszczególnymi dystrybucjami. Poza tym przykład androida pokazuje, że Linux może być popularny.

 

 

Mnie zależy, by był popularny, ponieważ ciągnie to za sobą nowe oprogramowanie oraz sterowniki. Tylko z tym stabilnym systemem jest różnie - samo jądro jest stabilne, jednak całe distro działa jak tam zespołowi programistów się chciało, jedno wydania działa fajnie, drugie mniej, trzecie różnie - nie ma ciągłości w stabilności, zależy jak leży, to jest moim zdaniem jedna z wielkich bolączek (a nie tego oczekuję po systemie, który ma zapewnić mi komfort bezstresowy pracy). Linux wymaga nieco więcej wkładu w utrzymanie softu, moim zdaniem to jest bolączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, w necie opis co zrobić aby ten błąd który opisałem na pocztku nie występował ;

Getting it to work with 2.6.36 and 2.6.37

 

For 2.6.36 hex edit file H826D-expert-install/aver/osdep_dvb.o_shipped and replace param_array_get and param_array_set by param_array_ops

 

For 2.6.37:

in file H826D-expert-install/aver/osdep.c replace init_MUTEX(tmp); by sema_init(tmp, 1); and init_MUTEX_LOCKED(tmp); by sema_init(tmp, 0);

in file H826D-expert-install/aver/osdep_dvb.c replace init_MUTEX(&p->feedlock); by sema_init(&p->feedlock, 1);

add #define VFL_TYPE_VTX 3 to top of file H826D-expert-install/aver/osdep_v4l2.c

 

Tested on Archlinux and Slackware 13.1

 

To jest napisane takim informatycznym językiem że nie bardzo rozumiem co mam zrobić w

tym pliku osdep.c - dodać tam takie wpisy jak podają czy modyfikować jakąś linijkę w tym dość

długim pliku . Proszę jeśli można o wytłumaczenie "po polsku" o co w tym chodzi .

Można przeczytać co pisze pod tym linkiem ;

OPIS NA LINUXTV.ORG :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kernela 2.6.37:

1. W pliku osdep.c znajdź linię init_MUTEX(tmp); i zastąp ją wpisem sema_init(tmp, 1); (średniki na końcu linii są ważne).

2. Podobnie init_MUTEX_LOCKED(tmp); zastąp sema_init(tmp, 0);

3. Tak samo w pliku osdep_dvb.c linię init_MUTEX(&p->feedlock); zastąp sema_init(&p->feedlock, 1);

4. W pliku osdep_dvb.c na górze za #include (może być ich kilka) po prostu wklej #define VFL_TYPE_VTX 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wreszcie udało mi si pokonać problem dzięki poradom z forum suse;

Otwierasz konsole w tym katalogu (H826D-expert-install) i wydajesz polecenie kompilacji jako #root którego wynik wygląda u mnie tak

#make (kompilujesz)

Następnie te dwa pliki "h826d.ko" "averusbh826d.ko" kopiujesz jako root do katalogu: /lib/modules/twoja wersja jądra/kernel/drivers/media/dvb/dvb-usb/

(#cp /ścieżka_do_pliku_kopiowanego /miejsce_do_celowe)

9 Wydajesz komendę w terminalu

$sudo /sbin/depmod -a

10 Restart komputera

Teraz działają wszystkie 3 karty telewizyjne ;

darek@dhcppc1:~> dmesg | grep DVB

[ 3.643874] usb 1-5.1: Product: USB2.0 DVB-T TV Stick

[ 3.647313] NEWMI USB2.0 DVB-T TV Stick: Fixing fullspeed to highspeed interval: 16 -> 8

[ 3.647721] input: NEWMI USB2.0 DVB-T TV Stick as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-5/1-5.1/1-5.1:1.1/input/input2

[ 3.647826] generic-usb 0003:15A4:9016.0001: input,hidraw0: USB HID v1.01 Keyboard [NEWMI USB2.0 DVB-T TV Stick] on usb-0000:00:1d.7-5.1/input1

[ 5.365147] DVB: registering new adapter (FlexCop Digital TV device)

[ 5.877410] dvb-usb: found a 'Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick' in warm state.

[ 5.877832] DVB: registering new adapter (Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick)

[ 6.107433] b2c2-flexcop: found 'ST STV0299 DVB-S' .

[ 6.107438] DVB: registering adapter 0 frontend 0 (ST STV0299 DVB-S)...

[ 6.107524] b2c2-flexcop: initialization of 'Sky2PC/SkyStar 2 DVB-S rev 2.6' at the 'PCI' bus controlled by a 'FlexCopIIb' complete

[ 6.114030] DVB: registering adapter 1 frontend 0 (Afatech AF9013 DVB-T)...

[ 6.344226] input: IR-receiver inside an USB DVB receiver as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-5/1-5.1/rc/rc0/input6

[ 6.344296] rc0: IR-receiver inside an USB DVB receiver as /devices/pci0000:00/0000:00:1d.7/usb1/1-5/1-5.1/rc/rc0

[ 6.344301] dvb-usb: Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick successfully initialized and connected.

[ 7.544198] DVB: registering new adapter (A827[0] DVB-T)

[ 7.544200] A827[0] DVB-T registered DVB adapter 2

[ 7.544440] DVB: registering adapter 2 frontend 0 (A827[0] DVB-T)...

darek@dhcppc1:~>

Z tym że muszę używać dystrybucji z jądrem 2.6.37 czyli np najnowsze;suse,sabayon lub kanotix .

Fedora 14 czy ubuntu 10.10 z jądrem 2.6.35 odpadają ponieważ nie działa na nich urządzenie AF 9015

Moduł jądra dvb-usb-af9015 ładuje sie plik firmwarejest na swoim miejscu a pomimo to dmesg wywala że ;

tuner tda 2818 is not supported YET

Dopiero na jądrze 2.6.37 sytuacja ulega zmianie ;

WEDŁUG CHANGELOG KERNEL 2.6.37 rc5 STEROWNIKI SĄ JUŻ W JAJKU ZATEM POWINNO WSZYSTKO DZIAŁAĆ W openSUSE 11.4

Nie będzie potrzebna kompilacja tuner też wspierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić gdy na dystrybucji KANOTIX wywala taki błąd ;

darek@KanotixBox:~/H826D-expert-install$ sudo make

[sudo] password for darek:

make -C /lib/modules/2.6.38-7-generic/source O=/lib/modules/2.6.38-7-generic/build SUBDIRS=`pwd`

make[1]: Wejście do katalogu `/lib/modules/2.6.38-7-generic/source'

make[1]: *** Nie podano obiektów i nie znaleziono makefile. Stop.

make[1]: Opuszczenie katalogu `/lib/modules/2.6.38-7-generic/source'

make: *** [default] Błąd 2

darek@KanotixBox:~/H826D-expert-install$

:(
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciałbym wam powiedzieć taką rzecz ; 2 dni temu włączyli MUX2 w częstochowie .

Czyli mam już DVB-T MPEG4. Tuner avermedia o którym jest ten topic jest hybrydowy .

Wg instrukcji ma obsługiwać DVB-T ale tylko MPEG 2

Tymczasem tunerek ten radzi sobie z tym co jest od 2 dni u mnie nadawane .

Czyli stwierdzenie że urządzenie dobre dla niemców czy czechów [którzy stosują MPEG2]

nie jest dobre dla maszego MPEG4 jest nieprawdziwe !!

I jeszcze taka sprawa ; telewizor samsung bez problemu odnalazł nowe cyfrowe programy ,

ale nie mogę ich mieszać na głównej licie programów z dotychczasowymi programami analogowymi :unsure:

Chciałbym aby na głównej liście programów było np tak ;

1- program analogowy

2 program cyfrowy

3 - kanał analogowy ... itd

Ale tak się nie da ; telewizor przydzielił kanałom cyfrowym numery 1 - 8

I analogowe też mają numery od 1 wzwyż .

Czy w telewizorach innych producentów niż samsung też tak jest że nie ma

możliwości ustawiania w dowolnej kolejności programów na liście

niezależnie od tego czy są analogowe czy też cyfrowe :(

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To wszystko co tu napisano sprawdza się u mnie w systemie 64-bitowym.

W dystrybucjach 32-bitowych pomimo zastosowania modyfikacji źródeł sterownika wywala taki WARNING

WARNING: could not find /home/darek/H826D-expert-install.32/aver/.osdep_dvb.o.cmd for /home/darek/H826D-expert-install.32/aver/osdep_dvb.o

WARNING: "param_array_get" [/home/darek/H826D-expert-install.32/h826d.ko] undefined!

WARNING: "param_array_set" [/home/darek/H826D-expert-install.32/h826d.ko] undefined!

I chociaż erroru na końcu nie ma to po skopiowaniu powstałego modułu H826D potem wywala że moduł

jest uszkodzony a problem, z nim jest taki jak pisze po WARNING

I znów z przykrością muszę napisać [choć tego nie chcę ] - windows ratuj :(:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...