Skocz do zawartości

Uenomen Fbuntu


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to samo zagraża Fedorze ?
Głupich nie sieją...

Jak nie uważasz co robisz, to Twoja wina a nie systemu. Również instalacja paczek niewiadomego pochodzenia (a takie w sumie znajdziemy na Gnome-look) to ryzyko, którego użytkownicy powinni być świadomi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mam dla userów Fedory "dobrą" wiadomość :P

W ubuntu 10.04 które ma sie dopiero ukazać planują wprowadzenie modułu nouveau który bedzie domyślnym sterownikiem kart nvidii zamiast drivera "nv" .

Wiemy ile postów już napisano na tym forum o tym jak to stery nvidii instalowane z repo "gryzą się " z tym głupim modułem .

W poradniku mamy opisane jak tego dziada zablokować .

Na forum ubuntowym już ludzie czują jakie będą z tym klopoty

bedzie bieda na ubuntu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie - to nie jest luka w zabezpieczeniach(mimo, że prędzej czy później GNOMEowe ułatwiaczki na tym polegną), musisz podać hasło roota. A to oznacza, że ten "trojan" działa, że tak powiem, wszędzie i nigdzie.

 

Zadziała gdziekolwiek zostanie zawleczony, ale nie odpali ise sam nigdzie, gdzie mu sie na to nie pozwoli

 

Deja Vu z "trojanem" na iPhone <_<

Też zrobili halo, że trojan itd. bo wszystko po jailbreaku jest uruchamiane z root i inne takie - przepraszam - pierdoły

Z tym, że cały numer polega na tym, że:

1) Trojan nie był odnotowany wszędzie (w Polsce nie było)

2) Potrzebne jest DOMYŚLNE hasło root, jeśli jest zmienione na inne, trojan ma failure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam "dobrą wiadomość dla użytkowników Fedory ; przetestowałem najnowsze ,

jeszcze niestabilne Kubuntu 10.10 RC i niestety ;

program zynaddsubfx nie uruchamia sie na najnowszym kubuntu bez Jack-a

zynaddsubfx.kubuntu

A Jack też się nie chce uruchomić , wywala błędami ;

jack.kubuntu

Czyli na ubuntu też jest coraz gorzej !!

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na ubuntu też jest coraz gorzej !!

Z tym zdaniem Darka mogę się zgodzić. Całkiem niedawno chciałem zainstalować siostrze na lapku Acer Aspire 5320 lampercika i przy próbie live zaproponował mi instalacje zamkniętych sterów do wifi broadcom-a, tylko że do ukończenia instalacji domagał się restartu (bez sensu). W starszej wersji ta sama instalacja nie wymagała ponownego uruchomienia. A gdy posadziłem ubunciaka na dysk, to nawet nie proponował żadnych instalacji do wifi. Ponieważ z natury jestem leniwy i nie chciało mi się stawać w szranki z ubuntu, by uruchomić tą kartę wifi, zdecydowałem się na instalacje fedory, na której broadcom działał OTB.

Tak na marginesie, ciekaw jestem kto wpadł na ten genialny pomysł by w oknie przyciski do minimalizacji, zamknięcia itd. umieścić po lewej stronie. Strasznie mnie to irytowało. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...