Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku chciałem zainstalować wersje 190.32 ze strony nvidii. A co do tego livna display to najpierw sprawdziłem co mi znajdzie z 'nvidia' w dodaj/usuń oprogramowanie a potem w yumexie i nic mi nie znalazło co miałbym zainstalowane.

A tez mam zainstalowane właśnie 190.32 tylko że mi ten błąd wyskoczył.

 

Znalazłem identyczny wątek tutaj:

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=49951

i tam znalazłe tą komende -k $(uname -r) tylko że jak poczytałem dalej to wszyscy którzy jej użyli mają ten sam błąd. Może coś z tą komendą jest nie tak... Orłem z angielskiego nie jestem i rozwiązania tego problemu tram nie znalazłem.

 

Zabawa z tymi sterownikami już stała się nuuuudna...

Tak długo z fedorą wytrzymuje tylko dlatego że xp nie mogę zainstalować, jakbym miał xp to bym się nie przejmował tymi sterownikami

 

 

W logach są podane dwa błędy:

Failed to load /usr/lib/xorg/modules/extensions//libglx.so

Failed to load module "glx" (loader failed, 7)

 

(EE) NVIDIA: Failed to load the NVIDIA kernel module. Please check your

(EE) NVIDIA: system's kernel log for additional error messages.

(II) UnloadModule: "nvidia"

(II) Unloading /usr/lib/xorg/modules/drivers//nvidia_drv.so

(EE) Failed to load module "nvidia" (module-specific error, 0)

(EE) No drivers available.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Dla zainteresowanych: w rpmfusion-rawhide są już pakiety ze sterownikami do kart nvidii dla Fedory 12. Zainstalowalem, wszystko działa jak trzeba.

 

Pozdrawiam,

Esail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli już przesądzone że nie będzie sterowników dla starszych kart
To pewna informacja czy wniosek wynikający z braku kmod-nvidia-173xx w rpmfusion-rawhide? Bo ja też jakąś stara kartę za parę złotych kupiłem jak mnie szlag trafił po nierównych walkach z ATi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to tylko sterowniki nvidia 190.xx działają z xorg 1.7
A no tak, zapomniałem, że tu jeszcze są zależności z Xorg. No, to niefajnie... Czyli jeszcze jakiś czas na F11 posiedzę a potem... Trzeba będzie coś wymyślić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]taki mały bodziec
No właśnie ;) najbardziej mnie rusza fakt, że nowe karty żrą od 50W jak nic nie robią i wymagają stałego polewania wodą i okładania lodem. Dzięki, ale ja nawet w zimie mam kaloryfery zakręcone, bo mi za ciepło i dodatkowego ogrzewania mi nie trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem że tylko w microsofcie robiąa takie rzeczy ;

wprowadzimy nowy bardziej zasobożerny system [Vista] by ludzie kupowali nowy sprzęt pod ten system . Z tego co widać taka polityka nie odniosła sukcesu .

Niedobrze że w linuksie też sie dzieją podobne rzeczy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze że w linuksie też sie dzieją podobne rzeczy :o
Bardzo nie lubię uogólnień.

Jak na razie mówimy o kartach grafiki oraz dostawcy sterowników do kart grafiki. Z Linuksem związek jest raczej luźny a Nvidia jak do tej pory bardzo przyzwoicie zachowywała się w stosunku do linuksiarzy.

 

Na sterownikach nv, czy nouveau też da się od biedy pracować. Gorzej jak ktoś chce grać i/lub filmy HD oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przesądzone, że nie wydadzą jakiś łatek (pewnie sporo zależy od tego jak dużo zmian trzeba wprowadzić). Faktem też jest, że karty starsze niż FX 5x00 raczej nie nadają się do grania i większości powinien wystarczyć nouveau. Co do samego archa to jest to dystrybucja ciągła i trzymanie xservera 1.6 może się nawet udać, gorzej w przypadku fedory, bo downgrade pakietów ze starszej wersji (czyli f11) może być dosyć problematyczny. Trzeba poczekać jeszcze z miesiąc i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...