Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To dobra wiadomość :) Sprawdziłem, działa pod F12 ze wszystkimi aktualizacjami. Grafika: stara PCX5750.

Compiza nie sprawdzałem.

Teraz dobrze by było, żeby ktoś zrobił RPM :rolleyes:

 

[EDIT]

Niestety, radość przedwczesna. Po kilkunastu minutach zwis systemu, konieczny reset "z hebla".

Przypomniałem sobie, że przy mojej karcie i kmod-nvidia-96xx w F11 też tak miałem. Dopiero instalacja kmod-nvidia-173xx pomogła. Czyli nadal czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, że od teraz też jestem niestety skazany na sterownik 173xx. Jeśli porównać 173xx do 180.60 to jest fatalny, opóźnia on start X'ów o jakieś 3-4 sekundy i dodatkowo łapie 3 sek zwiechę przy wyborze użytkownika w gdm. Dłuższe uruchamianie systemu to jeszcze mógłbym zrozumieć, ale już to, że na w miarę nowym sprzęcie widać rysowanie każdego okna to już jest przesada... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greeg dzięki. Jak widać najciemniej pod latarnią, nie przyszło mi do głowy poszperać po nvidia.com. Do tej pory korzystałem wyłącznie z kmod, więc brak wprawy :lammer:

Zainstalowałem sobie stąd → ftp://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86_64/173.14.22 i zobaczymy... Na razie około 1,5h i działa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na GF9500GT mam (zgodnie z informacją z forum) binarki z nv 180.60. podobno nowsze mogą powodować problemy. Oczywiście binarki mają tą niewątpliwą zaletę, że po każdym upgreadzie kernela -> tryb tekstowy i instalacja sterowników :(. Z nowszymi sterownikami miałem dziwne pady/zwisy Xów. Tzn. sterowniki podejrzewam też - problemy pojawiały się nieregularnie, bez śladów w logach, a ingerowałem nie tylko w sterowniki karty.... spadku wydajności nie zauważyłem, ale na razie nie znęcałem się zbytnio nad systemem. z drugiej strony - Xy potrafiły się zamrozić podczas otwierania pdfa czy strony www (więc raczej nie powinno to systemu czy grafiki przemęczać) - reguły nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w Fedorze 11 strowniki do swojej karty instalowalem jak w poradniku czyli z rpmfusion i bylo wszystko OK. Teraz widze, ze (_niema_ → nie ma) ORT w rpmfusion pakietu kmod-nvidia. Czy beda w repo F12 sterowniki do nvidii czy pozostaje tylko instalacja z nvidia.com ?

Edytowane przez WalDo
Dołączenie zdublowanego wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bieszczaders, jak to nie ma pakietu kmod-nvidia?

yum search kmod-nvidia
kmod-nvidia.i586 : Metapackage which tracks in nvidia kernel module for newest kernel
kmod-nvidia-2.6.31.5-122.fc12.i686.i586 : nvidia kernel module(s) for 2.6.31.5-122.fc12.i686
kmod-nvidia-2.6.31.5-127.fc12.i686.i586 : nvidia kernel module(s) for 2.6.31.5-127.fc12.i686

cat /etc/fedora-release 
Fedora release 12 (Constantine)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało się ze z repo były problemy.
Zalecana metoda to instalowanie przede wszystkim z repo a dopiero jeśli pojawią się kłopoty, to próba instalacji binarek ze strony producenta.

 

@bieszczaders może powinieneś zaktualizować pakiety z repozytoriami rpmfusion? Zrób yum update, bo byc może sięgają ciągle do repo rawhide. Żebyś się nie zdziwił, że masz "fc13" w nazwach pakietów ;)

No i na przyszłość bądź uprzejmy szukać na forum - wątek o sterach nvdia pod F12 już jest. Łączę tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem robilem yum update ale ciagle nie widzi tego pakietu (x86_64)

[us118@domowy ~]$ sudo yum install kmod-nvidia
Wczytane wtyczki: fastestmirror, presto, refresh-packagekit
Loading mirror speeds from cached hostfile
* fedora: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-free: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-free-updates: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-nonfree: ftp.icm.edu.pl
* rpmfusion-nonfree-updates: ftp.icm.edu.pl
* updates: ftp.man.poznan.pl
Ustawianie procesu instalacji
Nie ma pakietu kmod-nvidia.
Nie ma niczego do zrobienia

 

Z rpmfusion instalowalem kodeki i jest wszystko ok problem jest tylko i wylacznie z nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj :

yum install kmod-nvidia --enablerepo=rpmfusion-nonfree-updates-testing

Po dzisiejszej aktualizacji rpmfusion-nonfree-release musiałem jeszcze dać :

mv /etc/yum.repos.d/rpmfusion-nonfree-updates-testing.repo.rpmnew /etc/yum.repos.d/rpmfusion-nonfree-updates-testing.repo

Gdyby sterowniki nie działały to dodaj do grub.conf w opcjach kernela nouveau.modeset=0 - dopiero z tym wpisem u mnie wszystko śmiga (mimo tego, że przy starcie systemu wyświetla się komunikat, że wpis jest ignorowany, ale działa więc nie wnikam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...